آغاز طرح ملی حفظ قرآن کریم

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
12:57 - دوشنبه 16 تير 1399
کد خبر : ۶۰۴۴۷۲
تاریخ انتشار : دوشنبه ۰۴ تير ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۶
طرح ملی حفظ قرآن کریم بشارت 1452 به صورت رسمی از امروز آغاز شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، حمید محمدی دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی کشور گفت: با توجه به فرمایش مقام معظم رهبری در سال 90مبنی بر تربیت 10میلیون حافظ قرآن کریمدر کشور ،سندی را در شورای توسعه فرهنگ قرآنی تنظیم کرده ایم تا این مهم با 192 برنامه اجرایی شود.
محمدی افزود: در سند توسعه فرهنگ قرآنی 16 دستگاه و سازمان برای اجرایی شدن طرح ملی حفظ قرآن کریم بشارت 1452 همکاری می کنند و البته محور اصلی این طرح شبکه قرآن سیما و رادیو قرآن است.
دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی کشور گفت: امسال در اجرای طرح ملی حفظ قرآن کریم بشارت 1452 ، حفظ 37 سوره جزء سی ام قرآن آن هم از انتهای این جزء به سمت ابتدای آن در دستور کار قرار گرفته است.
وی افزود: برای تحقق طرح بشارت 1452 سه مرحله حفظ و آزمون از سوره الناس تاالزلزال در فصل تابستان ، حفظ و آزمون سوره های الطارق تاالبینه در فصل پاییز و حفظ و آزمون سوره های النباء تا البروج در فصل زمستان برگزار می شود و آزمون نهایی نیز هفته اول اسفند خواهد بود.
دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی کشور گفت: کسانی که علاقه مند به شرکت در طرح ملی حفظ قرآن کریم بشارت 1452 هستند می توانند به صورت انفرادی ، خانوادگی و یا دستگاهی وسازمانی در این طرح مشارکت کنند.
محمدی با بیان این که هزار و 452 سال از نزول قرآن کریم می گذرد افزود: علت نام گذاری طرح ملی حفظ قرآن کریم به صورت بشارت 1452 نیز همین موضوع است و ما در نظر داریم بیش از 4 هزار جایزه از خودرو تا سفرهای زیارتی به برگزیدگان مرحله نهایی تقدیم کنیم .
برچسب ها: قران ، بشارت ، حفظ ، طرح ملی ، سوره
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۴°    ۳۲°