ظریف: چوپان درغگو دوباره دست به کار شد

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
15:51 - شنبه 17 خرداد 1399
کد خبر : ۵۸۷۶۳۷
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۴
وزیر امور خارجه کشورمان در توئیتی نوشت: پسری که‌ نمی تواند فریاد در مورد گرگ را متوقف کند (چوپان دروغگو) دوباره دست به کار شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، ­ظریف نوشت: از تکرار افتضاح مجمع نگران نیستیم. برخی از مردم را فقط چند بار می توان فریب داد.
دکتر ظریف در توئیت دوم هم نوشت: رئیس جمهور آمریکا با عجله از تکرار اتهامات کهنه که توسط آژانس بررسی شده است استقبال کرد تا بتواند برجام را نابود کند. چقدر به موقع و آسان. زمان بندی هماهنگ شده برای افشاگری های امنیتی ادعایی چوپان دروغگو درست چند روز قبل از 12 می. اما ذوق زدگی ترامپ پرده ها را کنار زد.
 
عراقچی: نمایش نتانیاهو بچه گانه و مسخره بود
معاون سیاسی وزیر امور خارجه هم گفت: آنچه از نتانیاهو دیدیم یک نمایش بچه گانه و مسخره بود که در سال های گذشته نیز شاهد آن بودیم و پیش از این از سوی گروهک منافقین اجرا می شد.
سید عباس عراقچی با اشاره به کنفرانس خبری نخست وزیر رژیم صهیونیستی و ادعاهایش درباره وجود یک برنامه پنهانی هسته ای در کشورمان، با جعلی و ساختگی خواندن اسناد ارائه شده از سوی نتانیاهو، تصریح کرد: این اقدام یک بار دیگر با نقاشی کارتونی در سازمان ملل نشان داده شد که موجب مضحکه نتانیاهو شد و او یک بار دیگر این اقدام را تکرار کرده و مدعی است 55 هزار سند در انباری در شورآباد تهران به دست آورده است و مدارکی که اثبات می‌کند ایران برنامه پنهانی هسته‌ای داشته است؛ اما نفس این ادعا خنده‌دار است؛ چگونه است که ایران چنین اسناد مهمی را در یک انبار متروکه صنعتی نگهداری می‌کند.
معاون وزیر امور خارجه با نخ نما خواندن ادعاهای نخست‌ وزیر رژیم صهیونیستی، افزود: آنها بر اساس چنین ادعاهایی موضوع PMD را درست و ادعا کردند که ایران به دنبال ساخت سلاح بوده است و سال‌ها آژانس را به خاطر این ادعاهای واهی به زحمت انداختند و آژانس هم وارد این ماجرا شد و ایران هم در این سال‌ها برای اثبات بی‌گناهی‌ خود همکاری کرد و در نهایت همه این ادعاها در سال 2015 در جمع‌بندی نهایی‌ که آژانس ارائه کرد، باطل بودنشان روشن شد و این مسئله از سوی نهاد مرجع سازمان ملل که سازمان انرژی اتمی است و نیز در شورای حکام بسته شد.
عراقچی گفت: اینکه نتانیاهو 10 روز مانده به اعلام تصمیم دونالد ترامپ درباره برجام این نمایش را اجرا می‌کند، مشخص است یک تئاتر طراحی شده برای تاثیرگذاری در تصمیم رئیس جمهوری آمریکا است یا اینکه به دنبال صحنه‌سازی برای از بین بردن برجام هستند و جالب است که همه در این رابطه بسیج شده‌اند و رژیم صهیونیستی در بالاترین سطح به صحنه آمده است.
معاون وزیر امور خارجه تاکید کرد: برای همه سناریوها آمادگی داریم اما نفس این ادعاها و اقدامات نشان می‌دهد تا چه اندازه آمریکا، رژیم صهیونیستی و عربستان سعودی از برجام و شرایطی که این توافق برای ایران ایجاد کرده است، نگران و عصبانی هستند.
 
نخست وزیر رژیم صهیونیستی دیشب بار دیگر در سناریویی نخ نما و مضحک، ایران را به فعالیت های مخفی تسلیحات هسته ای متهم کرد.
نتانیاهو در وزارت جنگ رژیم صهیونیستی در شوی زنده تلویزیونی با نشان دادن چند قفسه اسناد و مدارک جعلی مدعی شد سازمان اطلاعات این رژیم توانسته 55 هزار پرونده درخصوص برنامه های ایران برای دستیابی به سلاح هسته ای را به دست آورد. اوج اظهارات بی پایه و اساس نتانیاهو، ارائه تصویر سوله ای در منطقه شورآباد تهران بود که مدعی شد ایران اسناد و مدارک فعالیت های هسته ای خود را در این سوله نگهداری می کند.
نخست وزیر رژیم صهیونیستی که سال 91 با نشان دادن بمب کاغذی در سازمان ملل متحد، سوژه طنز رسانه های جهان شده بود، دیشب نیز یکسری تصاویر مبهم و غیر واقعی از برنامه های هسته ای ایران به نمایش گذاشت.

کاخ سفید در بیانیه ای با تایید نمایش مضحک نتانیاهو گفت: این شواهد با آنچه ایالات متحده از مدت ها پیش می دانست منطبق است. کاخ سفید مدعی شد ایران برنامه ای مخفی برای تسلیحات هسته ای دارد. وزیر خارجه آمریکا هم مدعی شد: ‌اسنادی که اسرائیل اعلام کرد، موثق است. این ادعا در حالی است که مایک پمپئو در جلسه استماع کنگره این کشور اذعان کرده بود هیچگونه شواهدی در دست نیست که نشان دهد ایران توافق هسته ای را نقض کرده است.

سخنگوی دولت انگلیس در واکنش به ادعاهای نخست وزیر رژیم صهیونیستی اعلام کرد: نظام بازرسی توافق شده در برجام راهکاری قوی و جامع برای راستی
آزمایی پایبندی ایران به تعهداتش به شمار می رود.

آلمان اعلام کرد آژانس بین المللی انرژی اتمی باید اطلاعات اسرائیل را درباره فعالیت های هسته ای ایران ارزیابی کند.

ادعاهای نتانیاهو در حالی است که آژانس بین المللی انرژی اتمی از روز اجرای برجام در 17 ژانویه 2016 (27 دی 1394) تاکنون 10 گزارش فصلی درباره راستی آزمایی و نظارت بر فعالیت های هسته ای ایران منتشر کرده که در همه آن ها پایبندی کامل ایران به توافق هسته ای تایید شده است.

 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۲°    ۳۳°