افشانی سوگند خورد

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
16:43 - دوشنبه 28 بهمن 1398
کد خبر : ۵۹۳۱۱۷
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۶
سيد محمد علي افشاني به عنوان شهردار تهران سوگند یاد کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
محمد علی افشانی دومین شهردار منتخب شورای پنجم در صحن علنی امروز برای مدیریت شهر تهران سوگند یاد کرد.

متن سوگند شهردار تهران به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم
إِنَّ اللَّهَ یَأمُرُکُم أَن تُؤَدُّوا الأَماناتِ إِلیٰ أَهلِها (سوره نساء، آیه ۵۸)
«خداوند به شما فرمان می‌دهد که امانتها را به صاحبانشان بازگردانید.»

من به عنوان شهردار منتخب شورای اسلامی پنجم شهر تهران در محضر خداوند سمیع و بصیر شهروندان گرانقدر و اعضای محترم شورای شهر سوگند یاد می‌کنم که:
۱- در اجرای تمام ماموریت‌های محوله، همواره خداوند بزرگ را شاهد و ناظر بر اعمال و رفتار خویش بدانم.
۲- برای انجام هرچه بهتر وظایف خود تمام دانش و تجربه خویش را با انتخاب همکاران و مدیران امین، پاکدست، کارآمد و شایسته توأمان به کار گیرم.
 ۳-با بهره‌مندی از خرد جمعی و با تکیه بر اصل مشارکت مردم در امور، برای نیل به اهداف و برنامه های توسعه پایدار شهری، شرایط مناسب را فراهم سازم.
 ۴-در راستای شفافیت بخشی به امور، پاسخگویی به افکار عمومی، توجه به جریان آزاد اطلاعات، پذیرش نظارت جامع و اجرای کامل مصوبات قانونی شورای محترم را نصب العین قرار دهم.
 ۵- عدالت در توزیع منابع و اغتنام فرصت‌ها، رعایت صرفه و صلاح جامعه و مبارزه با فساد و خودکامگی را سرلوحه فعالیت‌های خود و همکارانم قراردهم.

سید محمدعلی افشانی در سال ۱۳۳۸ در دهدشت استان کهگیلویه و بویراحمد به دنیا آمد. افشانی در دولت یازدهم استاندار فارس بوده و سابقه تصدی معاونت عمرانی وزیر کشور و رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور را نیز در دولت دوازدهم داشته است.

او همچنین معاون سابق وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور نیز بوده‌است.

سيد محمد علي افشاني در شصت و پنحمين جلسه شورا و پيش از قرائت سوگند نامه گفت: آنچه در برنامه هاي من در صحن شورا تاكيد شده ،  تلاش در جهت ارتقاي زندگي شهروندان و رضايتمندي آنان بوده است و اميدوارم در اين مسير گام برداريم.وي ادامه داد : لازم مي دانم از زحمات آقاي نجفي در دوره مسئوليت شان و نيز آقاي مكارم در دوره سرپرستي تشكر كنم.
 
افشاني گفت : 29 ارديبهشت ياد آور حماسه اي است كه باعث شد سرنوشت شهر تهران و ساير شهر ها به دست كساني سپرده شود كه مردم به آنها گفتند ما شما را مي پسنديم و ما هم بايد پاسخ دهيم كه حتما قدردان عمل شما خواهيم بود با عمل خويش.
وي خاطرنشان كرد : قبل از آنكه سوگند را ياد كنم مي خواهم هم به خودم و اعضاي شورا بگويم كه فراتر از سوگند رسمي اين است كه با خود و خداي خود عهد كنيم كه منافع مردم را بر منافع گروهي ترجيح دهيم و براي بهبود وضع شهروندان تلاش كنيم.
 
افشاني افزود: يكي از مهم ترين كارهايي كه بايد انجام دهيم و بسيار ضروري و حياتي است اين است كه بايد به عدالت رفتار كنيم. اصول مديريتي من بر 3 اصل استوار است 1- حاكميت قانون 2-رعايت حقوق انساني و 3 -تعامل منهاي تحميل.
افشاني افزود : در شهر تهران بدون تعامل و هماهنگي همه ذينفعان امكان حل مشكلات وجود ندارد.
 
شهردار منتخب تهران گفت : تمام كساني كه ذينفع و نقش آفرين هستند در امر شهر تهران بايد در كنار هم قدم بردارند. بيمار را بيماري از پا در نمي آورد بلكه نااميدي است كه بيمار را از پا در مي آورد.
 
افشاني افزود: ما با وجود همه مشكلات با اميد به تعامل و همكاري همه ذينفعان اميدوار هستيم ، قدم هاي اساسي براي رفع مشكلات مردم برداريم و اميدواريم بتوانيم كارنامه قابل قبولي ارائه كنيم و رضايت شهروندان را داشته باشيم.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۴°    ۸°