تیتر امشب/ رضایتمندی مسافران و مسئولان در نوروز 97

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
03:35 - شنبه 10 اسفند 1398
کد خبر : ۵۸۰۰۴۲
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۴ فروردين ۱۳۹۷ - ۲۳:۳۹
کارشناسان اطلاع رسانی به موقع، آموزش عمومی، کنترل به صورت های مختلف و اهتمام هموطنان به تغییر در رفتار رانندگی را از جمله عوامل رضایتمندی از تعطیلات بهاری عنوان کردند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
رئیس پلیس راه راهور ناجا میهمان حضوری برنامه تیتر امشب با انتقاد از میزان امنیت پائین خودروها و برخی راههای بین شهری گفت: در ایام پر تردد نوروز و ایام تعطیل بیش از 95 درصد رانندگان از رانندگی قابل قبولی برخوردار بودند.
سردار حمیدی با اشاره رتبه بندی استان ها در ثبت تصادفات نوروزی گفت: استان های فارس، کرمان، اصفهان، سیستان و بلوچستان، خوزستان و خراسان رضوی را پر تصادف ترین استان های کشور در ایام نوروز معرفی کرد.
 
 تیتر امشب/ رضایتمندی مسافران 
 
وی سرعت و سبقت غیر مجاز، بی توجهی به جلو، خستگی و خواب آلودگی را عامل اصلی بیش از ۸۵ درصد تصادفات دانست.
رئیس پلیس راه راهور ناجا همچنین استان های البرز، تهران، قزوین، مازندران، گیلان، قم، فارس، گلستان، مرکزی و خراسان رضوی را پر تردد ترین استان های کشور در نوروز امسال دانست. 
رئیس پلیس راه راهور ناجا افزود وجود ترافیک در مسیر های پر تردد در کاهش تصادفات تاثیر داشته است و در عین حال مسیر های کویری به علت سرعت های بالا و یکنواختی رانندگی از تصادفات بیشتری برخوردار بودند.
سردار حمیدی میزان تصادفات را به بخش حمل و نقل عمومی و خودروهای شخصی تقسیم کرد و افزود: ناوگان حمل و نقل عمومی با روند کاهش تصادفات در ایام تعطیلاتامسال کارنامه قابل قبولی را برجای گذاشت.
وی به افزایش 5 درصدی جانباختگان نسبت به نوروز سال قبل اشاره کرد و گفت: فردا چهارشنبه 15 فروردین پایان طرح نوروزی 97 است. او امار نهایی تصادفات را به پایان روز بعد موکول کرد.
 
 تیتر امشب/ رضایتمندی مسافران

مدیرکل نظارت وارزیابی گردشگری با اشاره به چهار فصل بدون آب و هوای کشورمان گفت: با هماهنگی های بوجود آمد با مراکز مختلف  و اقدامات صورت گرفته سامانه ای راه اندازی شد به نام ویزیت ایران  https://www.visitoiran.com/fa تا گردشگران اطلاعات خود را از این سامانه بدست آورند.
ولی تیموری افزود: امسال سعی شد هموطنان را به مراکز کمتر معرفی شده هدایت کنیم تا مسافرت های مردم فقط به مسیرها و استان های شمالی شناخته شده محدود نشوند.
او گفت: با تخفیفاتی ارائه شده در مراکزی که زیرساخت های مناسبی داشتند بار گردشگری را در بین مراکز مختلف تقسیم شدند.
وی به مسیر پرتردد همدان و ماندگاری گردشگران در این استان اشاره کرد و افزود: امسال هموطنان با اطلاعاتی که در اختیارشان قرار گرفت و مراکزی که به آنها معرفی شد بیشترین رضایتمندی را در ایام نوروز داشته اند.
هر گردشگر می تواند 6 شغل را فعال کند.
 مدیرکل نظارت وارزیابی گردشگری گفت: بحث توزیع و هزینه های سفر در نوروز امسال بصورت جدی پیگیری شد. نظارت های نامحسوس توسط ناظران افتخاری نیز در ارتقا رضایتمندی هموطنان و کیفیت خدمات گردشگری تاثیر داشت.
 
 تیتر امشب/ رضایتمندی مسافران و مسئولان در نوروز 97
 
پیرحسین کولیوند رئیس اورژانس کشور در ارتباط تلفنی با برنامه گفت: بطور متوسط در ایام پیک مسافرتی اورژانش کشور حدود 2 هزار مصدوم به مراکر درمانی انتقال یافته است.
کولیوند گفت: بیشتر کشورهای دنیا چنانچه مصدمین بالای 15 درصد احتمال زنده ماندن داشته باشند اقدام به انتقال به مراکر درمانی می کنند در صورتیکه در کشور ما تا آخرین لحظه مصدومین به حال خود رها نمی شوند. و همین امر ممکن است مصدومین در آمبولانس ها و هنگام نقل و انتقال به فوت منجر شود.
رئیس اورژانس کشور با اشاره به زحمات همه ارگان ها در اقدامات پیشگیرانه تصادفات افزود: بهتر است پیش از اینکه رانندگان از مهارت کافی برخوردار شوند اقدام به رانندگی نکنند.
وی مناسب بودن خودروها، جاده ها و اقدامات به موقع پلیس را در کاهش تصادفات ضروری دانست.
 
 

برچسب ها: تصادف ، کولیوند
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۱۵°