امنیت کشور مرهون زحمات سربازان گمنام امام زمان و نیروهای نظامی و امنیتی است

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
13:19 - يکشنبه 10 فروردين 1399
کد خبر : ۵۶۱۸۷۹
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۷
دادستان کل کشور گفت: امنیت مهم‌ترین سرمایه یک کشور است و حرف اول را در همه حوزه‌ها می‌زند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدجعفر منتظری در مراسم رونمایی از سامانه مجازی آموزش ضابطین با تسلیت به مناسبت شهادت حضرت فاطمه (س) افزود: در آستانه دهه خجسته فجر و چهلمین سال پیروزی انقلاب شکوهمند ایران هستیم که این ایام باشکوه را به همه مردم و نیرو‌های مقتدر و خستگی ناپذیر مسلح و نیروی انتطامی تبریک عرض می کنم.
 
وی با تشکر از زحمات ارزشمند نیروی انتظامی بویژه حضور مقتدرانه در حوادث و اغتشاشات ماه گذشته که توسط دشمن نابکار طرح ریزی و هدایت می‌شد، گفت: این دستگاه با تدبیر و حوصله قابل تحسین و دادن هزینه‌های ارزشمندی این قائله و اغتشاش را به آرامش تبدیل کرد و نیرو‌های انتظامی در شهر‌های مورد هدف دشمن توانستند به وظیفه آرامش بخش خود به نحو مطلوب عمل کنند.
 
دادستان کل کشور افزود: هرگز خدمات نیروی انتظامی در ایجاد امنیت و استقرار ثبات در جامعه از نگاه های عامه مردم، مسئولان و مقامات و خصوصا فرماندهی معظم کل قوا پوشیده نیست، این خدمات وقتی توام با حس اعتقاد، ایمان و ممزوج با معنویت باشد قطعا موید به لطف خدا خواهد بود. وقتی کار برای خدا و با هدف الهی باشد قطعا مورد عنایت خاص خداوند هم قرار می‌گیرد.
 
وی گفت: لشکریان و کسانی که مسئولیت ایجاد امنیت را در کشور دارند، دژ محکمی برای جامعه هستند، چه در صحرای طبس آنگاهی که همه مردم در خواب بودند و دشمن به این کشور شبیخون زد و چه در میدان‌های دفاع مقدس در طول 8 سال، خداوند این نیرو‌ها را مورد حمایت قرار داد و با جنود غیبی خودش نصرت داد.

خدمت حتما باید توام با معنویت باشد
حجت الاسلام والمسلمین منتظری با بیان اینکه خدمت حتما باید توام با معنویت باشد، تصریح کرد: اگر اینگونه باشد برای شما نیز اثر ارزشمند معنوی و لذت معنوی دارد و از طرفی مورد لطف و عنایت الهی خواهد بود، شما نیروی انتظامی ، نظام مقدسی هستید.
 
دادستان کل کشور اضافه کرد: حضرت فاطمه (س) در خطبه فدکیه به نکاتی اشاره می‌کنند که آن نکات امروز برای ما آموزنده است، در این خطبه می‌خوانیم خداوند ایمان را برای شما پاک کننده قرار داد یعنی ایمان مطهر انسان است، خداوند اطاعت ما اهل بیت را برای مردم موجب نظم قرار داد؛  امروز هم  در جامعه ما محورر وحدت، ولی فقیه است همانگونه که امام خمینی (ره) بنیان گذار نظام اسلامی بود و در طول ده سال عمر پربرکتش در سخت ترین شرایطی که کشور هر روز مواجه با توطئه دشمن بود از کودتا تا درگیری‌ها و 8 سال تهاجم همه جانبه دشمن بود ایشان محور قرار گرفتند و توانستند همه توطئه‌های دشمنان را در دهه اول این انقلاب دفع کنند، رهبری داهیانه امام راحل و تصمیمات ولایت مدارانه آن بزرگوار بود.
 
