تیتر امشب/ موانع پیشرفت کشور چیست؟
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
20:59 - جمعه 28 شهريور 1399
کد خبر : ۵۷۹۶۶۷
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۲ فروردين ۱۳۹۷ - ۲۳:۳۹
به گفته کارشناسان، کم کاری و اعتماد به نسخه های بیگانگان و باورنداشتن برخی از مسئولان به ظرفیت های داخلی از جمله موانع پیشرفت است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 حسین شیخ الاسلام و مهدی فضائلی دو کارشناس مسائل سیاس با حضور در برنامه تیتر امشب به بررسی دستاوردهای انقلاب اسلامی و ابعاد 12 فروردین پرداختند.
شیخ الاسلام گفت: این انقلاب به رهبری امام و ولایت فقیه و همه اقشار مختلف مردم برای تحقق ارکان حکومت اسلامی وتحقق عدالت به وقع پیوست.
وی افزود: همه علمای شیعه اعتقاد به ولایت فقیه داشتند و دارند. یکی از دلایلی که این انقلاب ماندگار شد مردمی بودن آن است.
 
تیتر امشب/ نظام جمهوری اسلامی؛ قدرتی بالنده در چهل سالگی 
حسین شیخ الاسلام در مورد خصومت برخی کشورها با انقلاب اسلامی گفت: در گذشته سران ستم شاهی به نوعی سرسپرده دولت های غربی بودند اما امروزه تکیه این نظام بر مردم و انقلاب است. طبیعی است کشورهای غربی با تحقق حکومت جمهوری اسلامی ایران در انقلاب سال 57 روی خصومت با ایران داشته باشند.
 مهدی فضائلی دیگر کارشناس حضوری برنامه گفت: استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی شعارهای این انقلاب است که در دل آن مردم سالاری و عدالت و خیلی از آرمان های انقلاب نهفته است.
فضائلی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری افزود: پس از 39 سال از وقوع بنیادین انقلاب اسلامی کسی نتوانسته نظر و اراده سیاسی خود را بر این انقلاب و مردم تحمیل کند و این یکی از دستاوردهای انقلاب است.
 
تیتر امشب/ نظام جمهوری اسلامی؛ قدرتی بالنده در چهل سالگی 
وی افزود: امروز آزادی در چارچوب قانون وجود دارد. کسایی که مدعی اند در کشور آزادی وجود ندارد و بوسیله های مختلف از جمله فضای مجازی اعتراضی را بیان می کنند، خود نشان از آزادی بیان است.
مهدی فضائلی گفت: آستانه تحمل نظام جمهوری اسلامی بسیار بالاست چرا که گروههای مختلف با گرایشات متفاوت اما معتقد به نظام جمهوری اسلامی در کنار یکدیگر قرار دارند. این نوع جمهوریت و مردم سالاری در بین انقلاب های جهان بی سابقه است.
او گفت: انقلابی که پس از حدود 2 ماه، قانون اساسی جدیدی را به رفراندوم می گذارد، کم نظیر است. ۱۲ فروردین یکی از روزهای تاریخی و مهم ایران اسلامی است.
فضائلی با بیان برخی از آسیب ها و موانع پیشرفت انقلاب اسلامی افزود: انقلاب باید بتواند مردم را بیش از گذشته جذب کند و احساس و آرزوهای مردم در مورد آزادی، عدالت و برخی از آرمان های نظام جمهوری اسلامی را به واقعیت نزدیک کند.
وی گفت: اگر ما داشته های این انقلاب را باور نداشته باشیم نمی توانیم به درستی از آن استفاده کنیم.
 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۸°    ۳۰°