نشست شورای امنیت در پی تنش بین انگلیس و روسیه

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
07:22 - سه‌شنبه 23 مهر 1398
مقررات منع رفت و آمد در بغداد لغو شد نخست وزیر عراق (با تأکید بر همراهی دولت با خواسته‌های مردم): ما با مردم عراق هستیم نخست وزیر عراق: برخی به دنبال سوءاستفاده از تظاهرات مردم و سیاسی کردن اعتراضات هستند پارلمان عراق اعلام كرد براي بررسي خواسته‌هاي تظاهركنندگان، امروز نشست فوق‌العاده برگزار مي‌كند نماینده آیت‌الله سیستانی: حملات به تظاهركنندگان، نيروهاي امنيتي و اموال عمومي در بغداد و شماري از استان‌ها را محكوم مي‌كنيم فرماندهی عملیات مشترک عراق: اوضاع در مقایسه با روزهای گذشته بهتر و تحت کنترل است رسانه‌های هم جهت با رژیم سعودی و آمریکا در تلاشند حتی با تصاویر جعلی یا قدیمی، به اعتراضات کنونی در عراق سمت وسوی خاص سیاسی دهند تک‌تیراندازان ناشناس دو نیروی امنیتی و دو شهروند عراقی را در بغداد کشتند
کد خبر : ۵۷۵۰۲۴
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۸:۰۹
تنش دیپلماتیک بین انگلیس و روسیه به برگزاری نشست فوق العاده شورای امنیت منجر شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، این نشست برای بررسی نامه نخست وزیر انگلیس و ادعای استفاده روسیه از گاز شیمیایی علیه یک جاسوس سابق روسیه تشکیل شد.

نماینده انگلیس در سازمان ملل پس از خواندن نامه ترزا می، روسیه را به مسموم کردن این جاسوس متهم کرد.
نماینده آمریکا در سازمان ملل هم از شورای امنیت خواست علیه روسیه اقدام کند.
نیکی هیلی گفت: آمریکا در همبستگی کامل با دولت انگلیس است و روسیه را مسئول سوء قصد به جان جاسوس سابق روس و دخترش می داند.
نماینده فرانسه در سازمان ملل گفت: کشورش از مواضع انگلیس حمایت می کند. اما نماینده روسیه در سازمان ملل از مقامات انگلیسی خواست به اقدامات امپریالیستی و استعماری خود پایان دهند. واسیلی نبنزیا در پاسخ به اتهامات انگلیس و شرکایش گفت: به هیچ کس اجازه نمی دهیم با زبان تهدید با ما سخن بگوید. نبنزیا افزود :سخنان نخست وزیر انگلیس تهدید علیه حاکمیت ملی روسیه است. نبنزیا با بیان اینکه انگلیس از مذاکره واقعی هراس دارد گفت: هیچ دلیل و مدرکی دال بر نقش روسیه در مسموم کردن اسکریپال وجود ندارد و علت مطرح کردن این موضوع در شورای امنیت آن است که انگلیس نمی تواند کارشناسان تسلیحات شیمیایی را قانع کند.

سرگئی اسکریپال جاسوس پیشین روسیه که در انگلیس زندگی می‌کند، هفته گذشته به همراه دخترش، بیهوش روی یک نیمکت در مرکز خریدی در شهر سالزبوری پیدا شد.
انگلیس مدعی است این دو، با گاز اعصاب که در روسیه تولید می‌شود مسموم شده‌اند.
دولت انگلیس دیروز پس از پایان مهلت 24 ساعته ای که برای روسیه تعیین کرده بود، حکم اخراج 23 دیپلمات این کشور را صادر کرد.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۵°    ۲۴°