پس از رحلت امام در طول این 29 سال دشمن هرگز دست از دشمنی اش برنداشت.
حجت‌الاسلام و المسلمین منتظری ادامه داد: آن کسی که توانست با تبیین سیاست‌ها و هدایت‌های داهیانه خود نقشه‌های دشمن را نقش بر آب کند مقام معظم رهبری و فرماندهی معظم کل قوا بوده‌اند که این همان مصداق فرمایش حضرت زهرا سلام‌الله علیها است که فرمود خداوند امامت ما را امانی قرار داد برای اینکه در جامعه اختلاف ایجاد نشود.

مهم‌تر از وحدت جامعه، وحدت کسانی است که مسئولیت امنیت جامعه را بر عهده دارند

دادستان کل کشور گفت: چیزی که شما در کلمات رهبری معظم انقلاب اسلامی بارها شنیده‌اید این است که تأکیدات و توصیه‌های ایشان برای این است که جامعه وحدت خود را حفظ کند و البته مهم‌تر از وحدت جامعه، وحدت کسانی است که مسئولیت امنیت جامعه را بر عهده دارند.
 
وی ادامه داد: برای ایجاد امنیت که مهم‌ترین سرمایه یک کشور است و حرف اول را در همه حوزه‌ها می‌زند می‌دانید که هیچ نیازی به اقامه برهان و دلیل نیست، چرا که اقتدار یک ملت و پیشرفت یک کشور در مسائل مختلفی چون اقتصادی، فرهنگی، سیاسی، اجتماعی مرهون وجود امنیت است.

اگر امنیت نباشد اقتصاد نخواهیم داشت
حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری تأکید کرد: اگر امنیت نباشد اقتصاد نخواهیم داشت، اگر امنیت نباشد در حوزه‌های علمی، دانشگاه‌ها و مراکز فناوری امکان تحقیق و پیشرفت نخواهد بود.
 
 همچنین اگر امنیت نباشدسیاسیون نمی‌توانند بر خط مشی راستین حرکت کنند. اگر امنیت
نباشد مردم از زندگی خود لذت نخواهند برد و اگر امنیت نباشد ارکان نظام آسیب خواهد دید. بنابراین امنیت یک مقوله‌ای است که همه  پیشرفت یک کشور مرهون آن است.
 
وی با بیان اینکه امنیت از سه ضلع تشکیل شده است، بیان کرد: سه ضلع امنیت عبارتند از نیروهای مسلح و همکاران شما در نیروهای انتظامی، دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی و دستگاه قضایی که اگر این سه ضلع با هم تعامل، هماهنگی، هم‌افزایی و همراهی داشته باشند، قطعاً در ایجاد امنیت نقش بی‌بدیل و غیرقابل انکار خواهند داشت.
 
حجت‌الاسلام و المسلمین منتظری ادامه داد: اما اگر خدای نکرده بین این سه ضلع هماهنگی لازم وجود نداشته باشد این موتور ، درست کار نخواهد کرد و همین جاست که عرض می‌کنم در دستگاه قضایی و در نیروی انتظامی و دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی باید این هم‌افزایی و هماهنگی و همراهی بین دستگاه‌ها در حد اعلا وجود داشته باشد.
 
دادستان کل کشور تأکید کرد: بنده به‌عنوان کسی که مسئولیتی در دستگاه قضایی دارد و به‌عنوان کسی که بیشترین ارتباط را با نیروهای انتظامی و اطلاعاتی دارد و دادستان‌های ما که در سراسر کشور مسئولیت دفاع از حقوق عمومی را عهده‌دار هستند، عرض می‌کنم در ایجاد پایداری و امنیت و نگه داشتن یک فضای امن در جامعه و برای مردم عزیز از برداشتن هیچ گامی که بتواند در هم‌افزایی و هماهنگی با نیروهای انتظامی مؤثر باشد، دریغ نخواهیم کرد.
 
وی اظهار کرد: از شما برادران عزیز که در حوزه‌های حقوقی نیروی انتظامی مشغول خدمت هستید و قطعاً ارتباط تنگاتنگ با دادستان‌ها، دستگاه قضایی و با رؤسای کل دادگستری‌ها دارید، عرض می‌کنم هرجا اثری از عدم هماهنگی می‌بینید حتماً‌ منتقل کنید.
 
حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری گفت: از سیاست‌های راهبردی و انکارناپذیر ریاست قوه قضائیه در مجموعه دستگاه قضایی و دادستانی کل که مسئولیت نظارت بر مجموعه دادسراهای سراسر کشور اعم از عمومی و انقلاب و نظامی را عهده‌دار است، این است که حتماً باید با نیروهای انتظامی و اطلاعاتی و امنیتی هم‌افزایی داشته باشیم؛ البته هرکسی در چارچوب وظایف و مقرراتی که متوجه او است باید به آن بپردازد.
 
دادستان کل کشور بیان کرد: به‌عنوان مثال دادستان و قاضی، که صادرکننده رأی هستند حتماً باید در چارچوب مسائل حقوقی و قضایی و شما عزیزان در چارچوب مقررات وظایفی که به عهده شما قرار داده شده است ؛ حرکت کنید و وظایف نیروهای امنیتی نیز به همین ترتیب است.
­
 
حجت‌الاسلام والمسلمین محمدجعفر منتظری در مراسم رونمایی از سامانه مجازی آموزش ضابطین با بیان اینکه دشمن با همه توان برنامه‌ریزی کرده و توطئه را از خارج از کشور هدایت می‌کند ، افزود : ما این هم‌افزایی را لازم و ضروری می‌دانیم، وقتی می‌بینیم دشمن با همه توان برنامه‌ریزی کرده و توطئه را از خارج از کشور هدایت می‌کند و از اتوبان‌های متأسفانه بی‌مانع که ایجاد کرده (فضای مجازی) توطئه‌های خود را مدیریت می‌کند یا عناصری را در داخل کشور به مزدوری گرفته و هدایت می‌کند یا برای ایجاد اغتشاش و آشوب از هر سرمایه‌گذاری دریغ ندارد؛ باید به این نکته توجه داشته باشیم.
 
وی گفت: زمانی که دشمن کار را به جایی می‌رساند که گویا اولین وظیفه و مسئولیت کشوری مثل آمریکا این است که وقتی صبح از خواب برمی‌خیزد، توئیت بزند و با این کار به آشوبگران و اغتشاشگران و کسانی که مزدوری او را می‌کنند خط می‌دهد و از آنها حمایت می‌کند؛ تمام این موارد نشان می‌دهد در پشت پرده چیست.
 
دادستان کل کشور افزود: البته ما اعتقاد نداریم که همه کسانی که در صحنه حضور پیدا می‌کنند و اعتراضی می‌کنند و حتی حرکتی را انجام می‌دهند مزدوران دشمن هستند. ما به این موضوع اعتقاد نداریم بلکه خط اعتراض به حق مردم را باید از خط توطئه دشمن و مزدوران دشمن کاملاً جدا کرد.
 
وی گفت: مردم عزیزی که در اغتشاشات اخیر متوجه شدند که دشمن به جد، منتظر بهره‌برداری از این حرکت است، خود را کنار کشیدند. البته نه همه مردم که عرض می‌کنم بلکه همان‌تعداد اندک که در صحنه آمده بودند به مجرد اینکه متوجه شدند مسئله دیگری است و دشمن بهره‌برداری می‌کند خود را کنار کشیده‌اند و تعداد اندکی در میدان باقی ماندند.
 
حجت‌الاسلام و المسلمین منتظری افزود : بررسی‌ها، تحقیقات و بازجویی‌ها نشان داد که همین تعداد اندکی که در صحنه باقی ماندند از کسانی بودند که فریب خوردند. یعنی جوانان، نوجوانان و اشخاصی که فریب‌خورده بودند ما در بازجویی و تحقیقات از کسانی که در صحنه حضور پیدا کرده بودند می‌بینیم کاملاً فریب‌خورده هستند.
 
دادستان کل کشور با اشاره به شخصی که پرچم نظام جمهوری اسلامی ایران را پایین کشیده بود،  گفت:  فردی نوجوان 15 تا 16 ساله بود که آمده و در میدان نشسته بود و کسی که او را نمی‌شناخت؛ از او خواسته شده در ازای پولی پرچم را پایین بکشد؛ شما خود بگویید یک نوجوان کلاس نهم چقدر وابستگی دارد. قطعاً وابستگی ندارد و فریب‌خورده است و به خاطر اندکی پول این کار را انجام می‌دهد و بعد به گفته خودش آن شخص به او ماسکی می‌دهد تا شناخته نشود و بعد از اینکه پرچم را پایین کشیده و خواسته پول خود را بگیرد طرف مقابل رفته بوده است که در جریان بازجویی، چهره این فرد را با مشخصات به ما معرفی کرد.
 
وی افزود: حال باید بدانیم این مزدور و منشأ این پول کجاست که می‌آید و 4 نوجوان بی‌تجربه و ناپخته را خام می‌کند و او را با اندکی پول فریب می‌دهد. این موضوع نشان می‌دهد این افراد چقدر به استیصال افتاده‌اند که با فریب نوجوانی 14-15 ساله می‌خواهند پرچم را پایین کشیده و سپس بعد از تصویربرداری از آن و انتشار در فضای مجازی، انواع و اقسام استفاده‌ها را از این صحنه برده و بهره‌برداری‌های خود را انجام دهند.
 
حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری با بیان اینکه حضور نیروهای انتظامی برای ایجاد امنیت قابل تقدیر بود ادامه داد: همه تلاش و تدبیر و هزینه‌هایی که دشمن در این زمینه صرف کرد با حضور مردم در صحنه که همچون آبی بود بر روی آتش، از بین رفت و انصافاً‌ حضور نیروهای انتظامی برای ایجاد امنیت قابل تقدیر بود.
 
دادستان کل کشور گفت: هرگز دشمن دست از دشمنی و توطئه خود برنداشته و برنخواهد داشت. اینکه شنیده‌اید که بعد از آن غائله که آرامش برقرار شد، مجدداً از طریق فضای رها شده مجازی و اجتماعی خود مجدد شروع به ارائه فراخوان‌ کردند. البته مردم را هرگز نمی‌توانند فریب دهند اما می‌خواهند عده‌‌ای از فریب‌خوردگان را مجدداً در دهه فجر به تجمعات خود بکشانند.
 
وی با تاکید بر این مطلب که باید بیدار و هوشیار باشیم و نقشه‌ها و توطئه‌های دشمن را کاملاً مراقبت کنیم و اجازه ندهیم دشمن به دنبال آشوب باشد، تصریح کرد: البته دشمن می‌داند که به هدف خود نمی‌رسد و به تعبیر و فرمایش و رهنمودهای مقام معظم رهبری آنها یک حرکتی انجام داده‌اند اما این حرکت و اقدام آنها به نتیجه نرسید. اما دست از توطئه های خود برنخواهند داشت و اینجاست که وظیفه دستگاه قضایی، امنیتی و نیروهای انتظامی سنگین است و باید مراقبت‌های لازم را کرد.
 
حجت‌الاسلام و المسلمین منتظری افزود: باید در صحنه به جد و اقتدار حضور داشته باشیم و اجازه ندهیم دشمن به اهدافش برسد و قطعاً تیر آنها به سنگ خواهد خورد . در این 39 سال با هرچه در توان داشته‌اند، علیه نظام فعالیت کردند و در این عرصه کوتاهی نداشتند و بعد از این هم نخواهند کرد.
 
