سران عرب غیرت ندارند؛ فلسطین ناموس عرب است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
07:27 - يکشنبه 05 بهمن 1399
کد خبر : ۵۹۲۷۱۴
تاریخ انتشار : جمعه ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۵
حجت‌الاسلام والمسلمین صدیقی در نمازجمعه تهران گفت: متاسفانه سران عرب با آن که اسم شان عرب است اما تعصب ندارند و حال آنکه فلسطین ناموس عرب است و در آنجا عرب های مسلمان گرفتار ظلم و آوارگی هستند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

حجت الاسلام­ و المسلمین کاظم­­ صدیقی در خطبه دوم نماز جمعه تهران گفت:­ اصل اشغال سرزمین مسلمانان در فلسطین و تولد مولود حرام زاده ای به نام اسرائیل در این منطقه جزء مصیبت های جهان اسلام بوده است که همچنان ادامه دارد و­­ خدای متعال هر روز برای رسوایی این رژیم نامشروع و اربابانش بهانه ای­ پیش می آورد.

وی افزود: آنها خلاف قوانین بین المللی، قدس را که طبق مصوبات بین المللی متعلق به فلسطینیان است طبق مصوبه کنگره به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی شناختند و روسای پیشین امریکا تا حدی خود را مکلف به ظاهرسازی می کردند اما این خبیث جدیدی که روی کار آمد خود را به دیوانگی زده است، هر کاری را می کند و هر حرفی را می زند.

صدیقی تصریح کرد: رییس جمهور امریکا­ عقل، حیا، دین، شرم و ملاحظه ندارد و به معنی واقعی کلمه آدم "هیچ چی نداری" است که سفارت این کشور را به قدس شریف انتقال داد.

وی گفت: در پی این اقدام غیرقانونی، مردم فلسطین به پا خواستند و در روزهای متمادی به صحنه مقابله با رژیم صهیونیستی آمدند­ اما مردم بی ­­سلاح را قتل عام کردند و این برگ ننگین دیگری بر پرونده سیاه این رژیم ناپاک و حامی اش رییس جمهور ناپاک امریکا و سند جدیدی بود که آنان به هیچ اصلی پایبند نیستند.

خطیب نماز جمعه تهران افزود: ملت ها و دولت های مختلف جهان به این جنایت واکنش نشان دادند و این جنایت بی سابقه را محکوم کردند اما متاسفانه سران عرب با آن که اسم شان عرب است اما تعصب ندارند و حال آنکه فلسطین ناموس عرب است و در آنجا بسیاری عرب های مسلمان گرفتار ظلم و آوارگی هستند، خانه هایشان را ویران کردند، زنان و کودکانشان را به شهادت رساندند و شمار زیادی را مجروح کردند.

صدیقی­ اضافه کرد: مجامع بین المللی مانند سازمان همکاری های اسلامی نیز نشان دادند که نه قانون آنان را به مسیر دفاع از مظلوم وادار می کند و نه وجدانی دارند و اخلاق نیز که در عرف جامعه بین المللی اصلا جایگاهی ندارد.

وی گفت:­ نایب امام زمان با دید نورانی و عرشی به مقاومت لبنان وعده پیروزی دادند که بعد محقق شد چنانچه در سوریه نیز بشارت دادند و مقاومت­ از حالت ضعف و انفعال بیرون آمد؛ وعده های ایشان از خودش نیست بلکه از جایی به ایشان الهام می شود.

صدیقی تاکید کرد: ایشان فرمودند که 25 سال طول نمی کشد که نابودی رژیم صهیونیستی فراهم می شود و با جنایات اخیر صهیونیست ها، زوال آنان نزدیک شده است.­

خطیب نماز جمعه تهران: شما را به ارتباط با خدا دعوت می‌کنم و از جوانان می‌خواهم روزی یک آیه از قرآن را بفهمند.

حجت الاسلام و المسلمین کاظم صدیقی در خطبه نخست نماز جمعه این هفته تهران افزود: تمام همت خود را در این بگذارید که اخلاق الهی در وجود شما محقق شود.

وی ادامه داد: رنگ خدا بگیرید، کریم و رئوف باشید، نسبت به کفار شدید باشید و در مرحله عمل خود را آزاد نبینید چون کسی که ما را آفریده است مالک ماست و زندگی و هر چه در آن هست ملک خداست و در مملکت خدا ملک خدا را خلاف نظر او مصرف نکنید.

حجت الاسلام صدیقی گفت: خودتان را جز به خدا ندهید و زبانتان زبان رضا باشد و اعضا و جوارح تان را آن گونه که خدا آفریده است و مال خدا را ناپاک و آلوده نکنید.

خطیب موقت نماز جمعه تهران گفت: شما را به ارتباط با خدا، پرهیز از عصیان پروردگار و انجام وظایف بندگی در ابعاد مختلف زندگی هم در مرحله فکر و هم در مرحله اخلاق دعوت می کنم و از جوانان می خواهم روزی یک آیه از قرآن را بفهمند.

وی ادامه داد: امروز اولین جمعه ماه رمضان است و رمضان مثل مسجد و کعبه است و همان گونه که وقتی به مسجد می روید شما مهمان خدا هستید در ماه رمضان شما مهمان خدا هستید.

حجت الاسلام صدیقی افزود: ماه رمضان حقیقتی ملکوتی دارد به گونه ای که امامان ما حریم ماه رمضان را در عمل حفظ می کردند و امام سجاد بعد از پایان ماه رمضان در فراق این ماه گریه می کرد و همچنین ماه رمضان یک حقیقتی است که اگر ما به آن سلام بدهیم می شنود و اگر محبت کنیم محبت ما را پاسخ می دهد.

وی گفت: ماه رمضان ضیافت خانه و محل انس با محبوب است و این ماه بهترین فرصت برای کم کردن فاصله با پروردگار عالم است.

خطیب نمازجمعه با اشاره به اینکه ماه رمضان سه وادی برای بشر باز کرده است افزود: این ماه ،ماه نزول قرآن کریم است و تنها ماهی است که خداوند نامش را در قرآن برده است.

صدیقی ادامه داد: قرآن جلوه خداست و تجلی کامل حق تعالی است و هر مکان و هر زمان و هر دلی ظرفیت جلوه خدا را ندارد.

وی گفت: قرآن قلبی می خواهد که وسعت ارائه و انعکاس جلال و جمال خدا را داشته باشد و آیینه تمام نمای خدا باشد و قرآن این جلوه است و با هیچ جلوه دیگری قابل مقایسه نیست.

صدیقی افزود: غیر از ماه رمضان و شب قدر مکان و زمان دیگری کشش جذب قرآن را ندارد و شب قدر محل نزول قرآن کریم است و انسان همه ارزش عالم امکان است و انسان کامل در شب قدر تجلی می کند.

وی گفت: بالاترین گنج و جلوه و ارزش انسان کامل است و این تجلی در وجود حضرت فاطمه (س) تجلی کرده است و بعد از آن 12 قرآن ناطق که حضرت علی (ع) و 11 فرزند او بودند.

خطیب نمازجمعه تهران افزود: در ماه قرآن فهم قرآن و توجه به نقش قرآن و تدبر در قرآن اثری دارد که در هیچ ماه دیگری ندارد و انسانی که اهل تفکر است و اندیشه می کند در قرآن ملک و ملکوت خود را در پرتو قرآن کریم و در مسیر تکامل الی الله قرار می دهد.

حجت الاسلام صدیقی گفت: تاکید شده است همیشه قرآن خواندن خوب است قرآن را قرائت کنید و نگویید که ما زبان عربی بلد نیستیم فهم را خدا می دهد چون قرآن نور است و شما برای قرآن جایگاه قرار دهید و قرآن را بخوانید آن مقدار که مشکل ندارید، بخوانید و خوش به حال کسی که هم قرآن می خواند و هم قرآن را می فهمد و هم پیگیری می کند و هم استخراج می کند قرآن را و با آدرسی که قرآن ترسیم می کند خط قرآن را می گیرد تا به خدا برسد.

وی ادامه داد: هم قرآن بخوانید و هم به قرآن ناطق یعنی امام زمان (عج) بیشتر دل بدهیم و در کسب معرفت امامت وقت بگذاریم و با خواندن زیارت نامه حضرت حجت دلمان را جلا بدهیم و روحمان را پاک کنیم زیرا عمل ما با امضای امام زمان (عج) قبول می شود و روح عبادت ما ولایت است.

خطیب نمازجمعه تهران گفت:​ این دعای امام زمان است که به خلافت از خدا ولایت تکمیلی دارد و جهاد ما و نمازهای ما را امام عصر جاندار و بالنده می کند.

حجت الاسلام صدیقی افزود: 11 ماه کارهایی انجام دادیم که آقایمان ناراحت شده و هر گناهی از ما آسیبی به قلب امام زمان (عج) است چون روح ما امام زمان (عج) است و ما وقتی کار بدی می کنیم حضرت ناراحت می شود.

وی ادامه داد: در ماه مبارک رمضان هستیم و ان شاءالله همگی در پرتو قرآن ناطق و صامت و همچنین در جلو قرار دادن قرآن هر کاری می کنیم خلاف قرآن نباشد و هر حرفی می زنیم خلاف قرآن نباشد.

حجت الاسلام صدیقی گفت:​ از جوان ها می خواهیم روزی یک آیه از قرآن را بفهمند و کسی که قرآن را پشت سر بگذارد و به قرآن پشت کند و هر جا غربی بود غربی فکر کند و هر جا شرقی بود شرقی فکر کند ولو شناسنامه اش مسلمان باشد این فرد به بهشت نمی رود.

وی افزود: توجه به جلای دل و آرامش زندگی، تکیه به قدرت الله است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °