رکورد صادرات طلای سرخ

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
18:51 - جمعه 09 خرداد 1399
کد خبر : ۶۰۰۶۷۳
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۴
صادرات زعفران ایران در سال گذشته به حدود 236 تن به ارزش بیش از 326 میلیون دلار رسید.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و صنایع غذایی اتاق بازرگانی تهران گفت: صادرات محصول زعفران ایران در سال گذشته به حدود 236 تن به ارزش بیش از 326 میلیون دلار رسید که بیشترین میزان صادرات این محصول در 10 سال گذشته است.
 
زرگران با اشاره به صادرات حدود 55 درصد زعفران کشور افزود: حدود 77 درصد طلای سرخ ایران فقط به سه کشور هنگ کنگ، امارات و اسپانیا صادر می شود.
 
عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران گفت: آمار تجارت کشورهای عمده واردکننده زعفران ایران نشان می دهد کشورهایی چون اسپانیا در عین حال که از واردکنندگان عمده زعفران از کشورمان هستند، در زمره بزرگترین صادرکنندگان این محصول در جهان قرار دارند.
 
وی افزود: توجه نکردن به نیاز بازارهای جهانی و تلاش برای مطابقت با آن در دوره های گذشته سبب شده کشورمان بازار زعفران بسته بندی شده را به کشورهایی چون اسپانیا واگذار کند و با وجود رتبه اول در تولید و صادرات این محصول، عمده محصول تولیدی زعفران کشور به شکل فله از کشور صادر شود و ارزش افزوده کمتری برای کشور داشته باشد.
 
زرگران گفت: خروج پیاز زعفران از کشور نیز سبب شده افغانستان امروز به یکی از رقبای ما در تولید و صادرات زعفران تبدیل شود. این کشور توانسته با صادراتی بیش از 17 میلیون دلار در سال 2017، سهم خود را از بازارهای جهانی تجارت این محصول به حدود 23 درصد افزایش دهد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۲°    ۳۵°