ردپای کم رنگ نظارت بر بازار عمل زیبایی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  چهارشنبه 07 مهر 1400
کد خبر : ۵۹۳۳۳۵
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۲۰:۱۱
علت پیامدهای جراحی های زیبایی در گفتگوی زنده 18:30 از طریق متخصصان این حوزه بررسی شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، ابراهیم رزم پا، در برنامه گفتگوی 18:30 در رابطه با افزایش جراحی های زیبایی در کشور گفت: طی چند سال اخیر، جراحی‌های پلاستیک به خصوص جراحی بینی، رویه ای مد شده که تا حدی خطرناک است.
 
وی افزود: تعداد زیادی از پزشکان به لحاظ علمی و تجربه از وزارت بهداشت مجوز ندارند و وارد این کار شدند.
 
نایب رئیس انجمن راینولوژی ایران، مطرح کرد: افراد غیر پزشک، تکنسین، پزشک عمومی، که تخصص کامل و مجوز ندارند در این حیطه فعالیت می‌کنند.
 
رزم‌پا با تاکید بر اینکه هیچ انجمنی نمی‌تواند برای مردم تعیین تکلیف کند که کدام پزشک را انتخاب کنند، اذعان کرد: جراحی پلاستیک بینی یک سود است به نفع مریضان که در مقابل کیفیت بالا مبلغ پایین می پردازند اما متاسفانه افراد بی تجربه و سودجو که تجربه ندارند مشکلات بسیاری را در این زمینه ایجاد کردند.
 ردپای کم رنگ نظارت بر بازار عمل زیبایی
رستمی عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی هم در گفتگوی تلفنی با اشاره به شیوع جراحی زیبایی در دنیا، اظهار کرد: به دلیل الگوپذیری از شبکه‌های اجتماعی و فیلم‌های سینمایی انگیزه برای جراحی عمل زیبایی در جامعه روزافزون تر شده است.
 
وی افزود:  برای جلوگیری از جراحی غیر قانونی ارگان‌هایی مانند نظام پزشکی و وزارت بهداشت می توانند نظارت بیشتری داشته باشند.
 ردپای کم رنگ نظارت بر بازار عمل زیبایی
 عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی با بیان اینکه برخی از مراجعه کنندگان عمل زیبایی وسواس هستند و باید پزشکان در انتخاب مریض دقت کنند، گفت: مریض و پزشک باید در انتخاب یکدیگر دقت کنند.
 
وی لزوم تغییر قوانین پزشکی را بر اساس شرایط جدید، حتمی دانست و  عنوان کرد: با توجه به اینکه باید حیطه و صلاحیت‌های پزشکان مشخص شود، هنوز درصد فعالیت تعداد افراد غیر متخصص در زمینه عمل جراحی زیبایی تاکنون مشخص نشده است.
 
همچنین همتی سخنگوی بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در گفتگوی تلفنی با تاکید بر اینکه نهادهای نظارتی، نظام پزشکی، پزشکی قانونی، وزارت بهداشت و نهادهای قضایی در صورت تخلف پزشک می‌توانند ورود پیدا کنند، گفت: کسانیکه تخصص لازم برای تغییر قانون در زمینه پزشکان دارند، پیشنهاد دهند تا قوانین به روز شود.
ردپای کم رنگ نظارت بر بازار عمل زیبایی 
 
در ادامه مظفری فوق تخصص جراحی و زیبایی هم در ارتباط تلفنی تصریح کرد: اشخاصی که متقاضی جراحی زیبایی هستند اگر به افراد متخصص مراجعه کنند نتیجه بهتری خواهند گرفت.
 
 
 
 
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۵.۵۹°    ۲۷.۹۹°