لاوروف: دیپلمات های انگلیس اخراج می شوند

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
01:42 - جمعه 09 خرداد 1399
کد خبر : ۵۷۵۳۴۴
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۷
خبرگزاری ریانوواستی روسیه در خبری با عنوان «مسکو در پاسخ به اقدام های لندن، دیپلمات های انگلیسی را اخراج می کند»، به نقل از وزیر امور خارجه روسیه نوشت: در پاسخ به اقدام اخیر دولت لندن، دیپلمات های انگلیس از روسیه اخراج می شوند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

سرگئی لاوروف در مصاحبه با خبرگزاری ریانوواستی و در پاسخ به این سوال که، آیا مسکو در پاسخ به اخراج 23 دیپلمات روس از انگلیس اقدامی را انجام خواهد داد، گفت: به زودی تصمیماتی در این زمینه اتخاذ می شود.
 
ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امورخارجه روسیه امروز در کنفرانس خبری هفتگی خود اظهار داشت: روسیه امیدوار به آغاز مذاکرات با انگلیس بر سر موضوع اسکریپال است.
 
وی همچنین افزود: مسکو در حال تدوین برنامه ای برای پاسخ به اقدامات اخیر لندن است.
زاخارووا اقدامات لندن را یک نمایش سیاسی-اطلاعاتی خواند و اتهام دست داشتن مسکو در مسموم کردن اسکریپال را بی اساس و ادعایی دیوانه وار توصیف کرد.
 
ترزا می نخست وزیر انگلیس دیروز اعلام کرد که اخراج دیپلمات های روس را به عنوان تدبیر متقابل در پاسخ به مسمومیت سرگئی اسکریپال در نظر گرفته است.
 
ترزا می همچنین اعلام کرده است که هیچ یک از مقام های دولتی و سلطنتی انگلیس برای مشاهده مسابقات جام جهانی به روسیه نخواهند رفت و مسئولان روسی برگزاری جام جهانی هم در واکنش به مواضع نخست وزیر انگلیس تصریح کردند که 'با نیامدن مقامات انگلیسی به جام جهانی هیچ اتفاقی رخ نخواهد داد' .
سرگئی اسکریپال جاسوس پیشین روسیه که در بریتانیا زندگی می‌کرد، هفته گذشته به همراه دخترش، بیهوش روی یک نیمکت در مرکز خریدی در شهر سالزبوری پیدا شد.
براساس ادعای رسانه های انگلیسی، حال هر دو وخیم است و پلیسی که اولین بار آنها را پیدا کرد نیز در بیمارستان بستری است.
اسکریپال 66 سال داشت و سال 2010 میلادی در یک تبادل جاسوسی میان آمریکا و روسیه به انگلیس پناهنده شد؛ در آن معاوضه، مسکو چهار جاسوس خود را با 10 جاسوس آمریکا مبادله کرد.
وی پیشتر مامور اطلاعاتی روسیه بود که به دلیل جاسوسی برای دولت انگلیس در سال 2006 میلادی به 13 سال حبس در مسکو محکوم شد؛ او متهم بود که هویت جاسوسان روس در اروپا را به سازمان جاسوسی ‌ام.ای.6 می دهد.
لندن مدعی است که مسکو وی را مسموم کرده است. این در حالی است که برخی از تحلیل گران با مبهم خواندن این ادعا اذعان کرده اند که مسمومیت اسکریپال می تواند از سوی هر سازمان جاسوسی دیگر اروپایی از جمله انگلیس اتفاق افتاده باشد.
برچسب ها: لاوروف ، روسیه ، لندن ، دیپلمات
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۲°    ۳۶°