طرح اشتغال پایدار روستائی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  سه‌شنبه 30 شهريور 1400
کد خبر : ۵۷۵۵۲۷
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۶ - ۲۰:۵۶
معاون سرمایه گذاری معاونت توسعه روستایی گفت: در صنایع و کشاورزی تولیدات بیشتر از شهر به روستا می آید مانند کود، بذر، سم که شهری ها تولید می کنند و به روستایی می فروشند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 معاون سرمایه گذاری معاونت توسعه روستایی در ارتباط تلفنی با گفتگوی 18:30 شبکه خبر افزود: باید زنجیره تولید به روستا برگردد تا اشتغال زایی صورت بگیرد.

زرگر با بیان اینکه در ایران مهاجرت از روستا به شهر از صفر تا 7 درصد است اضافه کرد: برگشت زنجیره اقتصاد به روستا از طریق کارگروهی  صورت خواهد گرفت.

معاون سرمایه گذاری توسعه روستایی با اشاره به اجرای طرحی برای بازگرداندن تولید به روستا گفت: در این طرح - که دولت باید یارانه به آن بدهد - یک سال بعد از تولید، کل سود زنجیره اقتصادی به روستا برخواهد گشت.
 
زرگر گفت: بخشی که بتواند سرمایه گذاری کند، اشتغال و ایجاد کسب و کار در روستا را ضمانت کند لازمه این طرح است.
 
او همچنین گفت: تزریق منابع مالی به صندوق توسعه روستایی لازمه اجرای طرح است.
 
ازوجی دیگر مهمان تلفنی برنامه 18:30 نیز گفت: یکی از محور های اصلی صنایع و اصناف، طرح های کوچک و بزرگ در اشتغال روستایی است.

مدیرکل اشتغال وزارت کار افزود: محور های اصلی اشتغال روستایی به چهار موضوع می پردازد، که عبارتنداز؛ مهارت آموزی، طرح کارورزی، طرح فراگیر و طرح روستایی و مطلب قابل توجه در نواحی روستایی  طرح سرمایه در گردش  است.
 
او ادامه داد: یکی از مزایای نواحی روستایی این است که زیرساخت های توسعه صنعت و تولید را دارد و متقاضی می تواند در مناطق روستایی سرمایه گذاری کند.
 
خانم فرزین معتمد کارشناس اشتغال مهمان دیگر برنامه با اشاره به محور اصلی نشست اشتغال پایدار روستایی گفت: تامین مالی  اشتغال پایدار روستایی از طریق صندوق توسعه ملی اجرا صورت خواهد گرفت.
 
فرزین معتمد افزود: فرایند اجرایی این طرح شکل گرفته و در حال تسریع است.
او با بیان اینکه صرف  تامین مالی موسسات مطرح نیست گفت:  آموزش، مهارت، کسب وکار، ایجاد بازار عرضه جز موضوعات اصلی و کاربردی این طرح باشد.
 
او اضافه کرد: آموزش افرادی که مهارت ندارند و بیکار هم هستند در اولویت است.
 
به گفته این کارشناس اشتغال، نقطه قوت این طرح پول پاشی نیست و تاکید دکتر ربیعی نیز بر همین موضوع بود.
 
او افزود: تامین منابع مالی به تنهایی پاسخگو نمی تواند باشد، تخصیص اعتبار در کنار آموزش به روند و پیشرفت این طرح کمک می کند.
 
فرزین معتمد گفت: لازم است تسهیلگرانی که در طرح فراگیر روستایی حضور دارند وقتی آموزش می دهند، بانک ها هم آنان را تامین مالی کنند تا اتفاق خوبی بیفتد.
 
او ادامه داد: باید از ظرفیت صندوق توسعه روستایی در صنایع خرد و کوچک، اشتغال روستایی ، کسب و کار که در حیطه اجتماعی و روستایی بیشتر کارایی دارد استفاده شود.
 
فرزین معتمد گفت: ایجاد بازار برای محصولات و توزیع آن مهمترین کار است و سرمایه در گردش تحریک عرضه و تقاضا را می پذیرد.

 
 

 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۲.۵۹°    ۲۷.۹۹°