بدرقه ملی پوشان با دعای رئیس جمهور

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
14:43 - پنجشنبه 12 تير 1399
کد خبر : ۵۹۳۴۴۹
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۶
رئیس جمهور از اعضای کادر فنی، بازیکنان تیم ملی و گروه داوری ایران در جام جهانی روسیه قدردانی کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

­ رئيس جمهور با قدرداني از همه كساني كه براي موفقيت تيم ملي فوتبال كشورمان تلاش مي كنند، از اعضا و كادر فني تيم ملي فوتبال خواست همه تلاش خود را براي پيروزي و شادمان كردن مردم به كار گيرند.

 روحاني در ديدار جمعي از مسئولان وزارت ورزش، فدراسيون فوتبال و اعضا، بازيكنان و كادر فني تيم ملي فوتبال كشورمان، با ابراز خوشحالي از اينكه امروز به نمايندگي از ملت بزرگ ايران، تيم ملي فوتبال را  بدرقه مي كند، گفت: با توجه به آموزش، تلاش، كوشش و روحيه بالاي شما، موفقيت و پيروزي دور از دسترس نيست.

 وي افزود: موفقيت تنها پيروزي در برابر يك تيم نيست و اينكه در يك بازي گل بزنيم و يا گل نخوريم، تنها فاكتورهاي موفقيت نيست. ممكن است تيمي در يك بازي برنده شود ولي بازي طرف مقابل براي ميلياردها بيننده يك موفقيت و پيروزي واقعي لحاظ شود.

 رئيس جمهور با تاكيد بر اينكه "موفقيت و بازي خوب شما بسيار اهميت دارد"، گفت: ميلياردها نفر در سراسر جهان بازي شما را به عنوان نمايندگان كشوري باعظمت، بافرهنگ و داراي تاريخ كهن و پرافتخار تماشا مي كنند و تلاش و بازي خوب شما يكي از ويژگي هايي است كه مي تواند غرور ملي ما را ارتقا دهد و نام ايران را كه هميشه پرآوازه بوده است، پرآوازه تر و پرافتخارتر كند.

روحاني اظهارداشت: مردم بزرگ ايران همواره دعاگوي شما هستند و از شما مي خواهند كه همه تلاشتان را به كار بگيريد و دل هايتان را متوجه خداوند كنيد.

 رئيس جمهور خطاب به بازيكنان تيم ملي فوتبال كشورمان گفت: شما در ماه مبارك رمضان عازم مسابقات مهم جام جهاني هستيد و اولين بازي تيم ملي كشورمان در روز عيد فطر برگزار مي شود. اين تقارن هاي مبارك را به فال نيك مي گيريم و اميدوارم در اين عيد بزرگ، شما عيدي مضاعفي به ملت ايران بدهيد.

روحاني تاكيد كرد: خيلي توجه خودتان را صرف اين موضوع نكنيد كه تيم مقابل شما چه تيمي است، اراده شما از هر عاملي قوي تر است و تلاش كنيد با اتحاد و استفاده از همه توانمندي ها و تجربيات خود براي كشورمان موفقيت و افتخار كسب كنيد.

 رئيس جمهور با بيان اينكه پيروزي همواره در همه صحنه ها و براي همه شيرين است و پيروزي در صحنه ملي و براي يك ملت در سطح فعاليت هاي ملي، شيرين تر و خوشحال كننده تر است، گفت: در ورزش نيز پيروزي باعث خوشحالي جمعي يك ملت است و در ميان ورزش هاي مختلف، فوتبال جايگاه ويژه اي بين همه ملت ها و مردم دنيا دارد و شما نيز از روزي كه فعاليت در عرصه فوتبال را انتخاب كرديد، مي دانستيد بار سنگيني بر عهده داريد و هر موفقيت شما تا چه اندازه در روحيه مردم موثر است.

 روحاني اظهار داشت: زماني موضوع صعود تيم ملي فوتبال كشورمان به رقابت هاي جام جهاني يك آرزو و موفقيت بزرگ به حساب مي آمد، اما امروز شاهديم كه تيم ملي فوتبال ايران مقتدرانه به رقابت هاي جام جهاني صعود كرده كه اين باعث خوشحالي همه ملت ايران شده است و بايد همه تلاش خود  را براي استمرار اين موفقيت به كار بگيريد.

 رئيس جمهور با بيان اينكه" شانس موضوعيتي در موفقيت ها ندارد"، تصريح كرد: همه موفقيت ها و دستاوردها به توجه به خداوند، هماهنگي و استفاده صحيح از فرصت ها بستگي دارد. وقتي قلب متوجه خداوند شود، روح انسان نيز توانمندي لازم را براي كسب موفقيت خواهد يافت. درست است كه در هر فعاليتي مثل فوتبال آمادگي هاي لازم مثل آمادگي جسماني و تمرين و تمركز و تاكتيك بسيار مهم است، اما جسم و روح در هر فعاليتي شريك هستند و توجه به خداوند در كنار آمادگي و برنامه ريزي، از عوامل مهم موفقيت هستند.

 روحاني با اشاره به حمايت هاي دولت هاي يازدهم و دوازدهم از ورزش كشور، افزود: هر زمان  در بخش ورزش كشور نياز به حمايت يا اقدامي از جانب رئيس جمهور بوده، به فوريت انجام گرفته است و از وزير پرتلاش ورزش نيز براي حمايت ها و تلاش هايش تشكر مي كنم.

 وزير ورزش و جوانان نيز در اين مراسم با اشاره به اينكه رئيس جمهور با وجود تمام مشغله هاي كاري همواره اخبار و مسائل تيم ملي فوتبال و البته بخش هاي ديگر ورزش كشور را پيگيري كرده است، گفت: تيم ملي فوتبال كشورمان نخستين بار مقتدرانه و بدون باخت به رقابت هاي جام جهاني صعود كرده و اگر چه در گروه سختي قرار گرفته است، اما جوانان ايراني نشان داده اند كه هر گاه فعل خواستن را صرف كرده اند، موفقيت هاي بزرگي به دست آورده اند.

 رئيس فدراسيون فوتبال نيز در سخناني با اشاره به اينكه موفقيت هاي فوتبالي كشور بسيار چشمگير و اميدواركننده بوده است، به درخشش تيم هاي ملي فوتبال كشورمان در رده هاي سني مختلف و نيز فوتبال زنان و مردان اشاره كرد و اظهار داشت: اميدوارم با ادامه حمايت هاي خوب دولت، اين موفقيت ها استمرار يابد.

 كارلوس كي روش، سرمربي و مسعود شجاعي كاپيتان تيم ملي فوتبال كشورمان نيز در مورد شرايط فني تيم، نكاتي را مطرح كردند و خواستار ادامه حمايت آقاي روحاني از تيم ملي فوتبال شدند.

در اين مراسم، همچنين از جانب اعضا و كادر فني تيم ملي فوتبال كشورمان پيراهن شماره 12 تيم ملي به عنوان "يار دوازدهم تيم ملي" به رئيس جمهور اهدا شد.

 
 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۰°    ۳۴°