گشایش راه آهن کرمانشاه زمینه ساز بزرگراه کربلا
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
05:58 - جمعه 24 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۵۵۹۷۶۷
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۹:۴۶
7 طرح مهم ریلی در اولویت اجرایی
معاون وزیر راه و شهرسازی با اعلام خبر افتتاح راه آهن کرمانشاه در دهه فجر امسال، گفت: این راه‌آهن بعد از ورود به مرکز استان به سرپل‌ذهاب و پس از آن، به مرز خسروی می رسد که پروژه ایجاد بزرگراه کربلا در ادامه آن است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،  خیرالله خادمی در گفتگوی 18:30 تصریح کرد: با توجه به مزایای ترانزیت ریلی و نقش آن در رشد اقتصادی کشور یکی از اولویت‌های مهم دولت توسعه و گسترش شبکه راه‌آهن است که در این باره 7 طرح مهم ریلی در اولویت اجرایی قرار گرفت که با اتمام این طرح‌ها علاوه بر ارتباط ریلی میان ایران و افغانستان، 5 استان کشور شامل همدان، کرمانشاه، گیلان، آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی به شبکه ریلی متصل خواهند شد.

وی افزود: شبکه ریلی ایران هم‌اکنون 13 هزار و 350 کیلومتر خطوط در دست بهره‌برداری، 3410 کیلومتر خطوط در دست احداث و 4930 کیلومتر در حال مطالعه دارد که با اتمام 516 کیلومتر ریل‌گذاری از پروژه‌های اقتصاد مقاومتی در سال جاری، 919 کیلومتر از خطوط جدید ریلی مورد بهره‌برداری قرار خواهند گرفت.

 گشایش راه آهن کرمانشاه زمینه ساز بزرگراه کربلا
مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ و نقل در ادامه در خصوص میزان پیشرفت راه‌آهن قزوین ـ رشت تصریح کرد: عملیات اجرایی راه‌آهن قزوین ـ رشت به طول 164 کیلومتر با هدف اتصال این استان به شبکه ریلی و سپس تا کشور آذربایجان از سال 83 آغاز شد که تاکنون با صرف هزینه‌های بالغ‌ بر 13 هزار و 880 میلیارد ریال پیش‌بینی می‌شود، امسال به بهره‌برداری برسد.

وی در تشریح جزئیات افتتاح راه آهن کرمانشاه در دهه فجر امسال هم گفت: کار در این قسمت در دو فاز در حال اجراست که فاز اول محور کرمانشاه - اسلام آباد غرب به طول 110 کیلومتر و فاز دوم نیز محور اسلام آباد غرب به سمت مرز خسروی است.
 
 خیرالله خادمی افزود: ارزش ریالی طرح راه‌آهن کرمانشاه اکنون 15 هزار میلیارد ریال است که تاکنون 7 هزار و 800 میلیارد ریال برای اجرای آن هزینه شده است.

او ادامه داد: راه‌آهن کرمانشاه بعد از ورود به مرکز استان کرمانشاه به سرپل‌ذهاب متصل می‌شود و از آنجا هم تا مرز خسروی ادامه پیدا می‌کند.
وی افزود: طول  مسیر راه‌آهن کرمانشاه  110کیلومتر است.

معاون وزیر راه و شهرسازی در ادامه با بیان اینکه ساخت 7500 کیلومتر بزرگراه و راه اصلی در کشور در دست اجراست، گفت: یکی از پروژه های مهم بزرگراهی ما پروژه بزرگراه کربلاست که به دلیل اهمیت مذهبی عتبات عالیات برای زائران به طور جدی درحال انجام است.  
 
او در ادامه در خصوص راه‌آهن خواف ـ هرات نیز گفت: عملیات اجرایی پروژه راه‌آهن خواف-هرات به طول 139 کیلومتر باهدف ایجاد کریدور ریلی بین و ایران و افغانستان از سال 86 آغاز شد. اعتبار مورد نیاز این پروژه 920 میلیارد ریال است که پیش‌بینی می‌شود در سال جاری به بهره‌برداری برسد.

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۹°    ۲۶°