جنگ تجاری آمریکا با چین و اروپا
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  يکشنبه 10 مرداد 1400
کد خبر : ۵۶۵۶۶۶
تاریخ انتشار : جمعه ۱۱ اسفند ۱۳۹۶ - ۲۰:۱۱
تصمیم رئیس جمهور آمریکا برای افزایش تعرفه واردات فولاد و آلومینیوم، واکنش های شدید داخلی و بین المللی را در پی داشته است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، ترامپ اعلام کرده: بزودی تعرفه بیست درصدی بر واردات فولاد و 10 درصدی بر واردات آلومینیوم اعمال می کند . فعالان بخش صنایع انرژی آمریکا ، با صدور بیانیه ای از ترامپ خواستند طرح خود را کنار بگذارند.
* مقامات نفت و گاز آمریکا اعلام کردند: افزایش تعرفه واردات فولاد و آلومنیوم کاهش شدید اشتغالزایی در بخش انرژی و افزایش هزینه اجرای طرح ها را در پی خواهد داشت .
* وزیر امور خارجه کانادا هم گفت: در صورت اجرای این تصمیم ، اتاوا به طور متناسب به این اقدام پاسخ خواهد داد.
* در حالیکه نماینده ارشد تجاری چین در آمریکا  بسر می برد ، پکن اعلام کرد : به اقدام واشنگتن پاسخ می دهد.
* رئیس کمیسیون اروپا نیز تصمیم رئیس جمهور آمریکا را «مداخله وقیحانه» با هدف حفاظت از صنایع آمریکا  توصیف کرد . کلود یونکر افزود : در حالی که هزاران شغل در اروپا به خطر افتاده ساکت نخواهیم نشست و اتحادیه اروپا به اقدام آمریکا پاسخ خواهد داد.
* اکسل اگرت (Axel Eggert) رئیس اتحادیه تولیدکنندگان فولاد اروپا نیز گفت : صادرات سالانه این اتحادیه به آمریکا پنج میلیون تن است که در صورت اجرای تصمیم ترامپ ظرف یک روز به شدت کاهش خواهد یافت.
* در پی اعلام رئیس جمهور آمریکا مبنی بر افزایش تعرفه واردات فولاد و آلومینیوم - شاخص بورس داو جونز بیش از 500 واحد سقوط کرد .
برچسب ها: جنگ ، تجاری ، چین ، اروپا
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °