نبض ورزش/ دستاوردهای ورزشی پس از انقلاب اسلامی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
03:29 - شنبه 25 مرداد 1399
کد خبر : ۵۶۴۵۱۶
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۶ - ۲۳:۳۵
کارشناسان پیشکسوت ورزش با تایید توسعه و پیشرفت های همه جانبه ورزش بعد از انقلاب؛ مدال آوری ورزشکاران از جمله بانوان و کشتی گیران را در میدان های مختلف ورزشی از جمله المپیک مایه سربلندی و عزت همه ایرانیان و کشور اسلامی دانستند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
محمدرضا طالقانی، پیشکسوت ورزش و سعید فائقی، معاون اسبق سازمان تربیت بدنی با حضور در برنامه نبض ورزشی شبکه خبر با اشاره به شور و حال مردم در ابتدای انقلاب و توسعه و پیشرفت همه جانبه ورزش از مسئولان و دولت خواستند که بیشتر به ورزش توجه کنند.
 
فائقی، معاون اسبق سازمان تربیت بدنی در این باره گفت: طرح سلامت باید شامل حال ورزش و ورزشکاران هم بشود بالاخره خود ورزش باعث سلامت است و از ناحیه مالیات 9 درصد هم می شود سهمی به ورزش اختصاص داد که امیدواریم نمایندگان مجلس به این مهم توجه کنند.
 
در روزهای پرخاطره انقلاب درست زمانی که امام خمینی (ره) وارد ایران شد مردم ایران پروانه وار دور ایشان می چرخیدند.

درست در سال 57 ایران تنها 900 سالن ورزشی داشت که سالن کشتی هفت تیر از جمله مهمترین سالن های ورزشی ایران بود که حتی چوب لباسی ساده هم نداشت اما امروزه شاهد سالن هایی هستیم که گمنام ترین آنها از امکانات رفاهی بالایی برخوردارند.

در بین تمامی سالنها تنها یک استادیوم آزادی داشتیم درحالی که ما هم اکنون سه ورزشگاه با ویژگی های آزادی در کشور داریم، 10 سالن 30 هزار نفره داریم و حدودا رشد 300 درصدی را در این موضوع تجربه کرده ایم این درحالیست که این عدد برای سالن های کوچک رشد 1000 درصدی را به خود اختصاص داده است.

ایران در آن زمان حتی ورزشگاه بانوان هم نداشت درحالی که درحال حاضر سالن هایی داریم که بطور اختصاصی برای بانوان ساخته شده است.

 
 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۳°    ۳۷°