کاشت نهال به نیابت از شهدا

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
09:12 - پنجشنبه 08 اسفند 1398
کد خبر : ۵۷۳۲۴۲
تاریخ انتشار : شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۳
جمعی از مسئولان کشوری و لشکری امروز به نیابت شهدا نهال غرس کردند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
­این مراسم که امروز 19 اسفند در کوهپایه های شرق تهران اغاز شده است، با همکاری معاونت مهندسی و پدافندغیرعامل سپاه، سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ، سازمان بسیج سازندگی، سازمان جنگل ها و مراتع و آبخیزداری و شهرداری تهران برنامه ریزی شده که درحال برگزاری است.
­ فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در این مراسم با تاکید بر اینکه وظیفه  اصلی سپاه حفظ امنیت  مردم ، جامعه و ایران اسلامی است، گفت : پس از ایجاد امنیت ، سپاه در همه عرصه ها  برای پیشرفت انقلاب ، رفاه  ، نظم وآرامش و گسترش روحیه  نشاط ، وارد عمل می شود.
سردار سرلشکر پاسدار محمدعلی جعفری افزود: حضور اینجانب  در این یگان  نخست برای تشکر از پاسداران عزیز به خاطر حضور موثر در عرصه های امنیتی است که در حوادث  و ناامنی  های اخیر چه در دی ماه و چه در ماه گذشته حضور یگا نهای سپاه را در کنار نیروی  مقتدر انتظامی برای برقراری امنیت دیدیم.
سرلشکر جعفری گفت : از عجایب روزگار این است که  سپاه پاسداران  هم در عرصه های دفاعی و امنیتی  ، مقتدرانه  خود را نشان داده است و هم پس از آن  در عرصه های فرهنگی ، اجتماتی  و حتی در عرصه ای مانند درخت کاری وایجاد جنگل به کمک  پیشرفت  ایران اسلامی آمده است.
وی گفت : آرامش و رفاه مردم  و پیشرفت کشور عرصه ای است  که سپاه  با قدرت آن را دنبال می کند.
فرمانده  کل سپاه با بیان اینکه رهبر انقلاب اسلامی  وقتی خودشان در غرس  نهال  همت جدی دارند و هر ساله درباره محیط زیست و ریه های تنفسی شهرها  خود  صحبت و پیگیری  می کنند ، گفت : اگر تصمیم ها  و پیگیری های دستورهای ایشان درباره فضاهای  اطراف تهران نبود  اکنون مشخص نبود چه بلایی سر کوهپایه های دور تا دور  تهران می افتاد.
در این مراسم  پس از سخنرانی  فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی  از طرح نگهداری همگانی  فضای  سبز تهران نیز رونمایی شد.
حجت الاسلام والمسلمین  ابوترابی فرد امام جمعه  موقت تهران نیز در سخنانی با بیان اینکه سپاه  پاسداران انقلاب اسلامی در سال گذشته  یک میلیون و 400 هزار نهال را در تهران  و حاشیه  پایتخت غرس  کرده است  و امسال نیز کاشت نهال در تهران را به دو برابر می رساند، گفت : این اقدامات باعث باز شدن  ریه تنفسی تهران می شود  و از محیط زیست  و درختان این شهر محافظت می کند.
حجت الاسلام  والمسلمین ابوترابی با بیان اینکه  خداوند در قرآن  کریم الگوی شهر سالم  را به ما نشان داده  است ، گفت : شهر سالم  در قرآن کریم  شهر  سبأ برای قوم سبأ  بود که دو باغستان  بزرگ در راست و چپ شهر وجود داشت و هم باعث  می شد این  شهر از سیلاب های مختلف در امان باشد و  هم  این دو باغستان ریه های  پرقدرت  شهر سبا بود.
امام جمعه موقت تهران گفت : مردم شهر سبأ از باغستان ها و میوه ها و نعمات الهی  استفاده می کردند  و نیاز زندگی خود را  برطرف می ساختند.
وی گفت : ما نیز باید  از این الگوی خدایی استفاده کنیم  و کشورمان را با انبوهی از درختان  میوه  مثمر  و درختانی که می توان  از آنها  استفاده  بهینه کرد ، بپوشانیم و سپاه  با خیل عظیم  نیروی بسیجی که  در اختیار دارد باید پیشگام این کار باشد.
حجت الاسلام ابوترابی گفت : نخستین مسئله  در شهر سالم  از دید قرآن کریم ، محیط  زیست است و پس از آن تامین نیازهای اقتصادی مردم ، پس در ایران اسلامی نیز پس از حراست از محیط زیست  باید مسئولان  اقتصاد مردم را مسئله اصلی خود  قرار دهند ونیازهای  مردم را هر چه سریع تر  برطرف کنند و این روند باید در کنار توسعه علمی، ایران را به قدرت بزرگ تبدیل کند.
امام جمعه موقت تهران با اشاره  به اینکه  مردم شهر سبأ  پس از سالها  به گفته خود قرآن  کریم  کفران نعمت کردند  و کفران نعمت آنها خراب کردن  باغستانهای  بزرگ این شهر بود ، گفت : پس از آنکه  فضای سبز  شهر سبأ از بین رفت  سیل کل این شهر را در بر گرفت و  ویران کرد.
حجت الاسلام ابوترابی تاکید کرد : ما نیز در بسیاری از جاها کفران نعمت می کنیم  و محیط زیست خود را به هر صورت که شده است ویران می کنیم  اما  نمی دانیم  که این کفران نعمت و ویران کردن  درختان سبز و محیط زیست چه بلایی بر سر ما خواهد آورد؟
وی در پایان گفت : از مردم  و مسئولان  می خواهم  که به طبیعت  ، درختان و  محیط زیست خود احترام بگذارند و مانند قوم سبأ کفران  نعمت نکنند .
همچنین اقای آقایی معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس  سازمان جنگلها ،?مراتع و آبخیزداری کشور نیز در سخنانی با بیان اینکه کار سخت  و سنگینی در پیش نداریم اما  گستردگی  منابع طبیعی،  کمی ما را  سردرگم و سرگردان کرده است ، گفت : گستردگی  منابع طبیعی به وسعت کل کشور است  و باید این عرصه را آباد کنیم  چرا که  آباد کردن عرصه های  طبیعی خواسته جدی مقام معظم رهبری است.
وی گفت : برازنده  نظام ما نیست که در عرصه حفاظت از منابع طبیعی و گسترش محیط زیست سبز دچار مشکل باشیم.
آقایی با بیان اینکه سپاه و جهاد دو بال اصلی انقلاب هستند گفت : تا این دوبال  مقتدر  و محکم را داریم چرا  باید مشکلات زیادی در ایران اسلامی داشته باشیم ؟
رئیس سازمان جنگل ها گفت : در همه عرصه ها وظیفه داریم دست به دست هم دهیم  تا مشکلات را یکی پس از دیگری حل کنیم و به رفع  مشکل منابع طبیعی نیز بپردازیم.
پس از سخنرانی  مسئولان در این مراسم  سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه  و مسئولان  و فرماندهان دیگر  به غرس درخت به نیابت از شهدا  در تیپ آل محمد(ص) پرداختند.

