آمادگی تیم ملی بسکتبال برای حضور در رقابت های بین المللی

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
10:28 - يکشنبه 22 تير 1399
کد خبر : ۵۶۴۸۶۹
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۶ - ۲۳:۰۸
نبض ورزش/
سرمربی تیم ملی بسکتبال کشور با تاکید بر اینکه تیم ملی کشور هم اکنون بازیکنان حرفه ای داخلی و خارجی خوبی در اختیار دارد، از آمادگی مطلوب این تیم در رقابت های پیش رو خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
مهران شاهین طبع سرمربی تیم ملی بسکتبال گفت: شرایط تیم ملی با توجه به بازیکنانی که در اختیار دارد خوب ارزیابی می شود.
 
 
نبض ورزش/ آمادگی تیم ملی بسکتبال برای حضور در رقابت های بین المللی

او گفت: ما امیدواریم با بازتوانی ذهنی و جسمی بازیکنان تیم ملی بتوانیم در سایر رقابتهای بین المللی پیش رو به خوبی ظاهر شویم.

شاهین طبع افزود: اگر ما می خواهیم جوانان را به تیم ملی اضافه کنیم آنها هم باید کیفیت خود را افزایش دهند تا با حضورشان موجب ارتقاع تیم ملی در عرصه های بین المللی شوند.

او گفت: ما باید بیشتر کار کنیم تا از طریق یک برنامه ریزی منظم و تخصصی شرایطی ایجاد شود تا استعدادیابی شود و جوانترهای مستعد به تیم ملی راه یابند.

سرمربی تیم ملی بسکتبال افزود: ما در چندسال گذشته نگرشی داشتیم مبنی بر اینکه به جوانان میدان دهیم اما به تجربه ثابت شد که با این جوانان نتوانستیم آن نتیجه مورد نظر را کسب کنیم، به این ترتیب به این نتیجه رسیدیم که باید جوانانی را جذب کنیم که از ظرفیت و استعداد بالایی برخوردار باشند.

 نبض ورزش/ آمادگی تیم ملی بسکتبال برای حضور در رقابت های بین المللی

همچنین افشین رضا پور کارشناس بسکتبال که در برنامه نبض ورزش حضور داشت گفت: توجه به نتیجه رقابت ها و در اصطلاح نتیجه گرایی معمولا کار را برای بسکتبال کشور سخت می کند.

او گفت: در 4 تا 5 سال گذشته بستکبال کشور افتی را شاهد بود اما امسال شرایط تیم ملی بهتر بود، زیرا بسکتبال کشور بازیکنان باکیفیتی در اختیار داشت.

او افزود: در حقیقت خیلی از بازیکنان ایرانی تلاش کردند تا خود را ارتقا دهند و در اصطلاح ظرفیت خود را بالا بردند به این ترتیب در یک جمع بندی کلی بازیکنان ایرانی و خارجی توانستند اثرگذاری خوبی روی تیم ملی داشته باشند.

رضا پور افزود: بازیکنان تیم ملی امسال توانستند به گونه ای با یکدیگر هماهنگ شوند که گویی آنها سالیان سال در کنار هم بازی می کردند لذا همین هماهنگی باعث شد تا تیم ملی در رقابت های بین المللی به خوبی ظاهر شوند.

او گفت: سن یک عدد است، به نظر من کارایی مهمتر از سن و سال بازیکنان است.

این کارشناس بسکتبال افزود: ممکن است بازیکنی بیش از 30 سال سن داشته باشد ولی به دلیل توانمندی بالا همچنان در زمین بازی بماند و بدرخشد، لذا سن در این رقابتها موضوع تعیین کننده ای به حساب نمی آید.

 نبض ورزش/ آمادگی تیم ملی بسکتبال برای حضور در رقابت های بین المللی

مسعود قاسمی مدیر تیم های ملی بسکتبال دیگر مهمان برنامه گفت: اگر بازیکنی از کیفیت فنی بالایی برخوردار نباشد که بتواند به لیگ برتر ورود کند آن زمان تکلیفش چیست؟به همین دلیل ما معتقدم که بسکتبال کشور در کنار تیم ملی، تیم دسته یک هم داشته باشد.

او افزود: کادر فنی براساس نیاز تیم ملی بازیکان را انتخاب می کنند، ما همواره تلاش کرده ایم تا بین خوب و خوبتر، خوب تر را انتخاب کنیم. از طرف دیگر ذکر این نکته هم ضروری است که تیم ملی بسکتبال کشور جوان است و عملا سن بالایی ندارد.

 
 
 
 

برچسب ها: بسکتبال ، تیم ملی ، ورزش ، لیگ ، نبض
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °