موافقت خانه ملت با کلیات طرح ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
22:19 - چهارشنبه 02 مهر 1399
کد خبر : ۵۹۴۱۴۱
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۰۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۷
طرح اصلاح قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان در جلسه علنی امروز مجلس به بحث و بررسی گذاشته شد و نمایندگان به کلیات آن رای مثبت دادند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، برای بررسی جزئیات این طرح با پیشنهاد رئیس مجلس برای رفع ایرادات کارشناسی آن این طرح  به کمیسیون اجتماعی ارجاع شد.
در صورت تصویب نهایی این اصلاحیه به کارگیری مقامات در بندهای الف، ب و ج ماده 71 قانون مدیریت خدمات کشوری و جانبازان 50 درصد و بالاتر و آزادگان با حداقل سه سال اسارت و فرزندان شهدا در سمت های مذکور در بندهای الف، ب و ج ماده 71 قانون مدیریت خدمات کشوری و دارندگان  اختیارات خاصه مقام معظم رهبری بلامانع خواهد بود.
 همچنین به کارگیری بازنشستگان نیروهای مسلح و وزارت اطلاعات در دستگاه متبوع خود مجاز خواهد بود.

رئیس مجلس شورای اسلامی هم گفت: عملیات آزادسازی خرمشهر، فتح الفتوحی در دفاع مقدس ایران بود.
دکتر علی لاریجانی در نشست علنی امروز در نطق پیش از دستور، اظهار داشت: در آستانه سوم خرداد ماه، سالروز فتح خرمشهر در عملیات بیت‌المقدس سال 61 هستیم که با رشادت‌های نیروهای مسلح سلحشور و حمایت های ملت، این افتخار بزرگ نصیب ملت ایران شد که فتح الفتوحی در دفاع مقدس ایران بود.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: به مناسبت سالروز فتح خرمشهر از برادر عزیزمان سرلشکر باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح که خود از فرماندهان رشید در این عملیات بودند، دعوت کردیم تا از توضیحات ایشان به مناسبت سالروز فتح خرمشهر استفاده کنیم.
 
سرلشکر باقری: دفاع مقدس نقطه عطف انقلاب اسلامی است
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران هم با بیان اینکه جنگ های بزرگ در تاریخ همه ملت ها نقطه عطفی محسوب می شود، افزود : دفاع مقدس برای ملت ایران و تاریخ ایران بزرگ چنین وضعیتی را دارد ، ملت ایران دو قرن قبل از این حادثه تاریخی مشحون از شکست و حقارت را تجربه کرده است.
سردار سرلشکر پاسدار محمدحسین باقری با حضور در صحن علنی امروز مجلس شورای اسلامی به مناسبت آزادسازی خرمشهر و سوم خرداد؛ یاد امام بزرگوار، شهیدان گرانقدر انقلاب اسلامی و دوارن دفاع مقدس به ویژه شهیدان عملیات بیت المقدس را در سالروز آزادسازی خرمشهر (روز مقاومت ، ایثار و پیروزی ملت بزرگ ایران) گرامی داشت و افزود : برای جانبازان عزیز آرزوی سلامتی داریم و از همه تلاش ها و زحمات ایثارگران و ملت بزرگ ایران به ویژه مردم صبور و مجاهد خوزستان، خرمشهر، آبادان، هویزه، اهواز، دشت آزادگان، شادگان و همه مناطقی که در این عملیات یا آزاد شدند یا در حاشیه عملیات قرار داشتند ، قدردانی می کنم.
 رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران گفت: با وجود تمام تلاش های موثری که برای توسعه این سرزمین ، پیشرفت آن اتفاق افتاده امیدواریم با تلاش و اولویت دهی مجلس و دولت بقیه مشکلات مردم صبور منطقه بهتر از گذشته برطرف شود.
سردار سرلشکر باقری با بیان اینکه جنگ های بزرگ در تاریخ همه ملت ها نقطه عطفی محسوب می شود، افزود : دفاع مقدس برای ملت ایران و تاریخ ایران بزرگ چنین وضعیتی را دارد ، ملت ایران دو قرن قبل از این حادثه تاریخی مشحون از شکست و حقارت را تجربه کرده است. سرلشکر باقری ادامه داد : از ابتدای قرن نوزدهم میلادی جنگ های ایران و روسیه با تجربه های عهدنامه های 1812 و 1828 در ترکمنچای و گلستان با جدایی بخش های از سرزمین قفقاز از کشور ایران، جدایی هرات در مسائل میانه قرن نوزدهم، اشغال ایران در جنگ جهانی اول و اشغال سرزمین ایران در جنگ جهانی دوم، قحطی و نابودی نیمی از ملت ایران، جدایی سرزمین بحرین از کشور حوادثی است که شکست ایران را در تاریخ نشان می دهد.
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران گفت : اما ملت ایران با انقلابی بزرگ سرنوشت خود را به دست گرفت و یک سال و نیم پس از وقوع انقلاب اسلامی مواجه با تهاجمی بزرگ از سوی کشور متجاوز همسایه قرار گرفت که از سوی قدرت های بزرگ و مرتجعین منطقه از جهت پول، امکانات، سلاح و تجهیزات مورد حمایت قرار گرفته بود.
 وی ادامه داد: ملت ایران در حادثه بزرگ نه تنها یک وجب از خاک خود را از دست نداد بلکه توانست با پیروزی از این حادثه خارج شود و امنیت و آرامش کشور را برای دهه های متوالی تامین کند، جنگ تحمیلی در شرایطی بر کشور تحمیل شد که نظام نوپای جمهوری اسلامی ایران در مرحله تثبیت خود بود و ارتش پشتیبانی های قطعه های مورد نیاز خود و حمایت های دیگر را از دست داده بود و سپاه سازمانی نوپا و بدون تجربه جنگی بود و در مقابل پول و سلاح قدرت های بزرگ در پشتیبانی از متجاوزین قرار داشت.
 سردار باقری تاکید کرد: اما ملت ایران با توکل به قدرت الهی و رهبری فرماندهی امام راحل بزرگوار، وحدت، انسجام و پشتیبانی ملت ایران و وحدت نیروهای مسلح و تلاش و ایثار بی نظیر ایثارگران و همه ملت ایران توانست این حادثه بزرگ را به خوبی پشت سر بگذارد، دشمنی را متوقف کند، با او بجنگد، او را شکست دهد، از سرزمینش بیرون براند، به تعقیب او بپردازد و متجاوز را تنبیه کند و در نهایت با پیروزی جنگ را به خاتمه برساند.
 وی گفت: عملیات بیت المقدس که از دهم اردیبهشت سال 63 آغاز شد و در فردا روزی(سوم خرداد) به پیروزی نهایی رسید، نقطه عطفی در مرحله تهاجم به دشمن متجاوز، شکست و بیرون راندن او بود، اگر به یک سال و نه ماه جنگ تا انجام این عملیات نگاه کنیم در 6 ماه اول رزمندگان اسلام توانستند دشمن را متوقف کنند و در 6 ماهه دوم با عملیات های محدود آفندی تجربه جنگیدن با دشمن را کسب کنند و اعتماد به نفس به دست بیاورند و در نه ماهه بعدی یعنی مهرماه 60 تا خرداد 61 با انجام 4 عملیات بزرگ در خوزستان دشمن را از سرزمین خود بیرون برانند.
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح کشور افزود : رزمندگان اسلام توانستند در عملیات ثامن الائمه، محاصره آبادان را بشکنند و در عملیات طریق القدس، بستان و هویزه را آزاد کنند، در فتح المبین سرزمین پهناور شوش و دزفول را آزاد کنند و در نهایت در عملیات بیت المقدس سرزمین بزرگ جنوب غربی اهواز را آزاد کنند و خرمشهر را به ملت ایران بازگردانند.
 سرلشکر باقری گفت: ویژگی های عملیات بیت المقدس را باید به عنوان یک عملیات چشمگیر و قابل توجه در سطح مهم ترین و موفق ترین عملیات های نظامی جهان مورد بررسی قرار داد چه از جهت جمع آوری اطلاعات که با نفوذ تیم های اطلاعاتی تا 25 کیلومتر در عمق خطوط دشمن و سایر ابعاد اتفاق افتاد ، چه با طراحی بسیار عاقلانه عملیات که با زدن نقاط ضعف دشمن در کارون و دور زدن نقاط قوت او در پشت کرخه کور و شمال خرمشهر و دستیابی به سرزمین محوری و نقطه ثقل این سرزمین در منطقه کوشک اتفاق افتاد که موجب عقب نشینی دو لشکر زرهی بزرگ از کرخه کور شد.
سردار باقری افزود : این عملیات چه از جهت عملیاتی مهندسی شده با نصب پل بر روی کارون خروشان و چه از نظر باز کردن میادین مین و چه مداوای مجروحین در خطوط مقدم جبهه و چه عملیات هوایی و هوانیروز و چه اجرای آتش توپخانه و سایر ابعاد باید از جمله درخشان‌ترین عملیات‌های دوره دفاع مقدس و حتی عملیات‌های موفق جهان بدانیم.
وی یادآور شد: در 9 ماهه ابتدای تحمیل جنگ به ملت ایران دو تفکر در کشور وجود داشت که تأثیرات آن در دفاع مقدس قابل مطالعه است؛ به این صورت که تفکری در ذهن و عملکرد فرمانده قوای وقت بود که باید با نگاه به دست بیگانه و امید به تصمیمات قدرت‌های بزرگ برای متوقف کردن متجاوز منتظر شرایط بود، تفکری که اعتماد به جوانان و نهادهای انقلابی و اعتماد به قدرت ملی نداشت و نتیجه آن در شکست‌های بزرگ غرب دزفول، هویزه و جاده ماهشهر – آبادان در پاییز 59 خود را نشان داد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۹°    ۲۹°