مصرف موادمخدر متنوع شده است!
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
17:20 - شنبه 25 مرداد 1399
کد خبر : ۵۷۹۹۷۱
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۴ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۱
وزیر رفاه :تنوع مصرف موادمخدر در میان مصرف کنندگان نسبت به گذشته بسیار فرق کرده است و همین تفاوت‌ها و تنوع‌ها نیاز به فهم و دانش جدید دارد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

علی ربیعی وزیرکار تعاون و رفاه اجتماعی گفت: در مناطق قدیمی و فرسوده بافت تهران مواد مخدر ارزان یافت می شود در حالی که متاسفانه چرخه مداخلات ما در این مناطق ناقص است و باید چرخه ای ایجاد شود تا کانون آسیب را به حداقل برسانیم.

وی افزود:امروز نمی‌توانیم به طور مشخص بگوییم که علت گرایش افراد به سوء مصرف مواد، افسردگی، فقر، لذت جویی یا ناکامی اجتماعی  است

وی در ادامه به تفاوت در گرایش به مصرف مواد مخدر و محرک طی سالیان اخیر در ایران اشاره کرد و گفت: در 30 سال گذشته خیلی نادر بود که فرد تحصیلکرده‌ای و یا فردی که دارای شغل مناسبی بود دچار سوء مصرف مواد شود به طوریکه عمدتا مصرف کنندگان در محله‌های خاص و اقشار خاصی بوده است اما سوال من آن است که آیا امروز هم همین وضعیت در کشور حاکم است؟
وزیر رفاه گفت: وزارت بهداشت، رفاه، شهرداری، بهزیستی، قوه قضائیه، نیروی انتظامی و سازمانهای مسئول باید چرخه ای را ایجاد کنند تا بتوانیم کانون آسیب را به حداقل برسانیم ضمن اینکه باعث آلوده شدن محیط های دیگر و انتقال این کانون به مناطق دیگر نشویم.

ربیعی با اشاره به اینکه یکی از بزرگترین آسیب ها برای معتادان و کارتن خواب ها بحث طردشدگی است، گفت: وقتی خانواده فرد را طرد می کند فاجعه ها عمیق تر می شود. ما موارد زیادی داشتیم که طرد اولیه، وضعیت فلاکت بار بسیاری را برای معتاد ایجاد کرده است.

وی ادامه داد: در برخی کشورها به دلیل قوانینی که دارند، فرزندان را از والدین معتاد می گیرند. حضور فرزند در خانواده معتاد دستاوردی جز اعتیاد و نابودی آن کودک ندارد و ما باید قوانین را به این سمت سوق دهیم.

وزیر رفاه افزود: ما باید تمرکز بیشتری امسال به کانون های آسیب داشته باشیم تا بتوانیم زمینه کاهش اعتیاد را فراهم و با مهارت آموزی به افرادی که ترک کرده اند، زمینه بازگشت آنها به خانواده ها را ایجاد کنیم.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۳°    ۳۷°