جهانگیری: امید و نشاط هدیه جشن انقلاب باشد

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
04:18 - يکشنبه 04 اسفند 1398
کد خبر : ۵۶۰۵۷۲
تاریخ انتشار : يکشنبه ۰۸ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۱
معاون اول رئیس جمهور گفت: در آستانه دهه فجر انقلاب اسلامی باید امید و نشاط را در جامعه هدیه دهیم، همه مدیران و خطبا و رسانه‌ها مسئولیت دارند در فرصت جشن انقلاب یکدلی را میان مسئولان و ملت تبلیغ و مطرح کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،  به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، آقای جهانگیری شب گذشته در جلسه شورای عالی اداری جشن پیروزی انقلاب را فرصتی برای یادآوری اهداف انقلاب، نقش امام راحل و حرکت مردم دانست و افزود: ملت ایران کار بزرگی انجام داده است، انقلاب ما در یکصد سال اخیر جزو مهم ترین حوادث سیاسی دنیا بود و نباید آن ایام و آرمان ها فراموش شود.
معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه در سال های گذشته انواع دسیسه ها و توطئه ها برای براندازی انقلاب ازجانب قدرت های بزرگ به کار گرفته شد اظهار داشت: ملت ما در این 39 سال ایستادگی کرد و پای نظام و انقلاب خود با وجود همه ضعف ها و قوت ها ایستاد.
وی با بیان اینکه ما مدیران در پیشگاه خداوند و ملت باید به خاطر عملکردمان پاسخگو باشیم افزود: اگر کوتاهی و قصور و غفلت مدیران باعث رنجش مردم شده است باید طلب بخشش کنیم. ما باید بدانیم بعد از انتخابات باید برای خدمت کردن به مردم از یکدیگر سبقت بگیریم.
آقای جهانگیری نقد و اعتراض را ثمره دموکراسی و مردم سالاری دانست و گفت: آنچه باید نگران بود این است که به جای نقد و انتقاد، نفرت و خشونت در جامعه زیاد شود، زیرا این امر آینده کشور را به مخاطره می اندازد.
معاون اول رئیس جمهور افزود: نفرت و خشونت وقتی ایجاد می شود که کشور از آینده خود بیم داشته باشد، اگرچه چالش های بسیاری از کم آبی، اشتغال، ریزگردها، آلودگی هوا تا مسائل مرتبط با صندوق های بازنشستگی وجود دارد اما می توانیم این مسائل را با کمک یکدیگر حل کنیم.
وی با اشاره به اینکه هر کشور و انقلابی به دنبال رفاه و زندگی شرافتمندانه برای ملت خود است و جمهوری اسلامی نیز این اهداف را برای خود در نظر گرفته است گفت: باید از اینکه رفاه مردم کاسته شده و زندگی شان دچار کاستی است ناخرسند باشیم و از این مسأله رنج می بریم.
آقای جهانگیری با تحلیل شرایط منطقه و مواضع غیرمعتدلانه رئیس جمهور امریکا از هدف گذاری صهیونیست ها برای ضربه زدن به کشور خبر داد و افزود: با اطمینان و بر اساس تجربیات و مطالعات به ملت ایران عرض می کنم توان ایران برای عبور از چالش ها بیشتر از موانع است.
معاون اول رئیس جمهور گفت: ایران ظرفیتی دارد که ملت ایران باید به آن اطمینان کند که قادر است در این منطقه بحرانی سربلند از مسائل خارج شود به طوری که حتی امریکایی ها با این حجم از خصومت می دانند که برای حل بحران منطقه باید با ایران گفتگو کنند.
وی تاکید کرد: در این شرایط هر کس مردم را از آینده کشور ناامید کند گناه نابخشودنی کرده است و باید طلب مغفرت کند.
آقای جهانگیری با بیان اینکه مسائل اقتصادی و اجتماعی کشور ریشه در موضوع سیاست دارد تصریح کرد: باید با هم برادر باشیم، اصلاح طللب، اصولگرا و اعتدالی همه باید برای ارتقای ایران عزیز تلاش کنیم؛ کدام کشور در منطقه رهبری مثل رهبری ما دارد که در سال های انقلاب، دفاع مقدس و بعد از آن کارنامه ای به این درخشانی داشته است.
وی ادامه داد: اقتصاد کشور امسال 700 هزار شغل ایجاد کرده که اندازه توان و ظرفیت آن است اما بیکاری تجمیع شده از سال های قبل نیاز به تلاش بیشتری دارد. متأسفانه عده ای درباره دورانی که با وجود میلیاردها دلار پول نفت آمار اشتغال ثابت ماند سکوت کردند اما معترض جدی دولت در این دوره هستند.
آقای جهانگیری در ادامه گفت: شیراز پایه و رشد شرکت های فناوری اطلاعات و فناوری ارتباطات و اطلاعات است و باید در این مسیر پیشگام باشد. همچنین با توجه به طرح دولت برای اختصاص وام ارزانقیمت برای توسعه روستایی برنامه ریزی جدی انجام شود.
معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه بیش از 40 میلیارد دلار در همین دوران پس از امضای برجام تفاهم نامه فاینانس با کشورهای خارجی امضا شده است افزود: امروز محدودیتی برای اختصاص سطح اعتباری نداریم.
وی با اشاره به اینکه دو قرارداد بین المللی در دوران انقلاب امضا شده است گفت: حتی یک نفر درباره قرارداد 598 و نکات منفی آن صحبت نکرد اما درباره برجام به جای اتکا به نقاط مثبت آن، مدام انتقاد می کنند و دشمنان نیز همین موضوع را نظاره گر هستند.
آقای جهانگیری مسائل استان فارس به ویژه بی آبی منطقه را جدی توصیف کرد و در عین حال افزود: انتظار داریم مسئولان استان برای حل این معضل طرح و برنامه داشته باشند. ما در سطح ملی برنامه های آبخیزداری، آبخوانداری، کشت گلخانه ای را اجرا کرده ایم تا مصرف آب کنترل شود، اما اعتقاد من این است که برای حل بحران آب منطقه مرکزی ایران راهی جز انتقال آب از خلیج فارس و دریای عمان وجود ندارد.
معاون اول رئیس جمهور با اشاره به برنامه های دولت برای بافت های فرسوده و توسعه گردشگری گفت: دولت اصرار دارد تمام مراکز استان ها به شبکه ریلی کشور بپیوندد.
پیش از سخنان معاون اول رئیس جمهور، استاندار، نماینده ولی فقیه در استان و رئیس مجمع نمایندگان استان فارس دیدگاه های خود را در خصوص مسائل استان بیان کردند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۱۶°