بودجه اشتغال فراگیر تحقق نیافت
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
05:51 - پنجشنبه 09 بهمن 1399
کد خبر : ۵۵۹۰۹۲
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۰۳ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۸:۵۲
رئیس کمیسیون اجتماعی: بودجه ۱۰ هزار میلیارد ریالی برای اشتغال فراگیر مربوط به وزارت کار محقق نشده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، عزیزی گفت: در حوزه تامین اجتماعی در سال 96 در حدود 18 هزار و 200 میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده بود که 2 هزار و 500 میلیارد تومان تخصیص یافته است.
رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اعتبارات مربوط به کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: خوشبختانه مستمری مددجویان 3.5 برابر شده است و با توجه به تخصیص بودجه اشتغالزایی این مجموعه آنها توانسته اند 100 هزار شغل ایجاد کنند.
وی با اشاره به اعتبارات حوزه مواد مخدر در بودجه 96 گفت: در حدود 3 هزار و 92 میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده بود که 2 هزار و 192 میلیارد ریال تخصیص یافته و از این رقم یک هزار و 185 میلیارد ریال پرداخت شده است که چیزی حدود 120 میلیارد تومان است. این در حالی است که گردش مواد مخدر یک هزار و 600 میلیارد است و با این رقم نمی توان کاری کرد.
عزیزی با اشاره به بودجه بسیج در سال 96 افزود: یک هزار و 126 میلیون تومان در نظر گرفته شده که 39 درصد آن تخصیص یافته است؛ براساس ماموریت ها در برنامه ششم توسعه باید 12 هزار و 800 میلیون تومان پرداخت شود که با این روند در طول 6 سال اهداف محقق نمی شود.
رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به بودجه مربوط به وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی افزود: 10 هزار میلیارد ریال برای اشتغال فراگیر در نظر گرفته شده بود که از این میزان 5 هزار میلیارد تومان برای طرح های توسعه کسب و کار، اشتغال پایدار، کارورزی فارغ التحصیلان و مهارت آموزی در محیط کار که اختصاص نیافته است و 5 هزار میلیارد دیگر نیز مربوط به صندوق توسعه ملی است که آن هم محقق نشده است.
عزیزی درخصوص اعتبارات مربوط به بازنشستگان کشوری گفت:حدود 242 میلیون ریال موافقت نامه در این خصوص بوده است که 49.400 میلیون ریال در این حوزه کمبود وجود دارد، اعتبارات مربوط به بازنشستگان فولاد فقط برای 6 ماهه نخست پاسخگو بوده و برای ادامه کار باید اموال مربوطه به فروش برسد.
وی درخصوص بیمه های اجتماعی گفت: این بیمه ها شامل افرادی مانند رانندگان، قالیبافان، باربران و... می شد که در سال جاری فقط 56 درصد طی 9 ماهه اول سال تخصیص یافته است.
نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اعتبار اقشار خاص تحت پوشش خدمات حمایتی افزود: 1.174.909 میلیون ریال اعتبار در نظر گرفته شده که فقط 47 درصد آن تخصیص یافته است.
رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با توجه به اینکه بیش از 90 درصد اعتبارات دولت مربوط به حوزه جاری است، با این وضعیت تا 10 سال آینده خودمان، خودمان را از بین می بریم و نیازی به دشمنانی مانند آمریکا و اسرائیل نیست.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱°    ۱۲°