تاکید تهران و باکو بر گسترش همکاری‌ها

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
00:01 - يکشنبه 18 خرداد 1399
کد خبر : ۵۹۸۶۴۹
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۴
در دیدار رئیس دفتر رئیس جمهور کشورمان و رئیس جمهور جمهوری آذربایجان در باکو بر گسترش همکاری‌ها تهران - باکو تاکید شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، در این دیدار الهام علی اف گفت: اراده دو ملت گسترش روابط است و هیچ محدودیتی برای توسعه روابط دو جانبه وجود ندارد.
او گفت: اهمیت اجرای کامل توافقات صورت گرفته و تسریع در تکمیل طرح ها ی دوجانبه را یاد آور شد وافزود: اراده و خواست دو ملت توسعه و گسترش روابط است تصمیمات کمیسیون مشترک همکاری ها در حال حاضر به خوبی اجرایی می شوند و هیچ محدودیتی برای توسعه روابط دو جانبه وجود ندارد.
رئیس جمهور جمهوری آذربایجان بر پایبندی باکو بر اجرای توافقات با تهران تاکید کرد و گفت جمهوری آذربایجان اجازه دخالت به کسی را در این زمینه نمی دهد.
علی اف با اعلام اینکه طرح های مهم آستارا-آستارا و همکاری در حوزه انرژی را در خزر به دقت پیگیری می کنم افزود: باکو برای توسعه همکاری های دوجانبه و سه جانبه با ایران برای توسعه صلح و امنیت در منطقه ادامه خواهد داد.
رئیس جمهور جمهوری آذربایجان تصریح کرد: خوشحالیم که با همکاری ایران ،روسیه و ترکیه اوضاع سوریه رو به ثبات است و باکو از تمامیت ارضی و حاکمیت ملت سوریه و سایر کشورهای منطقه دفاع می کند.
آقای محمود واعظی هم در این دیدار با اعلام اینکه تهران- باکو در اجرای هرچه سریعتر توافقات دو کشور ،همکاری های راهبردی دارند گفت: همکاری ها در بخش صنعت وتجارت توسعه یافته است و گمرکات دو کشور 24 ساعته شده و در زمینه کشت فرا سرزمینی هم کارها بخوبی پیش می روند.
او افزود: طرح های مرتبط با انرژی در حوزه خزر هم با ایجاد زمینه مناسب همکاری اجرا می شوند.
واعظی با اشاره به مسائل منطقه و استقبال از حضور مردم در انتخابات اخیر در عراق و لبنان ،اقدام تحریک آمیز آمریکا در انتقال سفارت این کشور به قدس شریف را زمینه ساز جنایات گسترده رژیم صهیونیستی در به خاک وخون کشیدن مردم مظلوم فلسطین در غزه دانست.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۲°    ۳۳°