سیف: آمریکا برای کار کردن با بانک‌های ایران ایجاد دلهره می کند

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
21:51 - شنبه 30 شهريور 1398
معاون وزیر خارجه از روادید ظریف و محدودیت سنگین تردد او در نیویورک خبر داد عراقچی: محدودیت روادید صادر شده برای ظریف به وی اجازه نمی‌دهد که به استودیو برود، از اینرو استودیو به نمایندگی ایران در نیویورک آمد
کد خبر : ۵۷۸۱۶۱
تاریخ انتشار : شنبه ۰۴ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۰
رئیس بانک مرکزی در رابطه با مشکل کار بانک‌های ایران با بانک‌های بزرگ دنیا گفت: این مشکل دو طرفه است به طوری که هم به اقدامات آمریکا و هم اشکالات نظام بانکداری در ایران بر می گردد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، ­ ولی‌الله سیف درباره اظهاراتی که در خصوص باقی بودن مشکلات ارتباط بانک‌های ایران با بانک‌های بزرگ دنیا مطرح شد، اظهار داشت: اگر خواسته باشم در این زمینه منصفانه بگویم، مشکل دو طرفه است.
وی افزود: از سویی در عرصه بین‌المللی، آمریکا دست از دشمنی با ما بر  نمی دارد و از هر فرصتی برای کارشکنی استفاده کرده و برای کار کردن با بانک‌های ایران ایجاد دلهره و هراس می‌کند.
وی در ادامه افزود: از طرفی هم در داخل کشور اشکالاتی داریم. نظام بانکی ما با استانداردهای روز نظام بانکداری جهان انطباق ندارد.
همچنین استانداردهای مالی، ساختارهای مناسب مالی و استانداردهای عملیاتی باید تهیه شود که بانک مرکزی در حال تلاش برای تهیه این استانداردها است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۲°    ۳۶°