سردار  سرلشکر جعفری در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما هم گفت: بسیج پای کار سازندگی کشور است و در هر عرصه هر گاه دولت خواسته ای داشته باشد ، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و بسیج آماده کمک و سازندگی است.
وی گفت: در خوزستان نیز برای مسئله  و مشکل  ریزگردها بسیجیان کار کاشت نهال های گوناگون را آغاز کردند  و معتقدیم تنها همکاری و هماهنگی و دست به دست هم دادن  می تواند  مشکلات کشور را  رفع کند.

با این مراسم کاشت نهال های مثمر و کاج در صد هکتار از اراضی تیپ آل محمد(ص) و اردگاه شهید حسینی آغاز شده است و این طرح تا مهر97 به پایان خواهد رسید.
این طرح زیباسازی حاشیه بزرگراه شهیدبابایی در حریم تیپ آل محمد(ص) و اردوگاه شهید حسینی نیز انجام خواهد شد.
سردار سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران، حجت الاسلام والمسلمین ابوترابی امام جمعه موقت تهران ، محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران ، آقایی معاون وزیر جهادکشاورزی، رئیس سازمان جنگل ها و مراتع و برخی مسئولان دیگر نیز در این مراسم شرکت دارند.
سردار سرتیپ صابری جانشین سپاه محمد رسول الله تهران بزرگ نیز با بیان اینکه هر سال این اتفاق مبارک در سپاه می افتد و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خود را دوستدار و محافظ محیط زیست می داند، گفت: در داخل مجموعه تیپ آل محمد (ص) نیز دو هکتار درخت میوه و مثمر غرس خواهد شد که باغستان فدک نام گذاری می شود.
همچنین برنامه روز کاشت درخت به نیابت شهدا 5 استان دیگر نیز به صورت همزمان و ویدئوکنفرانس انجام می شود.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۰°    ۱۱°