دادستان کل کشور با تأکید بر اینکه ما وظیفه داریم در ایجاد امنیت و فضای خوب و سالم برای مردم عزیزمان تلاش کنیم، گفت: مسئولیت ناجا در این حوزه از مسئولیت‌های خطیر و سنگین است؛ به اذن خداوند باید در صحنه حضور داشت و به اذن خداوند باید مقتدرانه در برابر توطئه دشمن ایستاد. به تعبیر قرآن" و اعدوا لهم ماستطعتم من قوه" هرچه در توان دارید که البته فقط توان تسلیحاتی نیست. بلکه قوه و توان علمی، فناوری و تدبیرهای حکیمانه نیز مد نظر است؛ باید هرچه در توان دارید را در برابر دشمن و برای مقابله با دشمن به صحنه بیاورید و در صحنه حضور داشته باشید.حضور آنچنان باید مقتدرانه باشد که دشمنان از این حضور در بیم و هراس باشند همان طوری که در طول این سال‌های گذشته شما همیشه در صحنه بوده و هستید.
 
دادستان کل کشور افزود‌: امروز ما در منطقه‌ای که از چهار طرف کشور آتش شعله‌ور توطئه از ناحیه آمریکا و رژیم صهیونیستی را شاهد هستیم؛ می بینیم که در افغانستان با حضور داعش دست‌نشانده صهیونیسم و آمریکا چگونه مردم مظلوم و بی‌دفاع و زن و فرزند و پیر و جوان را به آتش و خون می‌کشند یا در سوریه ، عراق، پاکستان و دیگر کشورها توطئه می کنند.
 
وی گفت: امنیت، نعمتی است که خداوند به ما ارزانی داشته و مرهون زحمات شما و سربازان گمنام امام زمان (عج)، سپاه پاسداران، نیروهای قضایی و امنیتی و اطلاعاتی است و ان شاء‌الله با تمام قوت و توان در میدان در کنار مردم هستیم. شرایط کشور به گونه‌ای است که اقتضا می‌کند ما در همه عرصه‌ها مراقبت لازم را داشته باشیم، رویکرد دشمن و آمریکای متجاوز و نقشه‌های آنان که علنی هم شده با هدف براندازی نظام  است و یکی از توطئه آنها ایجاد یأس ، ناامیدی و سلب اعتماد در بین مردم است و این  مسئله را نباید دست کم گرفت.
 
دادستان کل کشور بیان کرد: ابتدا، تولد و استمرار این نظام متکی به عنایت خداوند و امام زمان (عج) و حضور مردم در صحنه بوده است و این حضور در صحنه مردم را باید هرچه بهتر ارج نهیم و پاسداشت کنیم تا مورد هجمه دشمن قرار نگیرد.
 
وی گفت : دشمن با دروغ‌پراکنی و شایعات در فضای مجازی، در جهت سلب اعتماد و ایجاد یأس و ناامیدی در بین مردم تلاش می‌کند و البته گاهی هم متأسفانه در برخی از موارد؛ ما مسئولین و مدیران به قول امروزی‌ها «بهانه» به دست دشمن می‌دهیم و از این ضعف مدیریت‌ها و بی‌تدبیری‌ها و ندانم‌کاری‌هایی که گاهی از مدیران ضعیف دیده می‌شود، دشمن بهره‌برداری خود را می‌کند.
 
حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری افزود:‌ مدیران اگر مدیران لایق و مدبر و توانمند در مدیریت هستند، نباید اجازه بدهند در یک حوادث طبیعی و معمولی حادثه به جریان تبدیل شود و دشمن بخواهد از آن سوء استفاده کند. شما می‌دانید دشمن مترصد ضعف من مدیر و بی‌تدبیری یک مدیر در مدیریت خودش است تا وقتی که آن ضعف را بروز می‌دهد ؛ بلافاصله سوار بر موج شده و از آن بهره‌برداری کند.
 
حجت‌الاسلام و المسلمین منتظری گفت: اولیای خداوند و به ویژه حضرت فاطمه (س) که این روزها ایام بزرگداشت شهادت ایشان است، برای ما الگو بودند. آن بزرگوار با اینکه فرزند پیامبر و مادر امامان و همسر امیرالمؤمنین (ع) بود و آن جایگاه رفیعی که فکر بنده نمی‌تواند به مقام شامخ آن بزرگوار برسد، برای قیامت و شب اول قبر اشک می‌ریختند.
 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۸°    ۱۲°