ایجاد 150 هزار شغل روستایی تا پایان سال

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
08:34 - چهارشنبه 14 خرداد 1399
کد خبر : ۶۰۴۵۱۸
تاریخ انتشار : دوشنبه ۰۴ تير ۱۳۹۷ - ۲۰:۲۲
پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی،150 هزار فرصت شغلی تا پایان سال برای روستائیان ایجاد می کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، سرپرست دفتر سیاست گذاری اشتغال وزارت کار در برنامه 18:30 شبکه خبر گفت: با پرداخت تسهیلات بانکی به طرح های اشتغال زایی مصوب بانک 150 هزار شغل تا پایان سال ایجاد خواهد شد.
علاءالدین ازوجی گفت: بر اساس آمار ثبت شده در سامانه کارا، 270 هزار طرح اشتغال زا به ثبت رسیده است که از این تعداد 27 هزار طرح در کمیته فنی یا کارگروه اشتغال استانها و در نهایت توسط بانک مورد تائید قرار گرفته است.
 
وی با بیان اینکه سقف تسهیلات بانکی به طرح های اشتغال زایی روستایی تا مبلغ 300 میلیون تومان است گفت: برای 27 هزار طرح مصوب حدود 86 هزار میلیارد تومان اعتبار مالی درخواست شده است.
 
تسهیلات اشتغال روستایی 
 
سرپرست دفتر سیاست گذاری اشتغال وزارت کار افزود: از تعداد 27 هزار طرح اشتغالزایی روستایی حدود 7 هزار و 400 طرح تاکنون توجیه اقتصادی ارائه کرده اند، به تصویب بانک رسیده است.
علاءالدین ازوجی گفت: از آنجاییکه منابع مالی بانک و منابع توسعه ملی در ارائه تسهیلات بانکی دخالت دارند لازم است طرح های ارائه شده توجیه اقتصادی داشته باشد.
او با اشاره به اینکه  تاکنون 6 هزار میلیارد تومان اعتبار به حساب بانک های عامل واریز شده است افزود: با توجه به محدودیت منابع مالی و سقف ارائه تسهیلات، به همه طرح ها  متقاضیان دریافت وام، تسهیلات تعلق نخواهد گرفت. اما برای ایجاد رقابت و کیفیت طرح ها در استان ها مختلف منابع مالی برای استان ها متفاوت است.
 
 ازوجی از تعیین تکلیف 3 مرحله ای مابقی طرح های ارائه شده تا پایان شهریور خبر داد و افزود: هر چه عملکرد بانکها و طرح های ارائه شده اشتغال زایی در مراکز  استان ها بیشتر و بهتر باشد از منابع مالی بیشتری نیز استفاده خواهند کرد.
او گفت: از ثبت طرح اشتغالزایی در سامانه کار تا دریافت تسهیلات بانکی مدت 45 روز خواهد بود.

سرپرست دفتر سیاست گذاری اشتغال وزارت کار در مورد آورده منابع مالی توسط متقاضیان گفت: لازم نیست متقاضیان 20 درصد کل سرمایه گذاری طرح ارائه شده را بصورت نقدی به بانک معرفی کنند.
او گفت: تا کنون 5400 طرح اشتغالزایی ارائه شده تسهیلات دریافت کرده اند.

تسهیلات اشتغال روستایی 
همچنین معاون برنامه ریزی معاونت روستای در ارتباط تلفنی اعطای وام به آقایان را 300 میلیون و برای خانم ها را تا سقف 250 میلیون تومان اعلام کرد و گفت: تسهیلات تا 300 میلیون تومان به وثیقه ملکی متقاضیان نیاز ندارد و با سفته، اعطا می شود.
 
ناصر زرگر گفت: نرخ سود تسهیلات به طرح های اشتغال روستایی 6 درصد است.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۳°    ۳۸°