دستگیری متهمان تحت تعقیب/ پلمب 8 دفتر شرکت هرمی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
23:34 - دوشنبه 06 بهمن 1399
کد خبر : ۵۵۹۲۹۱
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۰۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۲
رئیس پلیس آگاهی ناجا با اشاره به اجرای طرح دستگیری متهمان تحت تعقیب سالهای گذشته اعلام کرد: این طرح در سال جاری، برغم محدودیت و حساسیت های لازم نسبت به این موضوع، تعداد زیادی متهم تحت تعقیب دستگیر شدند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
سردار مقیمی در اختتامیه نشست تخصصی روسای ادارات مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی سراسر کشور، با اشاره به حضور مستمر این پلیس در جلسات ستاد پیشگیری از جعل و کلاهبرداری وزارت کشور، کمیته نظارت بر بازاریابی شبکه ای گفت: در این جلسات، اقدامات و تدابیر پیشگیرانه در این راستا مطرح و عملیاتی شده است.
 
وی افزود: آموزش کارآگاهان مبارزه با جعل و کلاهبرداری در دستور کار پلیس آگاهی ناجاست و اقدامات لازم انجام شده است.
رئیس پلیس آگاهی ناجا با اشاره به اقدامات موثر در حوزه پیشگیری و مبارزه با جعل و کلاهبرداری، خاطرنشان کرد: تعامل مناسب با مراجع قضائی و سازمان ها، ارائه آموزش های لازم به کارکنان دولت و اطلاع رسانی مناسب به روش های مختلف از جمله اقدامات انجام شده در راستای افزایش آگاه سازی مردم برای کاهش این جرم به شمار می آید.
 
وی به اجرای مناسب طرح های ابلاغی پلیس آگاهی در سراسر کشور اشاره و بیان کرد: کشف پیشدستانه جعل و کلاهبرداری، طرح پاتوق، دستگیری افراد تحت تعقیب و شناسایی متهمان شرکت های هرمی از سوی کارآگاهان پلیس آگاهی به صورت مستمر انجام شده است.
این مقام ارشد انتظامی با تاکید بر استمرار طرح کشف پیشدستانه جعل و کلاهبرداری در کشور، گفت: اجرای این طرح، باعث کشف زیادی در این رابطه شده است.
 
سردار مقیمی با اشاره به برگزاری دوره های آموزشی در امر مبارزه با جعل و کلاهبرداری، خاطرنشان کرد: همچنین دوره های آموزشی اختصاصی پیشگیری و مقابله با جعل مدارک و اسناد رسمی برای کارکنان صدا وسیما، بانک مرکزی، وزارت بهداشت، ریاست جمهوری برگزار شده است.
 
وی به تلاش برای کاهش فاصله زمانی کشف و پی جویی پرونده ها و نیز پاسخگو بودن تأکید و تصریح کرد: آسیب شناسی بموقع جرائم، اعلام به دستگاه های متولی و نیز بازخوردگیری از آن، از اقدامات انجام شده در این پلیس است.
رئیس پلیس آگاهی ناجا، تعقیب متهمان متواری جعل و کلاهبرداری با هماهنگی مقام قضائی و نیز توجه و اهمیت به پرونده های معوقه را از دیگر برنامه های این پلیس برشمرد.
 
سردار مقیمی با اشاره به پلمپ دفاتر شرکت های هرمی و دستگیری متهمان آن، گفت: در 9 ماهه سال جاری، 8 دفتر شرکت هرمی پلمپ شد در حالی که این آمار در مدت مشابه سال گذشته 15 دفتر بوده است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۲°    ۸°