امنیت و آرامش مردم ؛ خط قرمز پلیس

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
19:15 - جمعه 13 تير 1399
کد خبر : ۵۷۴۱۶۶
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ - ۲۲:۰۳
رئیس پلیس پایتخت از دستگیری ۳۷۸ سارق و مال‌خر در هشتمین مرحله از طرح علمیاتی «رعد» پلیس پیشگیری تهران خبر داد و افزود: خط قرمز پلیس امنیت و آرامش مردم است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، سردار حسین رحیمی در حاشیه اجرای هشتمین مرحله طرح رعد پلیس پیشگیری با حضور در جمع خبرنگاران گفت: نتیجه تلاش ۴۸ ساعت قبل پلیس پایتخت با دستور قضایی و هماهنگی‌های مربوطه هشتمین مرحله از طرح علمیات خود در دستگیری سارقان و مالخران را به مرحله اجرا درآوردند و بر این اساس ۳۷۸ سارق و مالخر را شناسایی و دستگیر کردند.

وی با بیان اینکه در اجرای این طرح ۲۴۹ محل مورد بازرسی قرار گرفت، تصریح کرد: ‌۶۰ باند سرقت از منازل و اتومبیل در اجرای این طرح منهدم شد. همچنین ۱۲۳ خودرو مسروقه و ۸۳ موتور سیکلت و دوچرخه کشف و ضبط شد.

 
 

رئیس پلیس پایتخت با بیان اینکه ۱۴۲ دستگاه گوشی تلفن همراه از سارقان و مالخران کشف شده است، افزود: ‌تعداد ۷ قبضه سلاح گرم و ۳۱ قبضه سلاح سرد از دیگر کشفیات پلیس از متهمان است.

رحیمی ارزش ریالی اقلام مکشوفه را بیش از ۴ میلیارد تومان عنوان کرد و گفت:‌ همچنین در حوزه کشف کالای قاچاق همکاران من در کلانتری‌های سطح تهران بیش از ۵۶۰۰ قلم انواع کالای قاچاق را کشف کردند که ارزش ریالی آن بالغ بر ۳ میلیارد تومان است.

وی با بیان اینکه دستگیری خورده فروشان مواد مخدر از دیگر طرحهای اجرا شده بود گفت: درهمین راستا ۲۴۱ خرده فروش مواد مخدر دستگیر شده و ۸۸ کیلوگرم انواع مخدر کشف شد. همچنین ۱۶ باند خرده فروشی مواد مخدر در این طرح منهدم شد که تعدادی از خرده فروشان در این باندها فعالیت می‌کردند.

سردار رحیمی افزود، دو باند جعل اسناد دولتی نیز منهدم شد که از این باندها مدارک شناسایی، گذرنامه و ... که همگی جعلی بود کشف و ضبط شد.

وی از کشف تجهیزات دریافت از ماهواره خبر داد و گفت: کشف تجهیزات ماهواره جزو برنامه ‌های پلیس برای برخورد قرار دارد که در این راستا تعدادی کشف و ضبط شد و یکهزار نقطه از تجهیزات ماهواره‌ای کشف شد.

وی به اقدامات پلیس برای چهارشنبه آخر سال نیز اشاره کرد و گفت: همانطور که از قبل اطلاع‌رسانی شده بود پلیس با فروشندگان مواد محترقه به طور جدی برخورد خواهد کرد و خوشبختانه امسال در مقایسه با مدت مشابه سال قبل کشفیات مواد محترقه ۸۷ درصد افزایش داشت و این نشان می‌دهد که پلیس اجازه نداه است که این مواد که می‌تواند سلامت و آرامش شهروندان را به خطر بندازد وارد شهر شود.

وی از آماده باش پلیس در روزهای پایانی سال خبر داد و گفت: هزاران نفر از همکاران در نقاط مختلف شهر تهران آمادگی کامل دارند تا با کسانی که قصد ایجاد مزاحمت و سلب آرامش شهروندان را دارند برخورد کنند.

رییس پلیس تهران اضافه کرد: کسانی که بخواهند نظم و امنیت را به خطر بیندازند از سوی پلیس بازداشت شده و تا پایان تعیطلات نوروزی در بازداشت خواهند بود و همچنین بخواهند از خودروی سواری ایجاد مزاحت ایجاد کنند خودرویشان تا پایان تعطیلات نوروزی توقیف خواهد بود.

وی با بیان اینکه طرح کنترلی پلیس برای نوروز از چند روز دیگر آغاز خواهد شد، گفت‌: یکهزار نفر از مأموران در آماده باشند و قبلا اعلام کردم ۳۰۰ چادر و پایگاه در تهران ایجاد خواهد شد که این تعداد به ۳۱۳ چادر و پایگاه رسیده است.

رحیمی همچنین از پیشنهاد خود به دادستانی در خصوص سارقان سابقه دار خبر داد و گفت:‌ پیشنهاد دادیم در ایام نوروز مرخصی به سارقان به ویژه سارقان حرفه‌ای و سابقه دار داده نشود.

خط قرمز پلیس امنیت و آرامش مردم است

وی درباره اقدامات پلیس در چهارشنبه آخر سال و نحوه مواجهه با محفل خانوادگی در این شب گفت:‌ هر برنامه‌ای که منجر به سلب آرامش شهروندان شود پلیس با آن برخورد خواهد کرد؛ زیرا خط قرمز ما امنیت و آرامش مردم است.

وی در پاسخ به سوالی در باره فعالیت مجرمان در فضای مجازی اظهار کرد: متاسفانه تعداد زیادی از مجرمان به فضای مجا زی مهاجرت کرده و قصد سوء استفاده از این فضا را دارند. اما خوشبختانه اشراف پلیس دراین فضا بسیار عالی است و ما با مجرمان برخورد خواهیم کرد به طوری که برابر آمارهایمان حدود ۸۰ درصد جرایم فضای مجازی در تهران کشف می‌شود. اما با توجه به کوچ مجرمان به این فضا لازم است که کاربران فضا مجازی با هوشیاری دراین فضا فعالیت کرده و اگر قصد خرید اینترنتی را دارند حتما از فروشگاه‌هایی خرید کنند که دارای نماد اعتماد است.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۱°    ۳۵°