صالحی: حفظ برجام آزمونی برای جامعه جهانی

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
14:17 - چهارشنبه 07 خرداد 1399
کد خبر : ۶۰۳۷۹۱
تاریخ انتشار : شنبه ۰۲ تير ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۱
معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی، در نروژ برجام به عنوان دستاوردی چندجانبه را آزمونی برای جامعه جهانی برشمرد .
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، دکتر صالحی تاکید داشت چنانچه اهداف مورد نظر ایران از این توافق حاصل نشود، امکان حفظ آن ناممکن است و باقی ماندن تحریم‌ها و حفظ همزمان توافق شدنی نیست.
معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی که به منظور شرکت در نشست اسلو و به دعوت مقامات نروژ به این کشور عزیمت کرده بود، در آخرین برنامه این سفر، در نشست موسسه مطالعاتی امور بین‌الملل نروژ (NUPI) شرکت  و در جمع تعدادی از اندیشمندان و محققین این موسسه، مقاماتی از وزارت خارجه و نمایندگانی از شرکت ها و دیگر موسسات تحقیقاتی نروژ درخصوص مسائل منطقه ای، بین‌المللی و توافق هسته‌ای برجام سخنرانی و بحث و گفتگو کرد.
 
صالحی: حفظ برجام آزمونی برای جامعه جهانی است 
 
دکتر صالحی در این نشست که بیش از یک ساعت و نیم به طول انجامید ضمن اظهار نظر در خصوص اهمیت صلح و امنیت در نظام بین‌الملل معاصر و در هم تنیدگی آن با پیشرفت ملتها، نگرانی و تلاش مستمر جمهوری اسلامی ایران را در طی چهار دهه گذشته به این واقعیت معطوف دانست و برجام را نیز حاصل چنین رویکردی توصیف نمود.
معاون رئیس جمهور با مرور سختی های مسیر دستیابی به توافقی چند جانبه که در آن هم نگرانی های ساختگی قدرتهای بین‌المللی از توانمندی های جمهوری اسلامی برطرف گردیده و هم به نیازها و حقوق ملت ایران در استفاده از انرژی صلح آمیز هسته‌ای پاسخ داده شده است، اشاره نمود.
دکترصالحی با ارائه استدلالهای گوناگون از فریبکاری و خصومت در اظهارات اخیر مقامات آمریکا و تلاش گسترده آنان برای جلب همکاری بین‌الملل به منظور ناکام گذاشتن توافق هسته‌ای، به اقدامات فرصت طلبانه و سودجویانه رژیم غاصب صهیونیستی نیز تاکید نمود.
وی همچنین با تشریح مواضع جمهوری اسلامی در خصوص مسائل منطقه ای، گفتگوی فراگیر میان قدرتهای اصلی منطقه ای را تنها راه حل برون رفت از مشکلات منطقه و فراتر عنوان کرد.
در این نشست تعدادی از حضار به ارائه نظر و طرح سوالات پرداختند که بطور کلی دربرگیرنده حمایت از برجام، لزوم حفظ این دستاورد توسط جامعه جهانی و درخواست از ایران برای خویشتنداری در برابر تحریکات دولت و مقامات آمریکا بود.
معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی بامداد امروز شنبه به کشور بازگشت.
برچسب ها: صالحی ، سفر ، اسلو ، نروژ ، برجام
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۳°    ۳۵°