صدها شهید و زخمی در هفتمین جمعه « بازگشت»

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
09:33 - دوشنبه 28 بهمن 1398
کد خبر : ۵۹۰۵۸۲
تاریخ انتشار : شنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۰
نظامیان صهیونیست در هفتمین جمعه از راهپیمایی "بزرگ بازگشت" 3 فلسطینی را شهید و صدها تن را زخمی کردند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس در جمع تظاهرکنندگان فلسطینی در نوار غزه تأکید کرد: مقاومت هرگز سلاح خود را بر زمین نخواهد گذاشت و ما هرگز دشمن صهیونیستی را به رسمیت نخواهیم شناخت.
اسماعیل هنیه افزود: فلسطینیان هفتادمین سالروز نکبت یعنی (اشغال فلسطین) را به نکبتی برای رژیم صهیونیستی تبدیل خواهند کرد.
 مردم فلسطین از جمعه 10 فروردین مصادف با سالگرد روز زمین راهپیمایی موسوم به راهپیمایی بزرگ بازگشت را در منطقه مرزی بین غزه و رژیم صهیونیستی برگزار کرده اند.
طبق اعلام مقامات بهداشتی فلسطین از آغاز تظاهرات بازگشت در غزه 45 فلسطینی شهید و بیش از هزار و 700 تن زخمی شده اند.
با نزدیک شدن به روز "نکبت" سالروز اشغال فلسطین و تاسیس رژیم جعلی اسرائیل حماس به این رژیم درباره آتش خشم فلسطینیان هشدار داد.
رئیس دفتر سیاسی حماس همچنین تاکید کرد : هیچ کس نخواهد توانست هویت اسلامی و عربی بیت المقدس را تغییر دهد. قرار است در روز نکبت آمریکا سفارتش را در سرزمین های اشغالی فلسطین به قدس منتقل کند. به همین منظور هیئتی آمریکایی وارد قدس اشغالی شده است. دوشنبه این هفته ( 14 می ) سالروز تاسیس رژیم صهیونیستی روز "نکبت" نام گذاری شده است.
در همین حال گزارش ها از قاهره حاکیست سفرای عربستان سعودی و بحرین در جشن سالگرد تاسیس رژیم صهیونیستی در سفارت این رژیم، شرکت کرده اند. وزیر خارجه بحرین دیروز در پیامی از حمله رژیم صهیونیستی به سوریه حمایت کرد که با استقبال رژیم صهیونیستی و آمریکا مواجه شد.
صدها تن از مسلمانان و فعالان گروه های مدنی انگلیس در آستانه هفتادمین سالگرد روز نکبت با تجمع مقابل سفارت رژیم صهیونیستی در لندن، خواستار آزادی سرزمین های اشغالی شدند. در استانبول ترکیه هم تظاهرات ضدصهیونیستی برگزار شد. معترضان تعطیلی سفارت رژیم صهیونیستی را خواستار شدند.
 
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۴°    ۱۰°