تیترامشب/ صنایع کوچک و متوسط؛ مشکلات و راهکارها
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
01:13 - يکشنبه 10 اسفند 1399
کد خبر : ۵۶۵۴۴۷
تاریخ انتشار : دوشنبه ۰۷ اسفند ۱۳۹۶ - ۲۳:۲۳
کشور ما از مزیت های خوبی در عرصه نیروی انسانی، ذخایر و مواد معدنی و نیز انرژی بهره مند است که با مدیریت صحیح این منابع می توان مشکلات اقتصادی کشور را پشت سر گذاشت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
صادق نجفی مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی گفت: امروزه صنایع کوچک و متوسط در اولویت کاری دولت قرار دارد زیرا در کشور 92 درصد از واحدهای تولیدی فعال، صنایع کوچک هستند، حال با توجه به وضعیت فعلی برای نجات اقتصاد کشور باید این صنایع کوچک و متوسط را مورد توجه قرار دهیم.
 
 
تیترامشب/ صنایع کوچک و متوسط؛ مشکلات و راهکارها

او افزود: در وزارت صنعت، معدن و تجارت، استراتژی خوبی تعریف شده و آن این است که صنایع کوچک را در اولویت اصلی قرار دهیم.

نجفی گفت: خوشبختانه در برنامه بودجه 97 امکانات خوبی را برای این صنایع کوچک و متوسط در نظر گرفته ایم از جمله مشوق های اقتصادی و غیره.

نجفی افزود: ما مشکلاتی در کشور داریم اما هنر این است که با توجه به مزیت های موجود کارهای بزرگی انجام دهیم.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی گفت: پول مشکل اول تولید در کشور نیست زیرا با فکر، ایده، استراتژی و غیره می توان مشکلات را حل کرد، بخشی از مشکلات تولید در کشور مربوط به مسائل درونی است، ما قصد داریم تا 4 سال آینده 31500 واحد تولیدی را با فرمول تامین مالی، بازسازی و ایجاد بازار، به چرخه تولید بازگردانیم.

او گفت: واحدهای تولید باید به لوکوموتیوی تبدیل شوند که واحدهای کوچک را می کشند، به این ترتیب ما باید با ایجاد شرکتهای بازاریابی صنایع کوچک را به صنایع مادر مرتبط کنیم.

نجفی افزود: ما باید در دو موضوع تحول ایجاد کنیم، یکی مدیریت جهادی است، مدیری که نترسد و دیگری تامین مالی است، باید در شرایط موجود با تمام توان در کنار تولید و تولیدکنندگانمان باشیم.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی گفت: موضوع مالیات در کمیسیون اقتصادی مجلس مطرح است، امیدواریم که این موضوع در آنجا رفع و رجو شود، ما احساس می کنم که هر سه قوه برای حل معیشت و اشتغال مردم به هم نزدیک شده اند.

او گفت: سرمایه گذاری خارجی از جمله برنامه ریزی های اصلی ما برای صنایع کوچک است، ما 966 شهرک صنعتی در کشور داریم که طیف وسیعی از آنها فعالند، ما 366 ناحیه صنعتی در کنار روستاها داریم که برخی به ظرفیت کامل نرسیده زیرا آنها برای منطقه سودآور نبوده اند.

نجفی گفت: ایجاد نواحی صنعتی در کنار دهستان هایی که دارای مزیت هستند، از اهداف ما برای حمایت از تولیدکنندگان است تا در کنار آن بحث آموزش ساکنان این دهستان ها را هم دنبال کنیم.

او گفت: برخی از نواحی صنعتی ما به اشتباه تاسیس شده بودند که امروز باید آنها را رها کنیم.

نجفی افزود: ارتباط دادن کلیه واحدهای تولیدی با یکدیگر از دیگر اقداماتی است که تا دو ماه آینده عملیاتی می شود.

به گفته مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی آمار اصلی کشور که براساس آن برنامه ریزی صورت می گیرد مربوط به دو سال قبل است که باید به روز شود.

تیترامشب/ صنایع کوچک و متوسط؛ مشکلات و راهکارها

بهرام شکوری عضو اتاق بازرگانی ایران هم گفت: صنایع کوچک و متوسط برای اقتصاد کشور بسیار مهم است لذا نگاه حاکمیت باید در جهت توسعه این صنایع باشد.

او گفت: نیروی انسانی خود یک مزیت است که کشور ما از آن بهره مند است، دیگری سرمایه است که شامل پول و تکنولوژی می شود، حال اگر بتوانیم این سرمایه ها را در بازار مالی جذب کنیم طبیعتا خود به شکوفایی اقتصاد کمک می کند.

شکوری افزود: منابع و ذخایر بخش دیگری از مزیت های کشور است، در کنار آن منابع انرژی نیز خود عاملی مهم برای تولید به حساب می آید، بازار مصرف نیز حائز اهمیت است اما حلقه مفقوده در این میان مدیریت است.

عضو اتاق بازرگانی ایران افزود: ما کشور را گران مدیریت می کنیم، اگر درست مدیریت شود می توانیم مشکلات اقتصادی کشور را حل کنیم.

او گفت: اگر دولت در خدمت مردم باشد، مشکلات مردم نیز حل و فصل می شود.

شکوری افزود: ما بازار خوبی داریم اما دولت هم باید کمک کند تا مشکلات اقتصادی کشورحل شوند، خصوصی سازی و جلوگیری از فرار مالیاتی از جمله اقداماتی است که دولت می تواند در جهت حمایت از تولیدکنندگان انجام دهد.

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱°    ۱۲°