تجربه برجام نشان داد که باید از مولفه های قدرت برخوردار باشیم

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
17:49 - چهارشنبه 07 خرداد 1399
کد خبر : ۵۸۹۳۹۹
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۲۲:۴۶
جلال دهقانی فیروز ابادی استاد روابط بین الملل گفت: تجربه برجام نشان داد که باید در مذاکره با قدرت های بزرگ از مولفه های قدرت برخوردار باشیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
جلال دهقانی فیروز ابادی استاد روابط بین الملل در برنامه تیتر امشب شبکه خبر با اشاره به تجربه برجام گفت: بدون داشتن مولفه های قدرت، در مذاکره با قدرت های بزرگ، دستاوردی نخواهیم داشت.
 
فیروزآبادی با اشاره به غیر قابل اعتماد بودن آمریکا افزود: بعد از دو سال مذاکره و به سرانجام رسیدن آن، اکنون ترامپ آن را برهم زند. چگونه می توان با این کشور در موضوعات دیگر مذاکره کرد.
 
وی گفت: ویژگی ترامپ غیر قابل پیش بینی بودن اوست. این یک راهبرد برای تامین منافع ملی آمریکاست.

وی با اشاره به غیر قابل پیش بینی بودن ترامپ گفت: تلاش دولت جدید امریکا این است که از سیاست های گذشته آمریکا و زمان اوباما عقب نشینی کند. ترامپ می خواست هزینه این خروج را به گردن ایران بیاندازد که ما باید اقدامات لازم را انجام دهیم.
استاد روابط بین الملل با بیان ساز و کار برجام و انتقادات ترامپ به این توافقنامه بین المللی گفت: ترامپ یک ضدیت جدی با این توافق دارد و همواره اعلام کرده که برجام، یک توافق بد است.

دهقانی فیروز آبادی گفت: یکی از ویژگی های شخصیتی ترامپ تناقض رفتاری اوست. اما این بار تعلیق تحریم ها را تمدید نخواهد کرد. شاید فرصت چند ماهه به برخی شرکت ها که با ایران تجارت دارند، بدهد.
 
 
برچسب ها: خروج ، برجام ، ترامپ ، تیتر امشب
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۳°    ۳۵°