بازتاب راهپیمایی روز قدس در رسانه ها
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
10:45 - سه‌شنبه 19 اسفند 1399
کد خبر : ۵۹۹۵۹۶
تاریخ انتشار : جمعه ۱۸ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۹:۱۳
به رغم تبلیغات روانی و رسانه ای استکبار جهانی و رژیم صهیونیستی راهپیمایی روز قدس با شکوه تر از ساله ای پیش برگزار شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
حسن عابدینی کارشناس مسائل رسانه در برنامه گفتگوی 18:30 شبکه خبر گفت: راهپیمایی روز قدس  آن چنان گسترده و باشکوه در سراسر جهان برگزار می شود که دیگر هیچ رسانه ای نمی تواند خبر آن را سانسور کند.
 
عابدینی افزود: رسانه های وابسته به نظام سلطه همیشه دربرابر تحولات مثبتی که در ایران رخ می دهد یا سیاست سکوت را پیش می گیرند و یا آن را برعکس و کوچک نشان می دهند که ملاحظه شد که این رسانه ها در برابر راهپیمایی روز قدس سیاست سکوت را پیش گرفتند و تلاش کردند با سکوت و کتمان از طریق حصر آن را بی اهمیت نشان دهند.
 
این کارشناس مسائل رسانه گفت: البته برخی از رسانه ها مثل شینهوا و نیز روسیا الیوم خبر تظاهرات جهانی روز قدس را بسیار گسترده پوشش دادند.
 
عابدینی با انتقاد از سردمداران کشورهای عربی و رسانه های برخی از کشورهای عربی گفت: متاسفانه رسانه های کشورهایی مثل عربستان ، بحرین و امارات تظاهرات روز قدس را سانسور کردند و سکوت پیشه کردند با این که مسلمانند و باید قبله گاه اول مسلمانان در صدر اولویت آنها باشد. 
 
این کارشناس رسانه گفت: رسانه های رژیم صهیونیستی از 3 یا 4 ماه پیش فعالیت های خود را علیه جمهوری اسلامی مضاعف کردند و عملیاتی روانی ، پیچیده ، فنی و حرفه ای را علیه ایران تدارک دیدند و ایران را سیبل فشارهای آمریکا قرار داند و سبب شدند ترامپ از توافقنامه بین الملی برجام خارج شود.
 
عابدینی افزود: راهپیمایی روز قدس سران رژیم صهیونیستی را آشفته و عصبانی کرده است و آنها همه تلاششان را می کنند تا این اتفاق بزرگ را کوچک و کم اهمیت جلوه دهند و همچنین تلاش می کنند مانع برگزاری این مراسم در دیگر کشورها به تاسی از ایران شوند.
 
مهدی فضائلی کارشناس مسائل سیاسی هم گفت: پیام تظاهرات روز قدس یکی این است که روز قدس زنده است و زنده نگه داشته خواهد شد و همچنان اولویت مسلمانان است.
 
فضائلی با بیان این که روز قدس پشتیبانی روحی از مردم فلسطین است گفت: اقدام آمریکا در انتقال سفارتش به بیت المقدس و نیز کشتار بیرحمانه مردم توسط رژیم صهیونیستی از عواملی بود که راهپیمایی امسال را پرشور تر کرد و باعث شد مردم به صورت گسترده در آن شرکت کنند. 
 
 

 

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۶°    ۱۷°