20اسفند آخرین مهلت ثبت نام کارت ملی هوشمند
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
19:41 - دوشنبه 23 فروردين 1400
کد خبر : ۵۶۲۹۳۴
تاریخ انتشار : شنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۲۰:۴۶
گفتگوی 18:30/
سخنگوی سازمان ثبت احوال: مهلت ثبت نام کارت هوشمند تمدید نمی شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
ابوترابی در برنامه 18:30گفت: تاکنون چندین مرتبه اعلام شد مهلت ثبت نام کارت های هوشمند تاپایان سال 96 است و مردم باید تا20 اسفند برا ی صدور آن اقدام کنند. او افزود: ایرانیانی که خارج از کشور هستند و تاریخ اعتبار کارت آنها بعد از سال 96 است محدودیتی ندارند.
او گفت: تاکنون 31 میلیون کارت صادرشده است.
 ابوترابی ازدو مرحله ای بودن صدورکارت هوشمند خبرداد و افزود: در مرحله اول پیش ثبت نام بامراجعه به دفاتر ثبت احوال و یا سایت سازمان انجام می گیرد و مرحله دوم آن تکمیل فرم ثبت نام  است. 
مهلت ثبت نام کارت ملی هوشمند تمدید نمی شود 
 ابوترابی گفت: این فرایند یکماهه است که بدلیل کنترل کیفت شاید طولانی تر هم شود البته طولانی ترشدن فرایند صدور بیش از یک ماه فقط در شهر تهران است.
او افزود: بیش از2000 نقطه برای پیش ثبت نام در نظرگرفته شده و ظرفیت کافی برای انجام پیش ثبت نام  وجود دارد و هموطنان بامشکلی مواجه نخواهند شد.
ابوترابی اضافه کرد: در مرحله پیش ثبت نام مبلغی دریافت نمی شود ولی برای صدورکارت 31 هزار تومان بایدپرداخت شود.
ابوترابی افزود: در آینده از کارت ملی هوشمند برای استعلام، انجام اموربانکی و دربعضی از بانک ها بعنوان کارت بانک و عملیات بانکی استفاده  می شود و کارت ملی چند منظوره خواهد بود.
 ابوترابی اضافه کرد: برای افرادی که کارت ملی هوشمند صادرشده می توانند از آن برای احراز هویت استفاده کنند. کسانی که می خواهند ازاین کارت در حوزه های مختلف استفاده کنند از نظر امنیتی پین کد مخصوصی داده شده که بیانگر اثر انگشت و هویت فرد است. این کا ربرای راستی آزمایی صورت می گیرد.
  ابوترابی گفت: برای صدور کارت ملی هوشمند در روستاهای دورافتاده ایستگاه های سیار مستقر  شده است. در شهرتهران نهادها و سازمان هایی که بیشترین تجمع را دارند ایستگاه هایی در نظر گرفته شده است. او همچنین از همکاری شرکت های همراه اول و رایتل برای اطلاع رسانی خبرداد.
ابوترابی گفت: ما نهایت سعی مان راخواهیم کرد که مردم عزیزمیهنمان دچار مشکل نشوند و بعداز فروردین و اردیبهشت هم الباقی کارت های صادرشده ارایه می شود.
ابو ترابی گفت: در شهرهای قم اصفهان و سمنان حذف مدرک صورت گرفته است. ابوترابی افزود: اگر لازم باشد که زمان ثبت نام را تمدیدکنیم از طریق رسانه ها و سایت های مربوطه اعلام می کنیم.  
 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۳°    ۲۶°