توافق هسته ای ایران، «قمار» بدی برای جهان بود

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
08:12 - جمعه 09 خرداد 1399
کد خبر : ۵۹۳۷۱۳
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۲۲:۱۸
وزیر خارجه آمریکا:
مارک پمپئو گفت: ایران باید تاسیسات آب سنگین خود را تعطیل کند و ما از طریق آژانس به هر نقطه ایران که می خواهیم دسترسی داشته باشیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
وزیرخارجه آمریکا با تکرار دروغهای ضد ایرانی ترامپ گفت: ایران باید برنامه هسته ای خود را کاملا کنار بگذارند و از هر گونه غنی سازی (حتی جزئی و با درصد پایین )دست بردارند.
 
پمپئو با توهین مستقیم به رئیس جمهور و وزیر امور خارجه کشورمان، افزود: ظریف دروغگوست که می گوید دنبال بمب اتمی نبوده و نیستیم.
 
وزیرخارجه آمریکا با قرائت فهرست بلند بالایی از ادعاها و خواستهای آمریکا گفت: درباره بازنگری برجام مذاکره نمی کنیم.
 
پمپئو اذعان کرد: تحریم های جدید برای اروپایی ها و حتی شرکت های آمریکایی مشکل به وجود می آورد و خیلی ها برخلاف آمریکا می خواهند برجام ادامه یابد.
 
پمپئو ایران را عامل  همه مشکلات منطقه وحتی مشکلات جهان خواند و گفت: ایران باید تاسیسات آب سنگین خود را هم تعطیل کند و ما به هرنقطه ایران که می خواهیم از طریق آژانس دسترسی داشته باشیم.
 
وزیر خارجه امریکا با مقایسه ایران با کشورهای کوچکی از جمله امارات گفت: چرا ایرانی ها باید از امارات و عربستان ظرفیت بیشتری (هسته ای) داشته باشند.
 
پمپئو ناخواسته به وحدت همه مسئولان ومقامات ایران در ایستادگی در مقابل زورگویی‌های آمریکا اذعان کرد و گفت: برخی فکر می کنند روحانی و ظریف با دیگر مقامات ایران فرق دارند، این تصور غلطی است.
 
وزیر خارجه آمریکا می گوید سیاست های ایران در همه زمینه ها  باید تغییرات اساسی کند البته این حرف ما به نظر خیلی ها غیر واقع بینانه است.
 
وزیر خارجه ترامپ که در حرفهای ضد ایرانیش چند بار به حرفهای نخست وزیر رژیم کودک کش صهیونیستی استناد می کرد، وعده داد: اگر ایرانی ها همه این کارهایی که گفتیم انجام بدهند آنوقت ما هم قول‌هایی در باره روابط خود با ایران می دهیم.
 
پمپئو بدون اشاره به ناکامی آمریکا در تحقق اهداف منطقه ایش؛ این مسئله را به گردن ایران انداخت و در سخنان عجیبی گفت: ایران در افغانستان هم برجام را نقض کرده است.
 
پمپئو که ظاهرا فراموش کرده بود ترامپ چندی قبل همه ملت ایران را تروریست خوانده است در یک دروغ دیگر، گفت:  ترامپ نسبت به مردم ایران احساس خوبی دارد و می خواهد مردم ایران  مانند (رژیم ) گذشته، برخوردار باشند.

وزیرخارجه آمریکا( بدون اشاره به درگیری های مسلحانه به عنوان عامل اصلی ناامنی درآمریکا) گفت: برجام نتوانسته امنیت آمریکا را تامین کند، بنابراین توافق خیلی بدی است وما بهمین علت از ان بیرون آمدیم.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۲°    ۳۵°