واکنش‌ها به سخنان پمپئو
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  جمعه 04 تير 1400
کد خبر : ۵۹۳۷۴۸
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۰۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۶
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در واکنش به سخنان پمپئو در بیانیه‌ای برجام را حاصل بیش از یک دهه مذاکرات پیچیده و حساس دانست که متعلق به جامعه بین‌المللی است و به تایید شورای امنیت هم رسیده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپایی پس از سخنان واهی و ضد ایرانی  وزیر امور خارجه آمریکا در بیانیه ای  اعلام کرد: ادامه ی پشتیبانی از توافق هسته ای ایران دستاورد بزرگ دیپلماسی بین المللی است. 
موگرینی گفته است: هیچ جایگزینی برای برجام وجود ندارد،برجام برآیند بیش از یک دهه گفتگوی صریح و پیچیده است که بر پایه ی رویکردی دو سویه اتفاق افتاده و بهترین نتیجه ی ممکن را رقم زده است. در بیانیه موگرینی آمده است: آژانس بین المللی انرژی اتمی پیشتر 10 بار تایید کرده ایران همه ی تعهدات هسته ای خود را اجرا کرده و اجرا می کند. این توافق به جامعه بین المللی تعلق دارد و شورای امنیت سازمان ملل آن را تایید و تصویب کرده ،برجام هرگز طراحی نشد تا همه ی مسائلی را که با ایران در ارتباط است حل و فصل کند.

وزیر خارجه انگلیس هم با اشاره به مواضع خصمانه همتای آمریکایی اش گفت: دستیابی به یک توافق جدید با ایران پس از برجام بسیار دشوار است. بوریس جانسون افزود : واشنگتن به دنبال گنجاندن تمام موضوعات مورد مناقشه با ایران در مذاکراتی بسیار حجیم است و به نظر نمی رسد بتواند به توافقی دست یابد.

سخنگوی وزارت امور خارجه چین هم بر تعهد کشورش به حفظ و اجرای برجام تاکید کرد. لو کانگ گفت: اتحادیه اروپا به عنوان هماهنگ کننده اجرای  برجام در حال هماهنگی با ایران، چین، روسیه، فرانسه، آلمان و انگلیس برای برگزاری نشست روز جمعه در وین است.

زمیر کابولوف» رئیس بخش آسیای وزارت خارجه روسیه تلاش آمریکا برای افزایش فشار بر جمهوری اسلامی ایران را موجب سرسخت تر شدن تهران دانست.وزارت خارجه روسیه هم پیشتر اعلام کرده است اقدامات آمریکا برای تغییر رویکرد منطقه ای ایران، نتیجه معکوس به دنبال خواهد داشت.

اما نخست وزیر رژیم  اشغالگر قدس با استقبال از سخنان مداخله جویانه و توهین آمیز مایک پمپئو ، گفت: از دیگر کشورها می خواهیم  از آمریکا پیروی کنند.

وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا روز دوشنبه با حمایت از تصمیم رئیس جمهوری این کشور برای خروج از توافق هسته‌ای ایران، ۱۲ شرط را برای گفتگو با تهران تایید کرد. رئیس جمهور کشورمان و محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه به این سخنرانی پاسخ دادند.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °