دفاع از حق فنی داروخانه ها
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
05:59 - جمعه 07 آذر 1399
کد خبر : ۵۹۲۷۴۷
تاریخ انتشار : جمعه ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۲۳:۱۵
مدیرکل حقوقی سازمان غذا و دارو و نایب رئیس انجمن داروسازان بر قانونی بودن دریافت حق فنی در داروخانه ها تاکید کردند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
نایب رئیس انجمن داروسازان در برنامه نبض شبکه خبر گفت: تشکیک کردن در قانونی بودن اخذ حق فنی داروخانه ها یا تعرفه مدیریت خدمات دارویی کاملا مردود است.
 
دکتر سید علی فاطمی افزود: قطعا  خدمات دارویی جزئی از خدمات تشخیصی و درمانی است و تعیین میزان و ابلاغ آن جزو وظایف وزارت بهداشت است.
 
دکتر فاطمی وظایف داروسازان و مسئول فنی داروخانه ها را هم برشمرد و گفت: کنترل ورودی دارو به داروخانه ها؛ نظارت بر شرایط استاندارد نگهداری دارو ، نظارت بر باز تامین دارو و راهنمایی بیماران برای مصرف صحیح دارو و آگاه کردن آنها از عوارض داروها و یا پیشگیری از بروز خطاهای دارویی از وظایف و خدمات مسئول فنی و داروسازان است.
 
نایب رئیس انجمن داروسازان گفت: داروسازان وقتی به بیمار مشاوره می دهند که بیمار خودش تقاضا کند و نسخه های معمولی نیاز به مشورت دهی ندارند.
 
دکتر شهریار اسلامی تبار، مدیرکل حقوقی سازمان غذا و دارو هم گفت: وفق قوانین وزارت بهداشت همه کسانی که شاغل نظام سلامت هستند بابت خدماتی که ارائه می کنند تعرفه ای اخذ می کنند که حق فنی پیچیدن نسخه هم مشمول همین تعریف است.
 
دکتر اسلامی تبار گفت: از وظایف داروسازها پیشگیری از بروز خطاها و یا عارضه هایی است که ممکن است رخ دهد از این رو  حقوق فنی آنها و خدمتی که ارائه می کنند باید پرداخت شود.
 
مدیرکل حقوقی سازمان غذا و دارو، حق فنی را قانونی دانست و افزود: اگر حق فنی باطل شود انگیزه داروسازان کم خواهد شد.
 
حیدر علی عابدی عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس هم، دریافت حق فنی را قانونی ذکر کرد و افزود: البته باید فشار بیاوریم تا داروسازان و مسئولان فنی داروخانه ها آموزش ها و مشاوره های لازم را در اختیار بیماران قرار دهند حتی تلفنی در اختیار بیماران قرار دهند تا درصورت لزوم با داروخانه در تماس باشند و راهنمایی بگیرند.
 
عابدی افزود: ما خدمات دارویی را بخشی از خدمات درمانی می دانیم از این رو بخشی از حق فنی را باید بیمه ها پرداخت کنند.
 
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۶°    ۱۲°