ساماندهی بنگاه های صنفی بدون مجوز
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  پنجشنبه 30 دی 1400
کد خبر : ۵۹۷۶۴۳
تاریخ انتشار : جمعه ۱۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۹:۱۶
رئیس اتاق اصناف ایران گفت: حدود 750 هزار بنگاه صنفی بدون مجوز داریم که برای ساماندهی آنها نیاز به عزم و اراده ملی است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
علی فاضلی رئیس اتاق اصناف ایران در برنامه گفتگوی 18:30 شبکه خبر افزود: ما در مجموع 2 میلیون 400 هزار بنگاه صنفی دارای مجوز داریم.
 
فاضلی گفت: در مجموع بیش از 3 میلیون بنگاه صنفی داریم که در مقایسه با آمار جهانی خیلی زیاد است برای این که طبق نرم جهانی به ازای 37 تا 42 خانوار یک بنگاه صنفی هست اما در ایران به ازای 7 تا 8 خانواده یک بنگاه وجود دارد.
 
رئیس اتاق اصناف با اشاره به آغاز ساماندهی اصناف از سال 72 گفت: مشکلاتی همیشه بر سر راه ساماندهی و سازماندهی اصناف بود و در برنامه پنجم توسعه دولت مکلف به این کار شد که چون تصویب قانون در شش ماه آخر دولت وقت انجام گرفت در مقام اجرا کاری نشد و می توان گفت اراده ای خیلی قوی هم برای اجرای آن نبوده است. 
 
فاضلی گفت: اتاق اصناف در بحث آمار و شناسایی بنگاه های فاقد مجوز به دولت کمک می کند.
 
رئیس اتاق اصناف افزود: به شرط فراهم شدن تسهیلات حمایتی و اصلاح قانون اصناف در جهت حمایت از بنگاه ها و پایین آمدن نرخ تسهیلات بانکی می توان با اراده ملی و مشارکت دولت، مجلس، نهاده های مختلف و حتی نیروی انتظامی طی یکسال همه بنگاه های فاقد مجوز را سازماندهی یا ساماندهی کرد. 
 
فاضلی گفت: اصلاح قانون نظام صنفی نهایی شده و بعد از نظر خواهی از استانها به مجلس ارائه می شود که امید داریم مجلس و کمیسیون مربوطه وقت بیشتری برای بررسی و تصویب آن لحاظ کند.
 
رئیس اتاق اصناف افزود: در این اصلاحیه، بحث حذف قوانین متعارض هم دیده شده که موارد متعارض مشخص شده است که اصلاح آن بر عهده مجلس و نمایندگان محترم است.
 
فاضلی همچنین گفت: بنگاه های کوچک و متوسط که حدود 3 میلیون بنگاه می شود 6 میلیون 500 هزار شغل ایجاد کرده است که خیلی مهم است و باید مد نظر قرار بگیرد. 
 
رئیس اتاق اصناف با اشاره به ضربه سنگین قانون مالیات بر ارزش افزوده به بنگاههای کوچک و متوسط طی 5 اجرای آزمایشی آن گفت: مشکلات اقتصاد ما و اینکه آسیب پذیر است برمی گردد به مشارکت نکردن مردم در اقتصاد، اقتصاد باید مردمی باشد و به مردم برگردد.
 
 
 

 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۲.۲۱°    ۰.۹۹°