تظاهرات گسترده در غزه علیه ­تحریم های ظالمانه
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
06:31 - سه‌شنبه 14 مرداد 1399
کد خبر : ۵۶۲۴۰۹
تاریخ انتشار : جمعه ۱۳ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۴
صدها فلسطینی پنجشنبه شب با شرکت در تظاهراتی در شمال غزه پایان تحریم های ظالمانه رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه را خواستار شدند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، رژیم صهیونیستی از 10 سال پیش تحریم هایی علیه نوارغزه اعمال کرده است  واوضاع انسانی و اقتصادی این منطقه وخیم است.
تظاهرکنندگان فلسطینی همچنین وحدت ملی ، پایان شکاف و دودستگی و آشتی ملی میان فلسطینی ها را خواستار شدند .
به گزارش خبرگزاری آناتولی از غزه ، تظاهرات پنجشنبه شب در اردوگاه آوارگان فلسطینی جبالیا به دعوت جبهه خلق برای آزادی فلسطین برگزار شد و تظاهرکنندگان با حمل پلاکاردها و پارچه نوشته هایی ، لغو کامل محاصره غزه و تحقق آشتی ملی در اراضی فلسطین را خواستار شدند.
هنیه الزعانین یکی از شرکت کنندگان در تظاهرات در اردوگاه جبالیا گفت :« امروز اینجا جمع شدیم تا اعلام کنیم که تحریم های ظالمانه و اختلاف های داخلی عامل اصلی مشکلات و درد و رنج های مردم هستند ».
الزعانین افزود: وضعیت برق در نوار غزه بسیار نامطلوب است و  بیمارستان ها با  کمبود دارو و تجهیزات پرشکی مواجه هستند و این عوامل  سبب شده است  تا روند خدمات درمانی  به تدریج متوقف شود .
 وی تاکید کرد آمار بیکاری و فقر در نوارغزه هم بسیار بالاست .
 الزعانین گفت :« ما خواهان تحقق نیازهای اولیه و اساسی ساکنان غزه شامل تامین برق ، آب ، اشتغال و نیز بازگشایی گذرگاه های مرزی برای تردد آزادانه مردم و انتقال انواع کالاها و خدمات  به غزه هستیم».
 پس از اینکه حماس در انتخابات پارلمانی فلسطین در سال 2006 به پیروزی رسید ، اسرائیل تحریم هایی بر ضد این جنبش و اهالی غزه اعمال کرد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۳°    ۳۵°