جزئیات مصوبات مجلس درباره بودجه 97
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  سه‌شنبه 25 خرداد 1400
کد خبر : ۵۶۴۹۵۴
تاریخ انتشار : شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۶ - ۲۰:۲۴
اسد الله عباسی عضو هیئت رئیسه مجلس با حضور در برنامه گفتگوی 18:30 مصوبات امروز مجلس درباره بودجه 97 را تشریح کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: نمایندگان مجلس در ادامه بررسی لایحه بودجه 97  عوارض سیگار را در سال آینده افزایش دادند.
عباسی افزود: از ابتدای سال 97 به قیمت خرده فروشی هر نخ سیگار تولید داخل با نشان ایرانی 75 ریال، تولید مشترک 150 ریال، تولید داخل با نشان بین المللی 250 ریال و وارداتی 600 ریال به عنوان عوارض اضافه می گردد که وزارت امور اقتصاد و دارایی مکلف است مبالغ مزبور را از تولید کنندگان و وارد کنندگان حسب مورد نظر اخذ و به حساب روابط عمومی این ردیف واریز نماید که سهمی در اختیار بخش های وزارت ورزش و جوانان به میزان 30 درصد، آموزش و پرورش به میزان 20 درصد و در وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی به میزان 50 درصد قرار میگیرد.
او افزود: این کار به منظور جلوگیری از قاچاق صورت گرفته البته باید در جهت پیشگیری از مصرف سیگار و دخانیات نیز در وزارت آموزش  و پرورش و بهداشت و درمان فرهنگ سازی شود تا در محافل عمومی و اماکن از مصرف سیگار خودداری شود. ما در کشور توتون و به مقدار نیاز سیگار تولید می کنیم و ضرورتی بر واردات سیگار به کشور نمی بینیم که درصدد کنترل واردات و فرهنگ سازی بیشتر در این زمینه هستیم.
 گفتگوی 18:30/ جزئیات مصوبات مجلس درباره بودجه 97
 عباسی گفت: در بودجه امسال منابع بودجه عمومی نسبت به لایحه دولت 18 هزار میلیارد تومان افزایش داده ایم و این میزان افزایش در جداول توزیع شده است که عمده ترین این افزایش به پاداش پایان خدمت بازنشستگان، تملک دارایی ها و طرح های عمرانی نیمه تمام استان ها، بازنشستگان تامین اجتماعی و نیروهای نظامی وامنیتی اختصاص یافته است.
 
 عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت: مجلس همچنین با افزایش تعرفه واردات کالاهای مشابه تولید داخل موافقت کرد. با موافقت مجلس 2 میلیارد دلار فاینانس هم برای بهره برداری از خطوط مترو و کاهش آلودگی اختصاص یافت.
 
مشروح این گفتگو را در ویدئوی ذیل بیننده باشید: 
 

 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °