گام دیگر دولت برای حل مشکل کولبران

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
05:07 - جمعه 15 فروردين 1399
کد خبر : ۵۹۶۸۳۹
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۰۹ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۱
هیئت دولت برای حل مشکلات کولبران آئین نامه موجود را اصلاح کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
سخنگوی دولت هم از ایجاد سامانه مناسب برای کوله بران و مرزنشینان خبر داد و گفت: جمع بندی این دستور در یکشنبه آینده در جلسه هیأت دولت مطرح می شود.
محمدباقر نوبخت در حاشیه جلسه امروز هیأت دولت با اعلام این خبر در جمع خبرنگاران اظهار داشت: موضوع اصلاح آیین نامه افرادی که در مرزها به تجارت مشغولند در جلسه امروز هیأت وزیران بررسی و مقرر شد سامانه ای برای کسانی که در مرزها ساکن هستند با هدف ایجاد درآمد مناسب ایجاد شود.
نوبخت همچنین با اشاره به زحماتی که کوله بران برای امرار معاش خود متحمل می شوند گفت: دولت قصد دارد با ایجاد این سامانه مشکل کوله بران و مرزنشینان را حل کند. 
 
 
کشور از واردات شکر بی نیاز شد
خبر دیگر امروز اهالی پاستور ، بی نیازی کشور به واردات شکر است. وزیر جهاد کشاورزی به خبرنگاران گفت: پارسال  بیش از 8 میلیون تن چغندر قند تولید کرده ایم امسال شکر وارد نمی کنیم  حجتی به موضوع گرانی های اخیر گوشت گرم هم اشاره کرد و گفت: پیشی گرفتن تقاضا بر عرضه از مهمترین علل افزایش قیمت گوشت گرم و دولت تلاش کرده با واردات از کشورهای دور و نزدیک بازار را متعادل کند .
وزیر جهاد کشاورزی گفت: کاهش ظرفیت مراتع به علت خشکسالی و افزایش تقاضا بر عرضه و اختلال بازار ازجانب سوء استفاده کنندگان عوامل اصلی افزایش قیمت گوشت گوسفندی است.
محمود حجتی در حاشیه جلسه هیئت دولت در گفتگو با خبرنگاران رسانه ها با اشاره به اینکه به علت کاهش ظرفیت مراتع و خشکسالی شرایط مطلوبی برای دام سبک به ویژه دام عشایر وجود ندارد افزود: این مسئله سبب شده برای تولید و پرورش دام سبک در مراتع با مشکل مواجه شویم بنابراین عرضه از تقاضا پیشی گرفته و قیمت در بازار برای مصرف کننده افزایش یافته است.
وی افزود: برای رفع این مشکل گوشت گرم تازه گوسفندی از کشورهای اطراف و حتی از کشور استرالیا وارد  و توزیع می شود.
وزیر جهاد کشاورزی گفت: از آنجا که گوشت گرم گوسفندی از کشور استرالیا به علت بعد مسافت با هواپیما واردمی شود بنابراین این مسئله سبب می شود قیمت تمام شده افزایش یابد .
حجتی افزود: ذائقه مصرف کنندگان در کشور ما گوشت گرم گوسفندی است بنابراین تقاضا برای این گوشت بیشتر است و همین مسئله سبب نبود تعادل بین عرضه و تقاضا شده است.
وی تصریح کرد: همیشه در این گونه مواقع  عده ای از شرایط سوءاستفاده می کنند وباعث افزایش قیمت در بازار می شوند.
وزیر جهاد کشاورزی گفت: این وزارتخانه تلاش می کند تا گوشت گرم گوسفندی با قیمت مصوب به طور مستمر توزیع کند تا روی قیمت تاثیر بگذارد .
حجتی افزود: گوشت منجمد قرمز به اندازه کافی ذخیره سازی شده است و هیچ کمبودی در این زمینه نداریم .
وی تاکید کرد: نظارت بر قیمت ها و جلوگیری از عرضه محصولات با قیمت های غیر متعارف از وظایف سازمان تعزیرات و سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان است.
وزیر جهاد کشاورزی همچنین از خرید تضمینی 8 هزار تن سیب زمینی خبر داد و گفت: به منظور حمایت از کشاورزان و جلوگیری از کاهش قیمت 8 هزار تن سیب زمینی را با قیمت تضمینی از کشاورزان خریداری کردیم.
حجتی افزود: خرید تضمینی قانونی برای حمایت از کشاورزان است و هر زمان که قیمت محصول کاهش یابد این اقدام انجام می شود همانطور که چندی پیش خرید تضمینی محصول گوجه فرنگی نیز انجام شد.
وی گفت: برنامه میزان و سطح تولید هر محصولی به استان های مختلف کشور ابلاغ شده است و هر استان بر اساس این برنامه محصولات کشاورزی را تولید خواهد کرد.
وزیر جهاد کشاورزی درباره تاثیر اعتصاب برخی از کامیون داران در انتقال محصولات کشاورزی افزود: این اقدام تاثیر کمی را در انتقال محصولات سبزی و صیفی داشته اما در مبادی بندری تاثیر گذاشته است.
 
راهکارهای فروش نفت خام در بازارهای جهانی
وزیر نفت، دومین وزیر دولت بود که در پایان جلسه امروز به میان خبرنگاران آمد . زنگنه از تمهیدات کشور برای صادرات نفت گفت و اینکه در صورت خروج توتال از فاز 11 پارس جنوبی چه خواهند کرد .
وزیر نفت ارتباط با اروپا را به منظور بهره گیری از کشتیرانی و دریافت پول از مشتریان برای تداوم صادرات مهم دانست.
بیژن زنگنه در حاشیه نشست هیئت دولت با اشاره به اینکه کمتر از یک سوم نفت ایران به اروپا صادر می شود افزود: ارتباط با اروپا به دلیل تاثیر آنها بر تمایل دیگر مشتریان برای خریداری نفت ایران، از اهمیت بالایی برخوردار است.
وی درخصوص راهکارهای فروش نفت خام در بازارهای جهانی گفت: راهکارها را به دلیل سوء استفاده ترامپ عنوان نمی کنم اما فکرهایی در این رابطه شده است که با توجه به تجاربی که وجود دارد سعی خواهیم کرد مانع از کاهش صادرات شویم.
وزیر نفت با اشاره به گذشت 10 روز از فرصت 60 روزه توتال برای خروج از ایران ادامه داد: توتال به دنبال دریافت مجوز از آمریکا است که البته احتمال موفقیت آن زیاد نیست به همین دلیل برای جایگزینی آن با یک شرکت چینی در مشارکت هستیم.
زنگنه علائم ادامه فعالیت با هندو چین را مثبت ارزیابی کرد و افزود: باید صادرات را با این کشورها ادامه دهیم که در این زمینه صحبتهایی شده است.
ویدر پاسخ به سوالی مبنی بر چگونگی تبادلات پولی در ازای فروش نفتنیز گفت: برای انتقال وجه، کشور چین،از قبل سازوکارهایی داشت ولی برای این انتقالبه کشورهای دیگر، باید بانکی وجود داشته باشد که این مشکل نیز بایداز طریق ارتباط با اروپا مرتفع شود.
وزیر نفت با اشاره به سفرهای وزیر امور خارجه درخصوص رفع موانع صادرات نفت افزود: این سفرها تا رسیدن به پیشنهادهای عملیاتی ادامه دارد.
زنگنه با اشاره به اهمیت راهپیمایی روز قدس گفت: امسال این راهپیمایی در اصل تجمعی برای اعتراض به تصمیمات یک جانبه و غیر معقول آمریکا است.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۹°    ۲۰°