تعیین تکلیف سپرده‌‌ های تا ۲۰۰ میلیون تومان
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
09:47 - چهارشنبه 25 فروردين 1400
کد خبر : ۵۶۰۱۴۹
تاریخ انتشار : شنبه ۰۷ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۵
نایب رئیس مجلس از تعیین تکلیف سپرده‌های ۱۰۰ تا ۲۰۰ میلیون تومانی موسسات مالی تا پایان بهمن خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از خبرگزاري صدا و سيما به نقل از خانه ملت، پزشكيان با اشاره به برگزاري نشست چهارشنبه نمايندگان سران سه قوه براي پيگيري مشكلات مؤسسات مالي و اعتباري، گفت: بحثي كه در اين جلسه داشتيم اين بود كه تا آخر بهمن تصميماتي كه براي سپرده هاي 100 ميليون تا 200 ميليون توماني گرفته شده است، تعيين تكليف شود.
عضو هیئت رئيسه مجلس با بيان اينكه همه مؤسسات مالي كه به مشكل برخورده اند مكلفند بدهي سپرده گذاران 100 ميليوني را پرداخت كنند، ادامه داد: تا پايان بهمن ماه نبايد دغدغه اي در خصوص سپرده هاي 100 تا 200 ميليون تومان داشته باشيم.
نماينده مردم تبريز، آذرشهر و اسكو در مجلس شوراي اسلامي با اشاره به تصميم ديگر نمايندگان سران سه قوه اظهار داشت: همچنين براي اينكه در جريان دغدغه ها و صحبت هاي سپرده گذاران قرار بگيريم، تيمي براي ارتباط و پاسخگويي به مردم براي موسسات مختلف در محل هايي ايجاد مي شود.
وي ادامه داد: اين تيم ها به مشكلات سپرده گذاران گوش مي دهند، اگر مي توانستند دغدغه ها را حل كنند، اگر در توان و اختيار آنها نباشد، موضوع را به رده بالاتر ارجاع مي دهند.
همچنين اين گروه بايد نمايندگاني از سپرده گذاران مختلف را براي ارتباط با نمايندگان سران سه قوه شناسايي و انتخاب كنند تا بتوانيم با آنها به صورت مستقيم نيز ارتباط داشته باشيم و جلساتي با حضور نمايندگان سپرده گذاران برگزار كنيم.
عضو كميسيون بهداشت و درمان مجلس شوراي اسلامي گفت: در جلسات با حضور نمايندگان سپرده گذاران، رسانه ها نيز حضور خواهند داشت تا هر كسي هر حرفي دارد بزند و مشخص شود مطلب را چه قوه اي، دولت، مجلس يا قوه قضاييه آن را پيگيري كند.
پزشكيان در ادامه به تصميم گيري ديگر اين نشست نمايندگان سران سه قوه براي پيگيري موسسات مالي اشاره كرد و اظهار داشت: همچنين مقرر شد براي تسويه يك و دو درصدي سپرده هاي بالاي 200 ميليون توماني، گروه تسويه اي به سرعت شكل بگيرد، اين گروه تسويه، علاوه بر گروهي است كه صاحبان مؤسسات مالي تشكيل داده و امور را كش داده اند.
وي افزود: اين گروه با حضور نمايندگان، بانك ها، قوه قضاييه و نماينده سپرده گذاران تشكيل مي شود تا اموال موسسات مالي شناسايي شود، توسط قوه قضاييه برگردانده شود و به قيمت واقعي به فروش برسد، تاكيد داريم كه نبايد اموال در حراجي فروخته شود.
نايب رئيس مجلس شوراي اسلامي با بيان اينكه بايد تا پايان بهمن ماه تكليف سپرده هاي زير 200 ميليون تومان تعيين شود، اظهار داشت: در گام نخست اصل سپرده به مردم برگردانده مي شود و پس از شناسايي اموال در صورتي كه پولي باقي بماند سود سپرده ها نيز پرداخت مي شود اما اين كار نياز به همكاري سپرده گذاران، قوه قضاييه، دولت، مجلس و وزارت اطلاعات دارد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۳°    ۲۶°