تشریح آخرین وضعیت جسمانی هوگو چاوز
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
03:57 - پنجشنبه 13 آذر 1399
کد خبر : ۵۶۰۱
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۱ - ۱۸:۰۰
وضعیت جسمی هو گو چاوز رییس جمهور ونزوئلا به علت جراحی، شکننده و حساس است و برای بهبودی نبرد می کند.
تشریح آخرین وضعیت جسمانی هوگو چاوز

فرمانده چاوز همچنان در نبرد سختی برای زندگی به سر می برد و همه عشق خود را به میهن ما ارسال می کند باید قاطع و صبور باشیم، این اظهارات پس از چند ساعت از آن منتشر شد، که احزاب مخالف از دولت ونزوئلا تقاضا کرده بودند، حقیقت را در مورد وضعیت چاوز بگویند.
چاوز در نبردی سخت برای زنده ماندن

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، وزیر علوم و فناوری ونزوئلا وضعیت جسمی (هوگو چاوز) رییس جمهوری این کشور را که به دلیل جراحی سرطان در کوبا بستری است شکننده توصیف کرد، و گفت: او در نبرد سختی برای زندگی بسر می برد .

خورخه آرئازا امروز پنجشنبه 14 در پیامی در شبکه اجتماعی توییتر افزود: چاوز در چارچوب وضعیت شکننده خود- پایدار است و به سختی برای بهبودی نبرد می کند .

آرئازا، که علاوه بر وزیر- داماد چاوز و همسر ( روسا ویرخینیا چاوز ) دختر بزرگ رییس جمهوری است، به نقل از پزشکان معالج گفت: رییس جمهوری از نظر شرایط پایداری در وضعیت شکننده و حساس خود قراردارد،آرئازا این اظهارات را چند ساعت پس از آن منتشر کرد که

احزاب مخالف از دولت ونزوئلا تقاضا کرده بودند حقیقت را در مورد وضعیت چاوز بگویند.

وزیر علوم و فناوری ونزوئلا، گفت: آدن چاوز برادر هوگو چاوز دیشب به هاوانا پایتخت کوبا سفر کرده و همراه با (نیکولاس مادورو ) معاون رییس جمهوری ونزوئلا به عیادت هوگو چاوز رفته اند.

مخالفان می گویند سخنان رسمی دولت در باره وضعیت جسمی چاوز دیگر کهنه و تکراری شده است و به دلیل آنکه اطلاعات بیشتری نسبت به آنچه که می دهند را پنهان می کنند- وضعیت از نظر آنان - غیر قابل تحمل است.

امروز پنجشنبه 23 روز از زمانی که چاوز 58 ساله - ونزوئلا را به مقصدکوبا برای انجام چهارمین عمل جراحی سرطانش ترک کرد- گذشته است و به دلیل اینکه به گفته پزشکان او جراحی سختی راانجام داده است - باید تازمان بازیابی ثبات و بهبودی در بیمارستان تحت نظر باشد

همین وضعیت - ابهامات و شایعات را در باره وضعیت جسمی او افزایش داده است.

چاوز نخستین بار در ژوئن سال 2011 - خرداد 1390 - فاش کرد که سرطان دارد و به همین دلیل - در پایان یک سفر دوره ای به امریکای لاتین - درکوبا تن به جراحی داد.

او گفت که بیماری او در ناحیه لگن خاصره است - اما جزییات زیادی تاکنون در باره آن فاش نشده است .

چاوز پس از چهارمین پیروزی خود در انتخابات ریاست جمهوری ونزوئلا که ماه اکتبر برگزار شد- سه هفته پیش گفت که به توصیه پزشکان ناچار است باردیگر تن به جراحی دهد زیرا غده های سرطانی درست از جایی که قبلاجراحی و حذف شده بودند- سر برآورده است.

وی افزود: این عمل جراحی بسیار حساس و پیچیده است و برای همین -"نیکولاس مادورو" معاون رییس جمهوری را به عنوان جانشین خود تعیین می کند .

چاوز در همین راستا از مردم خواست در هر شرایطی - از مادورو پشتیبانی کنند .

از زمانی که چاوز جراحی شده است - دولت ونزوئلا و شخص مادورو بطورمرتب در باره وضعیت جسمی او اطلاع رسانی می کنند اما مجموع گزارشها موید آن است که چاوز پس از آخرین عمل جراحی خود هنوز نتوانسته است بهبودی دست آورد.

بسر بردن چاوز در حالتی بین مرگ و زندگی موجب شده است تا احزاب مخالف او فشارهای خود را بر دولت برای اطلاع رسانی بیشتر در باره جزییات بیماری چاوز و وضعیت کنونی او افزایش دهند.

مخالفان به دنبال آن هستند تا در صورت آگاهی از وخامت حال او- شرایط را برای برگزاری انتخابات دوباره ریاست جمهوری در کشور فراهم کنند و برای همین تاکنون چندبار اصرار کرده اند که چاوز باید طبق قانون اساسی تا دهم ژانویه - 21 دی ماه -با حضور در کاراکاس سوگند ریاست جمهوری یاد کند.

این تعبیر از سوی دادگاه قانون اساسی و حزب حاکم ونزوئلا رد شده و آنها می گویند که امکان به تعویق انداختن مراسم سوگند ریاست جمهوری یا ادای سوگند چاوز حتی در بیمارستان کوبا وجود دارد.

با این حال - "رامون گیئرمو آولدو" مسوول هماهنگی(اتحاد دموکراتیک ) حزب مخالف دولت ونزوئلا -از دولت خواست حقیقت را در مورد چاوز بگوید.

به نوشته روزنامه ال پاییس اسپانیا، او گفت : اینکه به مردم وانمودشود رییس جمهوری در حال حاضر در حال انجام وظایف دولتی خود است یک بی مسولیتی بسیار بزرگ است.

به عقیده آولدو، حقیقت بی چون و چرا در مورد وضعیت چاوز باید تا روز10 ژانویه معلوم شود زیرا در این روز او باید برای سمت خود سوگند یادکند و در صورتی که چنین کاری نشود، باید غیبت رییس جمهوری اعلام شود وپس از آن نیز فرایند پیش بینی شده در قانون اساسی به اجرا درآید.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۷°    ۱۱°