دولت از تفکیک وزارتخانه ها حمایت می کند

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
14:20 - دوشنبه 16 تير 1399
کد خبر : ۶۰۳۲۱۳
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۸
رئیس دفتر رئیس جمهور گفت: دولت از تفکیف وزارتخانه ها حمایت می کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، ­محمود واعظی در حاشیه نشست امروز هیأت دولت در جمع خبرنگاران افزود: امیدواریم با تفکیک وزارتخانه های صنعت، معدن و تجارت؛ راه و شهر سازی و وزرش و جوانان و ورود چهره های جدید، جوان و پرانرژی زمینه مناسبی برای  کار و خدمت رسانی به مردم فراهم شود.
وی گفت: در جلسه امروز هیأت دولت وزرای این وزارتخانه ها از این تصمیم دولت حمایت و ابراز امیدواری کردند که این اقدام انجام شود .
رئیس دفتر رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود تنها راه مقابله با فشارهای امریکا را اتکا به توان داخلی عنوان و تاکید کرد: رئیس جمهور در جلسه امروز تاکید کردند اولویت اصلی برای تأمین تمام نیازهای کشور خرید از تولیدات داخلی است، مگر آنکه توان ساخت کالایی در داخل کشور وجود نداشته باشد.
وی افزود: راه حل اصلی حل مشکلات کشور انسجام داخلی است؛ هماهنگی خوبی برای پیشبرد اهداف میان سه قوه ایجاد شده است و تصمیمات اتخاذ شده با قدرت اجرایی خواهد شد.
 
 دولت صرفه جویی را از خود آغاز می کند
­رئیس دفتر رئیس جمهور گفت: دولت صرفه جویی را از دستگاه های زیرمجموعه خود آغاز می کند.
محمود واعظی در حاشیه نشست امروز هیأت دولت در جمع خبرنگاران افزود: رئیس جمهور امروز بر ضرورت صرفه جویی دستگاه های اجرایی تاکید کرد و مقرر شد هزینه های ارزی و ریالی دولت براساس اولویت بندی تخصیص داده شود و تشکیلات گسترده دولتی محدود شود تا مردم بعینه ببینند که دولت صرفه جویی را از خود آغاز کرده است.
وی واگذاری تصدی گری های دولتی را از دیگر نکات مورد تاکید رئیس جمهور در جلسه امروز هیأت دولت عنوان کرد و گفت: رئیس جمهور تاکید کرد تمام دستگاه های دولتی با واگذاری تصدی گری ها، فضا را برای واگذاری سهام بنگاه های اقتصادی خود در بورس مهیا کنند تا مردم برای سرمایه گذاری در بازار سرمایه با طیف متنوعی از سهام مواجه باشند.
رئیس دفتر رئیس جمهور با اشاره به تاکید دولت بر اصلاح ساختار تشکیلاتی دولت افزود: لایحه اصلاح ساختار تشکیلاتی دولت تقدیم مجلس شورای اسلامی شده است و دولت درصدد تحقق وعده سال گذشته رئیس جمهور برای تفکیک سازمان ملی جوانان از وزارت ورزش است؛ همچنین با توجه به برنامه های دولت برای بازآفرینی بافت فرسوده شهری، ضرورت ایجاد وزارت مسکن برای پیگیری خاص این برنامه دولت وجود دارد.
وی گفت: در شرایط کنونی بخشی از وظایف نظارتی در وزارت صنعت، معدن و تجارت گذاشته شده و بخشی از این وظایف در وزارت جهاد کشاورزی لحاظ شده است، همین امر موجب تضعیف وظایف نظارتی شده است و در این شرایط ضرورت دارد که با ایجاد وزارت بازرگانی، نظارت بر قیمت کالاها و خدمات با جدیت بیشتری دنبال شود؛ ضمن اینکه دولت هم اکنون با اختصاص ارز 4200 تومانی بر تامین کالاهای اساسی با قیمت مناسب تاکید دارد.
رئیس دفتر رئیس جمهور با اشاره به جلسه روز گذشته سران سه قوه برای هماهنگی اقتصادی افزود: الویت بندی تخصیص ارز برای واردات کالا، تقویت شجاعت تصمیم گیری مدیران با حمایت سران سه قوه، تشکیل ستاد تبلیغاتی مناسب برای مقابله با جنگ روانی رسانه های خارجی و تسریع در روند واگذاری تصدی گری های دولتی براساس سیاست های اصل 44 قانون اساسی از مهم ترین تصمیمات جلسه روز گذشته بود.
 
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۴°    ۳۲°