ایجاد اشتغال پایدار هدف اصلی اعطای تسهیلات روستایی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
17:02 - دوشنبه 05 آبان 1399
کد خبر : ۵۸۶۷۹۹
تاریخ انتشار : شنبه ۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۲۰:۰۳
18:0//
مدیرعامل بنیاد برکت با بیان اینکه امسال برای ایجاد اشتغال پایدار روستایی قرار است 150 میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شود گفت: پر کردن خلاء های قبل و بعد از تولید که به ایجاد اشتغال پایدار روستایی منجر می شود از جمله اهداف کلان بنیاد برکت است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

سعید جعفری مدیرعامل بنیاد برکت گفت: محوریت اصلی برای تخصیص تسهیلات 150 میلیارد تومانی به تعاونی های روستایی و یا گروه هایی است که در کنار هم جمع می شوند، هدف این است که برای 5 سال در کنار این گروه ها باشیم و به توانمندسازی اقتصاد آنها کمک کنیم.

گفتگوی 18:30/ ایجاد اشتغال پایدار هدف اصلی اعطای تسهیلات روستایی 

او افزود: ما برای اینکه بتوانیم خلاء های را رفع کنیم از مدل آفتاب که طرحی مشارکتی است بهره می بریم.

جعفری افزود: در مدل آسمان باز هم هدف توسعه روستا با توجه به مزیت های نسبی آن است، ما در این طرح به دنبال تقویت مشاغل خرد و خانگی هستیم.

او گفت: در این طرح افراد واجد شرایط در گروه های 17 تا 20 نفره جمع می شوند و نسبت به توانمند سازی آنها کمر همت می بندیم، به این صورت که این گروه ها صاحب صندوق هایی می شوند و عملا خودشان آورده مالی می آورند.

جعفری افزود: ما برای سال جاری فقط در بحث آسمان 14 استان را هدف گذاری کرده ایم.

او گفت: در سال گذشته روی 6 استان این طرح های توانمندسازی پیاده سازی شد و امسال تلاش کردیم با توجه به تجربه موفق سال گذشته، این طرح را روی 14 استان دیگر اجرا کنیم؛ انشاالله در تلاشیم تا در سالهای آینده کل کشور را پوشش دهیم.

مدیرعامل بنیاد برکت در ادامه گفت: در این 14 استان 1000 گروه 17 تا 20 نفره را گرد هم جمع می کنیم تا بر اساس آئین نامه ها حداقل 30 درصد از افراد تحت پوشش این طرح ها را صاحب شغلی پایدار کنیم بر این اساس قصد داریم تا پایان امسال برای 6 هزار نفر شغل مبتنی بر درآمد پایدار ایجاد کنیم.

او افزود: ما تا پیش از این فقط به تولید فکر می کردیم در حالی که برای تکمیل چرخه اقتصادی مراحلی برای قبل و بعد از تولید نیز وجود دارد که انجام صحیح این مراحل به اشتغال پایدار منتهی می شود.

جعفری گفت: ما برای این هدف تسهیل گرانی را آموزش داده ایم تا در کنار این گروه ها خلاء های سنتی را پوشش دهند تا این منابع منجر به ایجاد شغل پایدار شده، خلق ثروت کنند و در نهایت شغل پایدار ایجاد شود.

او افزود: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام رویکردش گریز از تصدی گری است لذا پس از توانمندسازی روستاپیان همراهی ما با این گروه ها به پایان می رسد و این گروه ها می توانند بدون حضور ما به فعالیت خود ادامه دهد.

مدیرعامل بنیاد برکت خاطرنشان کرد: بنیاد برکت براساس اقتصاد مقاومتی قدم می گذارد لذا حمایت از کالا و محصولات ایرانی جزو اولویت های اصلی بنیاد است؛ برخی از شرکتهای ما دانش بنیاد هستند و محصولات خود را به منطقه و فرامنطقه صادر می کنند لذا فراهم کردن بازاری برای محصولات ایرانی از جمله اولویت های اصلی ماست.

گفتگوی 18:30/ ایجاد اشتغال پایدار هدف اصلی اعطای تسهیلات روستایی

اکبری مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران گفت: در این طرح مثلثی بین بنیاد برکت؛ بانک مهر ایران و روستایان متقاضی وام است؛ در این طرح قرار است تسهیلاتی به ارزش 150 میلیارد تومان برای اشتغال روستائیان تخصیص یابد که سهم بانک مهر ایران 100 میلیاراد تومان با بازپرداخت 60 ماهه برای هر متقاضی 30 میلیون تومان در نظر گرفته شده است که ضامن، چک و سفته هم به عنوان تضامین این تسهیلات در نظر گرفته شده است.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۲°    ۲۳°