گفتگوی 18:30/ ایام دهه فجر، رونمایی از اپلیکیشن دولت همراه
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
14:32 - شنبه 18 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۵۵۹۵۳۶
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۰۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۹:۵۹
اپلیکیشن دولت همراه دسترسی به دهها خدمات دولت الکترونیک را بدون هیچ تبعیضی برای احاد ملت امکان پذیر می کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
مهندس رضا باقری اصل معاون دولت الکترونیک سازمان فناوری اطلاعات گفت: در حال حاضر بسیاری از استعلامات از طریق تلفن همراه ممکن شده است حتی دسترسی به ابلاغ ها و نیز فرآیندهای خدمت از طریق اپلیکیشن «دولت همراه» مقدور شده است. به این ترتیب شخص به تمامی پلت فرم های دولتی دسترسی پیدا می کند، «اپلیکیشن دولت همراه» خدمت های یکپارچه به همه مردم ایران را مقدور کرده است.
 
 گفتگوی 18:30/ ایام دهه فجر، رونمایی از اپلیکیشن دولت همراه

او افزود: در فاز نخست نزدیک به 20 خدمت استعلامی و 10 خدمت فرآیندی امکان پذیر می شود.

او گفت: یکی از نکات مهم این اپلیکیشن این است که مردم می توانند با #4* به بسیاری از خدمات دولتی دسترسی پیدا کند، در بستر «دولت همراه» این خدمات رایگان است بجز برخی از خدمات که مشمول تعرفه می شود مانند خدمات گمرک که مشمول پرداخت هزینه می شود.

معاون دولت الکترونیک سازمان فناوری اطلاعات افزود: از جمله خدماتی که از طریق اپلیکیشن دولت همراه برای مردم قابل استفاده است خدمات دستگاه های اجرایی و عمومی مانند آب، برق، گاز و غیره است.

او افزود: حسن استفاده از این اپلیکیشن این است که خدمات در پنجره واحد و یکپارچه ارائه می شود که تجریه خوبی برای کابران به حساب می آید.

مهندس رضا باقری اصل گفت: مفهوم امنیت 4 ویژگی دارد که عبارتند از یکپارچگی، صحت، اصالت و در نهایت محرمانگی که این اپلیکیشن همه این 4 ویژگی را دارد.

او گفت: شخص به محض نصب اپلیکیشن «دولت همراه»، شماره تلفن و کد ملی خود را ارائه می دهد که بعد از استعلام، خدمات لازم به متقاضی ارائه می شود.

معاون دولت الکترونیک سازمان فناوری اطلاعات گفت: دولت الکترونیک بدان معناست که نخست باید دولت بازآفرینی شود تا ارائه خدمات تسهیل تر شود، ما فرآیندهای اخذ مجوز ها را شفاف کرده ایم و در کنار آن پیچیدگی ها را هم تسهیل کرده ایم.

او افزود: از حدود 124 دستگاه اجرایی که به مرکز تبادل اطلاعات پیوسته اند، 10 دستگاه سرویس می دهند و 50 دستگاه سرویس می گیرند.

مهندس رضا باقری افزود: در «اپلیکیشن دولت همراه» دیگر مفقودی نامه و گم شدن پرونده بی معنا می شود، در حقیقت دولت الکترونیکی شفاف سازی اطلاعات را تسهیل می کند.

او گفت: در طرح 1400 که قرار است «اپلیکیشن دولت همراه» برای مردم رونمایی شود قرار است در ایام 22 بهمن به صورت رسمی در دسترس مردم قرار بگیرد.

او افزود: استعلام از بدهی مالیاتی از جمله خدماتی است که توسط اپلیکیشن دولت همراه انجام می شود.

مهندس رضا باقری اصل گفت: تلفن های هوشمند از اپلیکیشن های دولتی بهره می برند و تلفن های معمولی این خدمات را به صورت عادی و از طریق کد #4* دریافت می کنند، اصولا کد 4 کد دولتی به حساب می آید.

 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۶°    ۲۵°