وزارت صنعت: کاهش قیمت های کاذب خودرو

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
12:42 - چهارشنبه 25 تير 1399
کد خبر : ۶۰۱۷۵۲
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۴
معاون امور صنايع وزير ­صنعت، معدن و تجارت از كاهش قيمتهاي كاذب خودرو در بازار خرده فروشي خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، محسن صالحي نيا در گفتگو با خبرگزاري صداوسيما افزود: قيمت خودرو در كارخانه ها نرخ ثابتي دارد اما با تدابير انديشيده شده از سوي وزارت صنعت، قيمتهاي كاذب موجود در بازار از بين خواهد رفت.
 
وي گفت: خودرو سازان براي رفع التهاب،? خودروهايي را كه كشش بيشتري در بازار دارد را با بازكردن سيستم هاي فروش و به روشهاي متنوع براساس خواست مشتري،? واگذار خواهند كرد.
 
صالحي نيا با اشاره به اينكه شركتهاي خودرو ساز نمي توانند بازار گرداني داشته باشند اظهار داشت: خودروسازان هرگونه افزايش قيمت خودرو را بر اساس مصوبه ستاد تنظيم بازار و شوراي رقابت اعمال مي كنند و اين شركتها غير از پيش بيني انجام شده حق هيچ گونه افزايش قيمتي را ندارند.
 
معاون امور صنايع وزير ­صنعت، معدن و تجارت،ساخت خودرو هاي پر تيراژ داخلي را 90 درصد اعلام كرد و ادامه داد: ما به كميسيون صنايع اطمينان مي دهيم با توجه به هدفگذاري هاي انجام شده براي ساخت داخل و خودكفايي در ساخت قطعات، بطور حتم توليد را به سمت رعايت شرايط مناسب و مورد پسند مشتريان پيش خواهيم برد.
 
صالحي علت افزايش قيمت خودرو را گرايش نقدينگي به سمت بازار خودرو دانست و گفت: علي رغم­ رشد 30 درصدي عرضه و توليد­ در 2 ماه اول امسال اما جهت گيري نقدينگي ها به سمت بازار خودرو، التهاب را به همراه داشته است كه با جمع بندي هاي انجام شده در وزارت صنعت اين التهاب را با تامين نياز بازار برطرف كنيم.

برچسب ها: قیمت ، خودرو ، وزارت صنعت
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۳°    ۳۵°