توزیع مواد غذایی شب عید
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
21:46 - جمعه 24 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۵۷۳۴۲۸
تاریخ انتشار : شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۴
رئیس تعاونی تولید کنندگان محصولات غذایی ایران از توزیع مواد غذایی مورد نیاز شب عید مردم در بازار، مغازه ها و فروشگاه های سراسر کشور خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، مهدی کریمی در مصاحبه با خبرگزاری صدا و سیما افزود: برای روزهای پایانی سال و عید نوروز مشکل خاصی در تامین مواد غذایی هموطنان وجود ندارد و آنچه که مورد نیز مردم هست به اندازه کافی در بازار و شبکه های توزیع قرار گرفته است.
وی اضافه کرد: در حال حاضر به انداره مصرف و حتی بیشتر از نیاز شهروندان اقلام اصلی مصرفی همچون برنج، حبوبات، روغن، ماهی و شیرینی و شکلات در شبکه های توزیع ، مغازه ها و فروشگاه ها ارائه شده است و از نظر قیمت هم بجز چند مورد، افزایش قیمتی در مواد غذایی مصرفی مردم ندریم.
کریمی تفرشی از عرضه حدود 350 هزار تن برنج داخلی و خارجی در بازار برای روزهای پایانی سال خبر داد و گفت :کل مصرف برنج سالانه کشور حدود 3 میلیون تن است که حدود 2 میلیون تن آن داخلی و حدود 1 میلیون تن هم وارداتی است و چیزی حدود 300 تا 400 هزار تن برنج داخلی و خارجی برای روزهای پایانی سال در شبکه توزیع قرار داده شده است که از میزان درخواست و نیاز مردم برای این ایام بیشتر هم است .
وی اضافه کرد: قیمت متوسط قیمت برنج داخلی حدود 10 هزار تومان و متوسط قیمت برنج خارجی 4 هزار تومان است.
رئیس تعاونی تولید کنندگان محصولات غذایی ایران در ادامه به تولید و توزیع شیرینی و شکلات اشاره کرد و گفت : مصرف سالانه شیرینی و شکلات توی کشورمون حدود یک میلیون و 600 هزار تن است و برای نوروز و عید به اندازه کافی شیرینی و شکلات تولید می شود کمبودی وجود نخواهد داشت.
کریمی تفرشی با اشاره به اینکه متوسط قیمت هر کیلوگرم شیرینی در بازار حدود 18 هزار تومان است ، افزود : هر چند برخی شکلات ها از خارج وارد می شود، اما 100 درصد شیرینی و شکلات مورد نیاز شهروندان در داخل تولید می شود.
وی در ادامه مصرف سالانه حبوبات (نخود، عدس، لپه و لوبیا) در کشور را حدود 800 هزار تن دانست و گفت:حبوبات به اندازه کافی و شاید بیشتر از نیاز مردم در شبکه توزیع و فروشگاه ها و مغازها موجود است و مشکلی وجود ندارد و قیمت هر کیلوگرم حبوبات بطور متوسط 8 هزار تومان است.
رئیس تعاونی تولید کنندگان محصولات غذایی ایران همچنین از مصرف سالانه حدد یک میلیون و 500 هزار تنی روغن در کشورمان خبر داد و افزود: برای بازار شب عید تامین شده و به اندازه وفور در بازار موجود است.
وی میزان مصرف روغن در کشور را بسیار بیشتر از نرم جهانی بیان کرد و گفت:سرانه مصرف سالانه روغن در دنیا برای هر فرد 11 کیلو گرم است اما در کشور ما بیش از 20 کیلوگرم است.
کریمی تفرشی متوسط قیمت هر بطری حدود 130 گرمی روغن مایع هم در بازار حدود 4500 تومان بیان کرد.
رئیس تعاونی تولید کنندگان محصولات غذایی ایران در پایان به مصرف سالانه حدود یک میلیون و 500 هزار تن ماهی در کشور اشاره کرد و گفت: سرانه مصرف ماهی در جهان برای هر فرد 40 کیلوگرم و در کشور ما فقط 15 کیلو گرم است.
وی تاکید کرد: همه نیاز ماهی هم در داخل تامین می شود و برای نوروز هم به اندازه کافی صید و روانه باز شده است و مشکلی نخواهیم داشت. متوسط قیمت هر کیلو گرم ماهی الان حدود 17هزار تومان است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۹°    ۲۶°