جزئیات طرح ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
11:00 - پنجشنبه 08 اسفند 1398
کد خبر : ۵۹۴۶۵۲
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۰۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۲۱:۲۷
گفتگوی 18:30/
در برنامه گفتگوی 18:30 شبکه خبر، تصویب طرح اصلاح قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان با حضور دو نماینده بررسی شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
سید احسان قاضی زاده هاشمی نماینده مردم فریمان در مجلس شورای اسلامی، در برنامه گفتگوی 18:30 شبکه خبر درباره موافقت نمایندگان مجلس با کلیات طرح اصلاح قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان، گفت: از تصویب این قانون کمتر از یک سال می‌گذرد اما این قانون به درستی اجرا نشد که استفساریه ای برای اجرای درست آن در دولت پیش بینی شد و بحث اصلاحیه این قانون به کمیسیون اجتماعی ارجاع شد.
 
جزئیات اصلاح طرح ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان 
وی افزود: شاهد 2 نوع قانون استخدامی در کشور هستیم استخدام برای طبقه فرودست یعنی کسانیکه با تحصیلات بالا شروع به خدمت می کنند و بازنشسته می شوند و سطوح مدیرانی که از 40 سال قبل کارمند در مناسب مختلف مدیریتی هستند و هیچ وقت هم بازنشسته نمی‌شوند و به استناد این قانون پیوسته در سطوح مدیریتی ادامه کار می‌دهند.
 
نماینده مردم فریمان در مجلس شورای اسلامی، مطرح کرد: برخی  کارمندان در دهه 60 استخدام شدند اما از سمت رئیس اداره بالاتر نرفتند و بازنشسته شدند در حالیکه برخی از همان دوره مشغول به کار هستند و با سمت بالا فعالیت می کنند که این نشان دهنده ضعف اصل سوم قانون اساسی است که ما به مراتب امید به ارتقاء شغلی را به درستی عملی نکردیم.
 
وی افزود: ما در این قانون به نفع جوانان، تحصیلکرده‌ها، دانشگاهیان و دستگاه های اجرایی اقدام کردیم و پنجره ای باز کردیم که نسیم جدید وارد فضای مدیریتی کشور شود.
 
قاضی زاده هاشمی درخصوص ویژگی های قانون به کارگیری بازنشستگان در مقایسه با قانون سال گذشته تصریح کرد: قانونی که در این راستا در سال گذشته به تصوب رسید قانون خوبی بود اما به دلیل لغتی تحت عنوان «همترازان» که در این قانون وجود داشت، اجرای آن در دولت  به درستی انجام نشد. با حذف کلمه همتراز این قانون را اصلاح کردیم؛ زیرا با این کلمه خیلی از بازنشسته ها، هم تراز وزیر، معاون وزیر استانداران و حتی سفیران شدند.
 
وی از مخالفت دولت برای اصلاحیه این قانون خبر داد و گفت: چند روز پیش دولت مخالفت خود را به صورت مکتوب برای تمامی نمایندگان مجلس ارسال کرد و بهتر بود که نماینده دولت دیروز در مجلس حاضر می شد و از  اصلاحیه این قانون حمایت می‌کرد.
 
نماینده مردم فریمان در مجلس شورای اسلامی گفت: 70 درصد نمایندگان مجلس به این طرح رای  مثبت دادند.

زهرا ساعی دیگر مهمان برنامه با تاکید بر اینکه این طرح برای ایجاد اشتغال نیست بلکه حضور مدیریت نگری است، گفت: کلیات این طرح مشکلی ندارد منتهی در جزئیات یک سری اشکالاتی مانند نوع نوشتن قانون برای اینکه شفاف تر شود، بکارگیری بازنشستگان نیروی مسلح و وزارت اطلاعات در دستگاه مطبوع خود به عنوان مشاور بود که بررسی شد.

وی ادامه داد: در هفته آینده این طرح در کمیسیون مطرح و با رفع اشکالات جزئی به تصویب نهایی می رسد.


 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۰°    ۱۱°