تاکید دوباره بر پایبندی اروپا به برجام
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  جمعه 04 تير 1400
کد خبر : ۵۹۲۸۳۰
تاریخ انتشار : شنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۹
رئیس سازمان انرژی اتمی و کمیسیونر انرژی اتحادیه اروپا در پایان دیدار خود در تهران بر گسترش همکاری های دوجانبه در بخش انرژی تاکید کردند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 «میگل آریاس کانیته» کمیسیونر انرژی اتحادیه اروپا صبح امروز با­ علی اکبر صالحی معاون رئیس‌ جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی دیدار­ و گفتگو کرد.
علی اکبر­ صالحی و میگل آریاس کانیته در ابتدای­ این دیدار بر گسترش روابط و همکاری‌های دو جانبه تاکید کردند. ­
 
تاکید دوباره بر پایبندی اروپا به برجام 
 
­آقای صالحی در بیانیه مشترک با  میگل آریاس کانیته؛ اقدام آمریکا در خروج از برجام را نابخردانه دانست و گفت: خروج آمریکا از «برجام» نشان داد آمریکا برای همه جهان بی اعتماد است.
رئیس سازمان انرژی اتمی هچنین گفت: در 40 سال گذشته، جمهوری اسلامی ایران روی پای خود ایستاده است و در مقابل محدودیت ها مقاومت کرده و شاهد پیشرفت و اقتدار این کشور بوده ایم.
صالحی افزود: جایگاه و اقتدار جمهوری اسلامی ایران به گونه ای است که نمی توانند به ما به سهولت فشار آورند و ما با قدرت و بدون هیچ نگرانی راه پیشرفت را پیش می گیریم.
میگل آریاس کانیته کمیسیونر انرژی اتحادیه اروپا هم با تاکید بر همکاری اقتصادی و تجاری بین ایران و اروپا از طریق راهکارها و­ روش های ­قانونی گفت: کمیسیون مربوط در این زمینه احتمالات لازم را برای تبادل بانکی در نظر گرفته است. 
 
سفر این مقام اسپانیایی کمیسیون انرژی اروپا­ نخستین ­حضور یک مقام اروپایی در تهران پس از خروج آمریکا از توافق هسته‌ای است.
این سومین سفر کانیته به تهران است. او در سال ۹۵ به همراه شش کمیسیونر دیگر اتحادیه اروپا در هیئت همراه فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و در اردیبهشت سال ۹۶ در راس هیئتی در­ جهت تقویت همکاری‌های ایران به تهران سفر کرده است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °