موافقت مجلس با اعطای تسهیلات ارزی به صنایع تکمیلی

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
08:06 - شنبه 10 خرداد 1399
کد خبر : ۵۶۴۹۸۲
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۷
نمایندگان مردم در خانه ملت با اعطای تسهیلات ارزی به صنایع تکمیلی و تبدیلی کارخانجات چغندر قند از محل سرمایه‌‌گذاری صندوق توسعه ملی موافقت کردند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، نمایندگان در نشست علنی صبح امروز  مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی جزئیات بخش هزینه‌ای لایحه بودجه سال 97 با الحاق یک جزء به بند (ب) تبصره 4 ماده واحده این لایحه با 126 رأی موافق، 34 رأی مخالف و 23 رأی ممتنع از مجموع 233‌ نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

گفتنی است جزء سومی به بند (ب) تبصره 4 در خصوص سرمایه‌گذاری بخش خصوصی، تعاونی برای طرح‌های صنایع تکمیلی و تبدیلی افزوده شد.

بر این اساس بند (ب) تبصره 4 لایحه بودجه سال 97 عبارت است از به بانک‌های عامل اجازه داده می‌شود در سال 1397 از محل منابع در اختیار از جمله منابعی که با تصویب هیأت عامل صندوق توسعه ملی با آن بانک قرارداد عاملیت منعقد یا در آن بانک سپرده‌گذاری نموده، نسبت به اعطای تسهیلات ارزی به موارد زیر اقدام کنند:
1- سرمایه‌گذاران بخشهای خصوصی، تعاونی و نهادهای عمومی غیردولتی برای طرحهای توسعه‌ای بالادستی نفت و گاز با اولویت میادین‌ مشترک و جمع‌آوری گازهای همراه در راستای افزایش ضریب بازیافت مخازن و احیای چاه‌های قدیمی با داشتن ذخایر نفتی درجا و بدون انتقال مالکیت نفت و گاز موجود در مخازن و تولیدی از آنها

2- طرح‌های توسعه‌ای و زیربنایی سازمان‌های توسعه‌ای بخش صنعت و معدن با مشارکت حداقل پنجاه‌ویک‌درصدی(51%) بخش خصوصی و تعاونی با اولویت مناطق محروم و کمتر توسعه یافته براساس مزیت‌های منطقه‌ای و آمایش سرزمین

3- سرمایه‌گذاران بخش‌های خصوصی، تعاونی، نهادهای عمومی غیردولتی، برای طرح‌های صنایع تکمیلی و تبدیلی (کارخانه چغندرقند).
 
نمايندگان مردم در مجلس همچنین با تخصيص اعتبار بيمه محصولات كشاورزي به صورت صد درصدي موافقت كردند.

 نمايندگان در نشست علني صبح امروز در جريان بررسي جزئيات بخش هزينه‌اي لايحه بودجه سال 97، با الحاق يك بند به تبصره 5 اين لايحه با 131 رأي موافق، 21 رأي مخالف و 11 رأي ممتنع از مجموع 211 نماينده حاضر در صحن موافقت كردند.

براساس بند الحاقي كه به پيشنهاد حسن كامران مطرح شد؛ تخصيص اعتبار بيمه محصولات كشاورزي 100 درصد گرديد.

حسن كامران به عنوان پيشنهاد دهنده بند الحاقي مذكور با بيان اينكه كشاورزان مظلوم ترين قشر جامعه هستند، گفت: بايد موضوع پرداخت بيمه محصولات كشاورزي به صورت 100 درصدي انجام شود.

دكتر علي لاريجاني رئيس مجلس شوراي اسلامي نيز در جريان بررسي اين بند گفت: اين موضوع در قانون برنامه ششم توسعه نيز آمده و مطرح شدن آن در لايحه بودجه، تكرار است. 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °